Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiální text distributora)

evapetra

Sobecké mi připadalo chování obou manželů, a třeba i postoj jejich syna poněkud nepravděpodobný, zaujala jsem tedy raději úlohu chladného pozorovatele a vychutnávala si hlavně bravurní herecké výkony. Suzane v podání Kristin Thomas nebylo těžké uvěřit, že je schopná udělat za každou další chvilku spalující vášně opravdu cokoli. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. ()

Morholt

Aha. Takže přezrálá, rozmazlená a manželovejma penězma nasáklá Mařena se zamiluje do zedníka a s představou tučnýho rozvodovýho vyrovnání s ním chce odkráčet ruku v ruce do západu slunce. A podle rejži by jsme jí to měli asi přát nebo co. Tak to teda fakt ne. Jestli ve mě film nějakou emoci vyvolal, tak to bylo zhnusení tou bezskrupulózní čubkou a držení palců manželovi, aby s ní dokonale vymet. Kristin Scott Thomas střídala zamilovaný ksichty s rybíma, její milenec prakticky nehrál a tak jedinej, kdo podal alespoň ochotnickej výkon, byl Yvan Attal. Jaktože to neni v černejch číslech? 10% ()

Nick Tow

Ten film si zľahčuje svoju cestu k divákovi ako sa len dá: veľmi sa nepára s motiváciami postáv, peripetie príbehu sú šablónovité a predvídateľné až hrôza a vlastne aj herci sú tak trochu rukojemníkmi tejto "telenovelovej" plochosti. Lenže! Kristin Scott Thomas svoju postavu nehrá ale žije a keby mala vo filme "zahrať" orgazmus, tak ho nezahrá, ale zaiste aj prežije. A keď takýmto spôsobom zafunguje herecké stotožnenie sa s postavou, už v tom fičíte až po uši a zabudnete, že je to len kašírovaná hra na umenie: dokonca aj vtedy, keby ste si v zábere všimli káble osvetľovačov, či kostymérku, ktorá sa "zabudla" v zábere a strihač to nepostrehol. No a jedna čisto iracionálna poznámka na záver: Kto aspoň raz v živote miloval tak, že mu to vymazalo všetky dáta z harddisku, šľahne Rozchodu (tak ako ja) isto iste o jednu hviezdičku viac, než si zaslúži. ()

Padme_Anakin

Těžko je mi do slov vtěsnat tok myšlenek.. Takže v tuto chvíli jen pochválím hereckou kreaci Kristin Scott Thomasové, mýma očima je tento snímek pouze její, strhává na sebe veškerou pozornost a mně se moc líbila, ztvárnila tu „šíleně“ zamilovanou ženu naprosto dokonale.. ()

NinonL

Manželka a matka dvou dospívajících dětí se zamiluje do španělského řemeslníka, který jim opravuje část domu. Po nějaké době se rozhodne rozvést a odejít s milencem. Manžel je poměrně mocný muž, tropí scény, a když to nepomáhá, oběma z dvojice na dálku škodí. Hlavně finančně, obstavením účtú, zrušením spoření, kontaktuje jejich potenciální zaměstnavatele a působí tak, že nemohou sehnat práci. Vše postupně spěje až k tragickému závěru. ()

blackrain

Civilní a reálný film. Když to hodně přeženu, tak jde v podstatě o příběh, který je o ničem. Téměř nezáživný, skoro uspávající a volně plynoucí. Žena má manžela a rodinu, ale do cesty se jí připlete stěhovák, který ji vytrhne z nudného stereotypu. Sama nevím, co se mi na filmu líbilo. Možná, že to byla právě ta civilní rovina a reálnost příběhu, která mě obklopovala při sledování. Takové příběhy jako je tento se dějí dnes a denně. Tady je všechno naprosto lehce podáno. ()

TominoLa

Kristin Scott Thomas táhne tento film, který se mi líbil. Jen tomu závěru je těžké uvěřit. Kdyby to šlo dal bych o půl * méňe. ()

Skip

Ten příběh by se možná někde mohl odehrát, přesto ale film moc uvěřitelně nepůsobí. Dost mimózní finále to celé dost stahuje ke dnu. Herci však hráli velmi dobře, jen jaksi nebylo zcela využito jejich kvalit. ()

Dont

V podstatě po celý film jsem měl problém s ústředním triem, jejich motivací a jednáním. Kristin Scott Thomas se chovala naprosto iracionálně, během mžiku hodila za hlavu všechno, na čem jí až doposud záleželo, manžela, rehabilitační praxi a taky stále ještě dospívající děti. Přitom jako by očekávala, že jí bývalý manžel dá automaticky půlku peněz a popřeje hodně štěstí jako by se vůbec nic nestalo. Naivka, která vůbec nedomyslela důsledky, které pro ni rozchod s úspěšným manželem bude znamenat. Jak mám rád Sergiho Lópeze, tak tady asi jeho obsazení bylo chybou. Je to sympaťák od pohledu, ale na to, aby se do něj Kristin Scott Thomas tak bezhlavě zamilovala a já tomu uvěřil, nevypadá. Není to typ lamače ženských srdcí. Konec byl absurdní, přestřelený a jen stěží uvěřitelný, pohnutky k takovému činu jsem prostě nenašel. Ono už to rozhodnutí před tím, vzít si co mi patří, bylo dětinské a každému logicky uvažujícímu dospělému jedinci by muselo dojít, že to nezůstane bez odezvy. Navíc to bylo stejně řešení jen na chvíli, ve výsledku by to nic nevyřešilo. Těžko se mi na snímku hledají pozitiva, z mého pohledu se jedná o podprůměrný film s dobrými herci ve špatných rolích. ()

peiton

Sú ženy,ktoré pre peniaze urobia čokoľvek a naopak sú ženy,ktoré pre lásku obetujú celý majetok.To bolo také romantické,tak realistické akoby vystrihnuté zo života.Láska je mocná čarodejka... ()

pakobylka

O tom, jak se pálí mosty. Protože ženská, když ztratí hlavu, se projevuje podobně jako požár. Je schopná spolu se zmiňovanými mosty všech možných velikostí a významů spálit i celou zemi - a zpátky se neohlíží. Neudržíte si ji ... a násilím už vůbec ne - pokud vám můžu radit, ani to nezkoušejte ! Dějová linie je až příliš zjednodušená a nijak nezakrývá, že se zhlédla v románech červené knihovny - ale taky je nadprůměrně dramatická, což jí slouží ke cti. V neposlední řadě vám může posloužit i jako inspirace - nebo jako odstrašující příklad ... to záleží jenom na vás. Ale nezapomínejte, že veškeré důsledky si ponesete sami. ()

danliofer

Tento snímek bohužel nevyužil pro mě plnou měrou svůj potenciál. Už od samého začátku je jasné, že to nedopadne dobře... ale jako by to byla jen touha scénáristy... jako by pro hlavní hrdinku fakt nebyla šance se vymanit z osidel manželova ega... jenže kdyby se filmaři vydali opačným pozitivním směrem, film by trval možná mnohem déle, nešel by tolika zkratkami k neodvratnému tragickému konci... osobně by mě zajímalo pokračování... ona ve vězení, jak se zachová její nová láska... kam se ten osud bude ubírat... Možná, že kdyby měl film pokračování, vyvážil by onu první melodramatickou část, dal jí nějaké reálnější základy, učinil ji uvěřitelnější... Ale jedno ponaučení si z toho filmu lze přece jen odnést, a to i navzdory své životní roli neodevzdávat celý svůj život do rukou jiného, ač třeba zpočátku milovaného člověka. Odpovědnost za svůj život si neseme sami... Pak by to ale byl úplně jiný film... P.S. Jinak ve filmu stojí za to velmi citlivě nasnímané erotické pasáže, i fyzické bojůvky mezi manželi. Po herecké stránce je film opravdu kvalitní a Kristin Scott Thomas je stále herecky ve formě. ()

Skuby47

K zakoupení francouzského filmu Rozchod mě přimělo jednak slušné divácké hodnocení 70% a jednak příběh. Co přiměje finančně zajištěnou starší ženu s téměř dospělými dětmi a léta fungujícím šťastným manželstvím, že opustí rodinu pro milostnou vášeň. A to ještě v situaci, kdy nový partner je bez peněz, bez práce a s kriminální minulostí. Kdyby aspoň vybrali pohledného a charismatického herce, třeba Antonia Banderase, který by takovou vášeň vzbuzoval, byl by film věrohodnější. Tenhle film je dobrý myšlenkou, ale nepřesvědčivý její realizací. Další film, na který se sotva znovu podívám. ()

Hafran

Nerealistické a přepálené drama o ženě, které z nějakého důvodu vzplane neukojitelnou vášní a všechno zahodí. Přes vynikající herecké výkony (Attal, Thomas), si člověk většinu děje, důvodu a motivace chování postav musí domyslet, což mě osobně spíš vytáčí. Pokud má člověk náladu na zničující rodinné tahanice je tenhle film zajímavý, ale určitě nevybočuje z klasického vztahového, festivalového průměru. ()

andrii

Neukázněná, neukojitelná, neobhajitelná, šibeniční je láska, afrodiziakální, hypnotizující, spalující kráska, vonící nejistotami, jež nemá, nezná nic, jen sebe sama. Odevzdaná tanci těl/a/. Napjaté struny odjistila. Láska vražedná. ()

GrooveJump

Průhlednost děje a tendeční postup netrumfne výkon Kristen Scott Thomas, natož Sergi Lopeze, který vlastně může hrát jen pornografické "vztažníky"... ()