Auto*Mat

• angličtina Auto*mate
všechny plakáty

Ovládáme město nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně. Osobní příběh režiséra a jeho pokusu proměnit město kolem sebe. (oficiální text distributora)

venca206

Jediný dokument, na který jsem byl v kině a stálo to za to! Neuvěřitelná politická taškařice... je až k neuvěření, co jsou lidé všechno před kamerou naslibovat.. a pak ještě ten chlápek, za kterým byla obrovská propadlina a on tvrdil: Tady se nic nestalo... Takže dávám 60% ()

Judy24

Já Auto*Matu jako sdružení fandím, jejich snahy jsou opodstatněné, dlouhodobé a aktuální. Cyklojízdy jsou skvělé a tenhle dokument je hezky sestříhanou komedií, která se s pomocí našich radničních politiků děje stále dokola. Mně se to líbilo. ()

Don82

Z novějších českých dokumentů to je ten lepší. Otvírá jistě kontroverzní téma, týkající se všech a to nejen ve městech. Celí dokument je vlastně jen pospojován z oddělených "dějstvích" ve kterých se ať už autor, nebo ostatní z auto*matu pokouší něco změnit nebo ovlivnit, divák v podstatě nevidí žádný vývoj situace a to zřejmě díky tomu, ža fakticky žádný nenastal. Bylo by jednoduché říci, že dokument vlastně nic nedokázal, ale on jen odráží realitu, ve které se toho bohužel moc nedokázalo. Filmařsky jde tedy v podstatě o delší reportáž, ale z pohledu diváka alespoň částečná sonda do dění kolem dopravy ve městě, ()

nula87

Takový ten klasický angažovaný "dokument", který je krystalicky jednostranný, neobjektivní, nedává prakticky žádný prostor opačným názorům. To že politici jsou populisti nejhrubšího zrna víme i bez toho. To že doprava v Praze je hrozná, víme taky. A těch pár vtipných míst to nezachrání. 45% ()

fenek

Ve filmu, u kterého objektivitu snad nikdo nečeká, nemůže jistá dávka roztomilé agitace urazit. Mareček se totiž nikde ani nesnaží najít a popsat komplexní pohled na problém, pouze poukazuje na to, že ten problém existuje (a to asi nikdo popřít nemůže) a že existuje relativně početná skupina lidí, která se ho snaží řešit tímto způsobem. Zábavnou a hravou formou přitom autor sděluje hlavně svůj vlastní názor, což nikde neskrývá. Když se na film podíváme touto optikou, můžeme se výborně pobavit a něco málo se i dovědět, převážně o více či méně úspěšné činnosti sdružení Auto*Mat. ()

Ferenzo

Jsem moc rád, že pod tímto filmem nemá režisérské jméno Víťa Klusák, protože ten dokumenty umí. Bohužel Auto*mat se podle mého názoru nepovedl. Nečekám, že někdo trumfne Český sen, ale tohle je moc jednostranný názor, co se týká té dopravy a neukazuje to žádné odhalení nebo snad nějakou informaci, kterou bychom nevěděli. Hudbu tu snad dělalo jedno z Marečkových dětí. A několikaminutové filmování své rodiny mi přišlo nejen otravné, ale zároveň i dost trapné. 40%. ()

bedn1

Sice podporuji základní myšlenky propagované v dokumentu, ale dokument samotný mi přišel jen lehce nadprůměrný. Oceňuji vtipný motiv s hvězdičkami. ()

Fosgo

Filmový popis vývoje iniciativy Automat a její částečně naivní pokusy o slušnější život uprostřed města plného aut – v mixu názorů, mozaice akcí i v tlaku na volené zastupitele. Časosběrnou formou natočenému snímku nechybí nadhled i rozdílné názory, evidentně dokument fandí chodcům a cyklistům. Ocitáme se takřka v českém Kocourkově - hořce humorných scén lze nalézt dostatečně, povedené jsou například ty s policisty, kteří zadrží cyklisty za jízdu po magistrále , ale pak neví co s koly, nebo reakce dělníků budující tunely Blanka či setkání automobilistů a ničení pneumatik za šťastného jásotu kolem stojících davů. Kocourkovsky se chová i primátor Pavel Bém, prodělal věru zajímavý vývoj... nepolepšil se, spíše naopak. Sami automobilisté – mimo čestné vyjímky – se ve filmu chovají agresivně a nenávistně, jsou to prostě takoví malí vládci města. Doporučuji pro milovníky kol, chůze ...Co dělat s automobilovou dopravou? Toto vážné téma … snad nemá ani řešení? Jen miliardy tečou do betonu...nekonečně. ()

Monyfik odpad!

Neaktuální, nic neřešící "dokument". Chtěl bych vidět pány "režiséry", jak by se třeba dostali do práce na směnu začínající naříklad v 5:00, kdyby bydleli na druhém konci Prahy, příklad: Komořany - Dolní Chabry? Chce to taky trochu zapřemýšlet! ()

intheend

Velmi netradiční, ale o to zajímavější dokument o problematice dopravy v Praze. Nelíbily se mi akorát 2 věci, vystříhnul bych to jak se klaněl Octavii, to bylo trapný a nemělo to pro dokument žádnej smysl. Druhá věc byly ty hvězdičky, který byly na většině míst naprosto zbytečný a spíš otravovaly. ()

rs134

Dal bych čtyři hvězdy, ale jak jsem tu četl komentáře dám pět na truc proti těm, kteří dali odpad nebo hvězdu jen kvůli tomu, že nesouhlasili s motivací aktérů dokumentu. co je to za blbost? mám dát horší hodnocení rambovi, protože nesouhlasím s jeho motivacema a chováním? vtipnej dokument a je na každým, co si o tom myslí. ()

gerry007

Velké plus za tu iniciativu, pochvala za zpracování, mínus za zbytečně přidané kecy o globální oteplování apod. A taky ta provokace na tuningovém srazu byla imho poněkud trapná.. ()

Drasha

Zaujímavý "dokument" o probléme, ktorý trápi samozrejme nielen Prahu. Nad účinosťou ponúkaných riešení by sa dalo polemizovať, no v každom prípade stavať sa k tomuto nápadu ako ku spiatočníckemu kroku je trochu neprimerané. Automat /automatické a bezmyšlienkovité prijímanie okolitej reality a jej zmien (nie vždy k lepšiemu)/, paradoxne k svojmu názvu, núti zamyslieť sa. Minimálne to. ()

sajnym

Marný boj Pražáků s Pražskými větrnými mlýny v Pražské metropoli. Boj proti autům kde protagonista jezdí autem. Jediná hvězdička je za snahu bojovat za cyklostesky, jinak dokument je o ničem. "S auty to nejde a bez aut také ne!" ()