Daenerys překvapí nečekaná návštěva. Jon čelí vzpouře. Sam riskuje svou kariéru i život. Tyrion má v plánu dobýt Západozemí. (HBO Europe)

TV spot

KoRner

Epizódu zachránil Euron, ktorý ako posledná postava seriálu trochu pripomína pôvodnú tvorbu Georga Martina. Inak je všetko jasné, kto je zlý a dobrý a o obľúbené postavy sa netreba báť, pretože Hollywood si nenechá zobrať ani časť divákov a radšej neriskuje. Daenerys je oslabená a Jonova pomoc sa jej ešte bude hodiť, hoci dúfam, že sa jej draci pokúsia spáliť ho na popol. A všetci vieme, čo by sa (ne)stalo... ()

waits

Samovy a Branovy dějové linky mě bavily zřejmě nejmín ze všech (vedle pokusů o svádění Šedého vlka), šestá serie je trochu pozvedla a v sedmé pozice učedníka v Citadele Samovi vyloženě sluší. Bran nikdy nebyl schopný nejméně vzbudit větší empatii a ted už cíleně praticky bez emocí. Linku bezchybně odporné postavy po konci jedné vždy pevně zachytí jiná postava, zde v plné zbroji v námořní bitvě. Ošklivé, kruté. Tak jak to mají diváci GOT rádi ()

Nach

Od náznaků přichází první plánování a nitky postav postupně se proplétají. Poprvé za celou sérii se sejdou dva charaktery, které se dosud neměli šanci poznat. Do toho máme šanci pochopit nuance nadcházející velké války a toho o co v ní jednotlivým stranám jde a jakými kartami hrají. Vidíme nové zbraně, taktiku a možnosti, které se jednotlivým hrdinům otevírají. Celé opět okořeněné skvělými monology a dialogy postav. Tleskám a modlím se, aby ten týden rychle utekl. Kvalita předchozí epizody srovnatelná s touto. 85% ()

dandelionela

I když jsem měla ze slabšího začátku obavy, kde první polovina byla lehce nezáživná a milostná scéna Misandei se Šedým červem mě přišla zbytečná a nezajímavá, tak se našly skvěle napjaté scény jako možná zbraň na draky, Samwellova léčba Joraha, napětí na Zimohradu, mrazivé setkání Aryi s vlky a návrat Vraního oka a bitvy. Za ně dávám 5 hvězd a s nadšením můžu říct, že začínáme dostávat to po čem jsme prahli. ()

JohnMiller

Najviac ma zaujalo stretnutie všetkých pozostalých nepriateľov železného trónu. Už iba chýbal sever a Jon Snow k dokonalosti. Divák by povedal, že táto časť je iba také príjemné ticho pred búrkou, avšak, v posledných minútach sa všetko zvrtne na masaker na mori. Euron nový pán železných ostrovov definitívne ukáže, čo za psychopata sa to v ňom skrýva, a to som si myslel, že bude hrať iba druhé husle rovnako ako železné ostrovy v príbehu, chyba!!! ()