Film je založen na skutečném příběhu Howarda Markse, držitele diplomu z Oxfordu, který se stal hlavním dovozcem marihuany v šedesátých letech ve Velké Británii a podařilo se mu uniknout na čas vězení tím, že předstíral, že je agent MI6. Stal se také bojovníkem za legalizaci marihuany, díky čemuž se objevil i na kandidátce do parlamentu. (oficiální text distributora)

xion

O stupínek slabší počin oproti Lord of War přesto hodnotím nadprůměrně. Velké plus jsou herecké výkony, ovšem dominuje jim David Thewlis paradoxně ve vedlejší roli a skvělý humor, který film osvěžil. Drobné mínus vidím v návaznosti děje a z toho vyplývající má občasná zmatenost. Pana Pěkného stojí za to vidět a proto čtyři hvězdy. ()

Mort09

Životopis drogového dealera, který byl ve své době legendou. Natočený s příjemným nadhledem a okořeněný slušnou dávkou Britského humoru. Škoda jen první hodiny, která se hrozně vleče, protože v druhé půlce film dostává slušný spád, a je to o poznání lepší podívaná. Celkovou hodnotu pak sráží i pocit, že tvůrci se notně inspirovali Kokainem. Prostě průměr… 60% ()

Epco

O drogovom dealerovi, ktorý mal tú smolu že ho zlý policajti stále otravovali. Alebo film o tom ako sa hašiš v Británii predával. Životopis, ktorý popisuje pôsobenie Howarda M. ako jeden veľký hašišoví trip. Svet je gombička a keď sa náhodou niečo stane on nič on muzikant. Kto vie možno to tak naozaj bolo. Body navyše film získa pracovaním s dobovou atmosférou, čiernobiele zašumené vsuvky akoby vypadli priamo z dobového vysielania miestnej TV. A samozrejme je tu Rhys Ifans ktorý so svojej postavy robí simpaťáka takého kalibru, že toho jointa by si zapálil snáď každý. A samozrejme David Thewlis, ktorého dôstojník IRA je komickou postavičkou skrz naskrz a je až s podivom pri tom ako to v 60-tych a 70-tych rokoch v Británii bolo, že ho takto zobrazili. ()

Hrobař

Jak už bylo zmíněno Kokain tento snímek opravdu hodně připomíná, ale není čas při snímku takové prkotiny řešit. Necháte se prostě unášet na vlnách kouře z aromatickýho haše a tak trochu byste též podpálili špeka. Konec tomu dodává jakousi korunu a zlehčuje poměrně těžké emocionální drama před ním. Příjemný film což je u filmů o mariuhaně skoro nutný předpoklad k bezproblémovému ztrávení. ()

J.Gotti

Takže tu máme slabší BLOW. Ale herecké představení pana Rhys Ifans mě určitě přesvědčilo, že bylo lepší jak Deppovo. Tato surová kamera mě bavila. Příběh je silný, škoda že ho nepřenesli lepe na plátno. Dobrá trojka. ()

pikovyeso

velice se mi to líbilo, až na to hnusné pošmourné počaasí v británii, a celkové ponuré kameře, to bylo velice zajímavé skloubení života v 60 letech a drogových experimentů a života dealera. Dobře byla taky zpracovaná komediálně-dramatická stránka filmu. Když Howarda zavřeli v USA tak mě to opravdu chytlo za srdce a přál jsem mu aby se od tam dostal. Jo a fakt mě dostal pološílený IRA válečník, pornomaniak a feťák a příležitostný učitel v Bradavicích David Thewlis. Zkrátka příjemný a svým způsobem odlišný film než třeba Blow, nebo Biznis ()

ylaine

dobře jsem se bavila, Thewlis a Ifans byli úžasní. A myslím, že vím, který záběr měl na mysli Radiq, protože opravdu je jeden záběr, který nemůžu dostat z hlavy a musím se mu pořád smát:D ()

rhodos

Velmi příjemný životopisný snímek o britském drogovém dealerovi, který je však spíše průměrný bez nějakých invencí. Tomuto filmu v hlavní roli vévodí Rhys Ifans, který si zde zahrál svou životní roli. Značně mu sekunduje uvěřitelný David Thewlis. Už jen kvůli těmto hercům stojí tento film za pozornost. A chuť šluknout si po shlédnutí tohoto filmu mám a ne že ne. ()