Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Krásny milostný a zároveň dramatický príbeh, kde je skutočne cítiť živočíšnosť pudov jednotlivých postáv. Atmosféra sa vám zarezáva hlboko pod kožu. Efektný začiatok, pokračuje ešte lepším dejom. Výborné herecké výkony a v neposlednom rade i pekná kamera pri intímnych scénach. Už počas filmu sa dokážete vcítiť do každej postavy, ale neviem, či by ste chceli byť kýmkoľvek z nich. Minimálny počet postáv a skutočne veľkolepo uskutočnené. ...... ....... ...... ....... ........ ...... ........ ..... ..... ...... .... Vtiahnutie do deja: ***** Erotika: *** Dramatičnosť: **** Romantika: *** Hudba: *** Realita: **** ()

yaqwsx

Ten film vypadal tak slibně! Podobné příběhy mívám rád, jenže tady... Zpočátku všechno začalo nevinně, jenže už po 10 minutách mi vadil každičký střih - nevím proč, ale všechny střihy působily jako pěst na oko, vůbec se tam nehodily. Herecké výkony byly kolísavé - někde mě překvapily, někde jsem si říkal, že by se mezi mými známými našli tací, kteří by to zahráli lépe... A právě tyto 2 aspekty mě tak "rušily", že mi nedovolily si vychutnat příběh tohoto filmu. Proto tak nízké hodnocení. ()

MaxForValue

Láska, vášeň, túžba, nenávisť, bolesť - všetko pocity, ktoré dokáže Kristin Scott Thomas tak, ako mnohí predomnou konštatujú, tak bravúrne a s noblesou stvárniť. Škoda toho úvodného spoileru, možno by som bol na konci viac šokovaný. Ale bol to cieľ? Mimochodom, K.S. Thomas je i cez svoj vek stále očarujúća. ()

p.i.t.b.u.l

Nevím jestli se zrovna jedná o drama, pro mně to byl takový jiný romantický film. Jestli se dá mluvit o dramatu, tak jen asi 5 posledních minut filmu. Francouzské filmy jsou známy svou odlišností, tento film je další jeho příklad. Jedná se o příběh, kdy hlavní představitelka má vše co si může přát. Manžela, dvě děti, velký dům a jejím přáním je si založit svoji rehabilitační (fyzioterapeutickou) ordinaci. Manžel ji vyhoví a společně se rozhodnou přestavět část svého domu. Najmou si dělníky, jenže se stane malá nehoda a manželka se sblíží s jedním dělníkem Ivanem. Zamiluje se do něj a chce od rodiny odejít. Tady však nastanou problémy. Manžel to nechce připustit a tak dělá vše proto aby tomu zabránil, nastávají ji problémy s financemi apod. Jak to vše dopadne nechci prozrazovat. Mně osobně se tento film líbil, je nenáročný na diváka, přesto dokázal zaujmout. Na druhou stranu to není žádná pecka, pro mně je to film na jedno podívání, neboť děj je pomalý a snadno zapamatovatelný. Ale i přesto je to pro mně překvapení měsíce. Na shlédnutí jej doporučuji. ()

RenSen

Film má skvělé tempo, žádné zybtečnosti, okolky. Jasně vypovězený příběh ničivé lásky a vášně. Naplnil má očekávání. Vše podtrhuje opět přesvědčivý a vyzrálý herecký projev K. S. Thomas. Nemusí ani mluvit, všechny prožitky a síla je patrná již z mimiky, gest a řeči těla. Skvělé! 85% ()

saillor

Mám trochu problém s hodnocením filmů, kterým se možná objektivně nedá moc vytýkat, ale mě rozčilují jednání postav. Žena, které se (čert ví proč) bezhlavě zamiluje do stavebního dělníka, a neohlíží se na nikoho a na nic (včetně svých dětí), zcela paralyzovaná jen intenzivní láskou a vášní, mi prostě nesedla. Nicméně to neumenšuje zásluhy skvělé Kristin Scott Thomas, která by mě intenzivním projevem přesvědčila o čemkoli, tím spíš o šílené spalují lásce k Ivanovi. Asi jsem jednoduše nikdy nic podobného k nikomu necítila, tak mi její citové návaly lezly jen na nervy. ()

kolodej1

pro mě hodně rozporuplný film. Kladem je především špičkový herecký výkon Scott Thomasové, to je na výši. Slabinou je ovšem scénář, narozdíl od Janaryby soudím, že je to naopak zcela nerealistický snímek a to hned ve třech zásadních momentech. Už samotná ústřední zápletka je hodně na vodě. Že by se intelektuálka bláznivě zamilovala do dělníka, který nedávno vylez z basy? A který přitom opravdu nemá co nabídnout - nemá peníze, nemá smysl pro humor, nepředvádí žádné duchaplnosti, fyzicky je taky nezajímavý. Opravdu není, čím by jí mohl okouzlit. Ve skutečnosti by to bylo tak, že by si od něho naopak udržovala ještě větší odstup než její manžel. Další nevěrohodný moment - žena se vykašle na rodinu a odejde pryč, ale její synek nejen, že jí rozumí, ale ještě jí zjevně fandí, aniž by k tomu byl sebemenší důvod. Jeho nejlepší zábavou je vyrazit si s bývalým basmanem, jeho malou dcerkou a svou matkou na výlet a pobrukovat si infantilní písničky, jak typická záliba pro kluky v pubertě!! Její dcera je proti matce, tak je alespoň vykreslena jako nerozumná, když nemá radost z chování své matky. Třetí nelogický moment - její manžel jí neustále chce získat za každou cenu zpátky pro sebe, i když mu jednoznačně a při každé příležitosti dává najevo, že o něj nejeví sebemenší zájem. Ve skutečnosti by jí už dávno poslal k čertu. 30% a to jedině za výkon K.S.Thomas, za stupidní scénář by to byl odpad, červená knihovna jak vyšitá. ()

petr.al

,,Rozchod" občas zašustí papírem, ale i tak dokáže v příjemné délce 85 minut zaujmout. Co vše dokáží ženy rozpoutat, aby utišily své rozvášněné hormony ví nejlépe ženy samotné a proto je férové, že se za kameru postavila zástupkyně něžného pohlaví. Chování filmových postav působí místy občas plytce, ale zároveň je třeba napsat, že při tak krátké stopáži nelze rozehrát nějaké sáhodlouhé psychologické partie. Alfa samci mohou při sledování nevěřícně kroutit hlavou, avšak především dámské osazenstvo bude francouzské drama hodnotit jako povedené. U filmu jsem měl zvláštní bipolární stavy, kdy v jeden moment sympatizuji s doktorem a v jiném s jeho neposednou manželkou. ,,Rozchod" rozhodně nedává pokyn, abychom se rozešli, ale abychom se usadili a nasáli trochu té sebezničující filmové touhy po lásce. 3,4*. P.S. Kristin Scott Thomas je neodolatelná dáma v letech. ()

PatrikP4

Nezaujalo mě... už jsem se těšil až to skončí... něják sem u toho stihl i uklízet takže pro mě opravdu nuda... ()

rene75

Svižné, bez dlouhých řečí, perfektní casting hlavní hrdinky, gradující děj, zkrátka vynikající. Trochu mi to připomnělo jiný výborný francouzský film, Protivník, o chorobném lháři, který svému nejbližšímu okolí lhal (také to souviselo s majetkem), až to skončilo podobně jako v tomto filmu (nechci nic prozrazovat). ()

lada32

Evropský film par exellance.Kristin ve své životní roli.Herec hraje v mnoha sračkách,jen a jen proto aby dostal takovou příležitost.Ze začátku mě připadala jako pošahaná ženská co neví co roupama. Málo se ozřejmilo,proč se Suzanne zamiluje do španělského dělníka.Její chování bylo nelogické.Až během filmu,až člověk poznal jejího manžela,najednou vám to bylo jasné.Líbilo se mi taky střídmé použití hudby,holt Francie. ()

anonyym

Normální z tohoto filmu byl jen Yvan Attal. Navíc to bylo dost přitažené za vlasy, herecké výkony až na Attala nic moc a postavy mi moc sympatické taky nebyli - spíš jsem jim přála všechno špatné. Takže asi tak. ()

jarmil8

Laciný konstrukt, který těží z výborných herců. To je snad také jediný klad filmu. Zápletka je jednoduchá, což by snad ani nevadilo, ale film se bere tak smrtelně vážně, že je to až trapné. Naprosto zbytečný film. ()

Zofinka2

Nechápu, jak se ženská může takhle zblbnout do chlapa. Kdyby se s ním sešla párkrát a pak se vrátila, tak to beru. Ale opustit bohatého manžela, kvůli dělníkovi s nečistým trestním rejstříkem? To je nerozum. Jinak Kristin hraje výborně, jako vždy. Vypadá na svůj věk moc dobře a zraje jako víno. ()

hanca.uh

Jedna velká živočišnost, prostě když musíš, tak musíš a nebereš ohledy na nic a nikoho i za cenu vlastní totální zkázy a spadnutí až na dno - tak bych asi charakterizovala tento film. Pro mě maximálně emoční film, tudíž s hodnocením plným počtem hvězd. Suzanne i Ivan jsou tak povahově i společensky rozdílní....a přesto jejich chování úplně rozumím. Kristin svoji přeměnu role Suzanne (ze zapezpečené manželky-inteligentní doktorky lékaře s de fakto nudným poklidným rodinným životem po dychtivou sex. závislou ženu, rozhodnutou kvůli jinému muži všechno přetrhat a o všechno přijít) fakt naprosto bravurně zahrála......jsem si až říkala - hrála to vůbec? :-). Je nebezpečné se takto intenzivně zamilovat, bacha na to:-)). Určitě se na tento film podívám někdy znovu. A moc ráda. ()

pet4

Film, ve kterém nejsou zbytečné scény, a který děsivě realisticky popisuje, jak se věci někdy prostě stanou, a vy nedokážete před rozjetým vlakem přehodit výhybku zpátky. Hlavní představitelce jsem věřila každé gesto, a na tenhle fim, přestože natočený komorním způsobem, hned tak nezapomenu. ()