Malý Herkules

• Česko Herkules 3D (více)

Malý Herkules, který je polobohem, žije se svým otcem, Diem, nejvyšším z Bohů, a vychovává ho Sokrates. Herkules by se chtěl podívat na Zemi, chodit tam do opravdové školy a poznat život obyčejných dětí. A tak jednoho dne z Olympu uteče a dostane se do dnešní Californie. Potkává třináctiletého Curtise, který ho vezme k sobě domů. Herkulovi se splní jeho sen a začne chodit s Curtisem do opravdové školy. Na Zemi však mezitím dorazí i Marduk, věčný rival Dia, který chce Herkulovi zabránit v jeho návratu na Olymp. Marduk by chtěl, aby Zeus uznal, že Marduk je ze všech nejmocnejší a že jeho Babylon je pravým domovem všech Bohů. Zeus nakonec souhlasí s tím, že nechá Herkula zápasit s mladým Bohem Kintarem, aby Mardukovi ukázal, jakou sílu Herkules má. Chlapec tak bude muset opustit svoji novou rodinu a zachránit čest svého otce... (oficiální text distributora)

Expendable

Nechápu hodnocení ostatních uživatelů, mě se film celkem líbil a občas jsem se i zasmál a Hulk Hogan s Juddem Nelsonem byli perfektní.55% ()

corpsy odpad!

Iba všetci bohovia Olympu mohli dokázať to, že sa tomuto filmu upísali ( kedysi ) viac ako slušný herci Gould, Nelson, Heard, Venora či Givens. Ináč si to neviem vysvetliť. Kvôli prachom to zrejme nebolo. Toto zrejme ani rozpočet nemalo. Stačili možno tri teplé jedlá denne a nejaké kafíčko ( či whisky ). Pre mňa to síce nieje number one medzi tým najhorším, ale rozhodne to bojuje v prednej línii. ()

Krt.Ek

Boris s Khashoggim spláchli Dia do hajzlu, doslova, a z Héry udělali afektovanou mrchu! Na další bohy si už naštěstí nevzpomněli (nepočítáme-li toho kokůtka Marduka, který v tomto příběhu na motivy řeckých bájí a pověstí figuruje bůhvíproč). Pořád to ale není nic proti, co na svém synovi Richardovi spáchali jeho rodiče, konkrétně jeho otec Pavel (viz zajímavosti), to už zavání týráním. Stejně tak pak týrá svého diváka distribuční společnost GoCrazy, která tenhle hloupoučký film s otřesným lookem propašovala do kin (a cHtěLA zA To PeNízE!). Hvězdičku za to, že mě to utvrdilo v tom, že neexistuje nic směšnějšího než wrestling. 15 % ()

Alqarin odpad!

Všechny, kdo se podíleli na tomhle díle zla, bych bez okolků nakopal a posléze vyhostil na Mars. A to samé si zaslouží i čeští distributoři, jelikož pustit tuhle zrůdnost do kin, to už je síla. Za ně doufám, že byli na mol. ()

Vxxx odpad!

Oh no.. :-/ Za mě odpad. Plus nechápu, jak si Hulk Hogan mohl kdy získat vaše sympatie, když hraje v samých podprůměrných filmech? :-/ ()

numi odpad!

Jak vidno, se speciálními brýlemi může i blbost dostat další rozměr. Snesitelné snad pro děti dvou let, pokud by to nebylo tak dlouhé. Ve vývojovém žebříčku televizní / filmové zábavy se tenhle snímek řadí náročností na divákovu inteligenci někam mezi Teletubbies a Velmi křehké vztahy. ()

stration odpad!

No to byla ale veliká krása! opravdu nezapomenutelný zážitek. Ještě týden mě bolelo za krkem, jak jsem kroutil hlavou. ()

Tuskík odpad!

Dokonale příšerné po všech stránkách. Ze zvědavosti jsem si to pustil (navíc s českým dabingem, který tomu nasadil korunu) a nevycházel z údivu. Tvůrci 3D místy vypustili, a tam kde mělo zapůsobit (všelijaké střepy, létající trosky, pěsti) působí nanejvýš trapně. Některým komentářům zde jsem nebyl ochoten uvěřit, ale jsou bohužel pravdivé. Kameramani ve většině záběrů opravdu zabírají jen části postav, čas od času kameraman třeba uteče za sloup nebo mu postavy ze záběru utečou skoro úplně. Jediný plus je, že to netrvá moc dlouho. Od plácání na čelo a kroucení hlavou by mi upadla ruka nebo hlava, kdyby to trvalo déle. ()

L_O_U_S odpad!

Když jsem se před lety (vážně už je to tak dlouho?) blížil ke svému 500. hodnocení na ČSFD, řekl jsem si, že si takový milník musím vyhradit pro něco opravdu extra, a tak jsem sáhl po Vykoupení z věznice Shawshank, tehdy i dnes nejlepšímu filmu podle uživatelů ČSFD, protože jsem ho ještě nebyl viděl (miluju předminulý čas). No a když se přiblížilo 1 000. hodnocení, měl jsem docela jasnou představu o tom, který film padne za oběť tomuto komentáři – protipól Shawshanku, tedy Herkules 3D, nejhorší film v žebříčcích ČSFD. Shodou okolností se projekce uskutečnila na mé jmeniny a nutno dodat, že jsem z práce přišel mírně rozladěn, protože dětinská zábava některých maturantů, která spočívá v honičkách po chodbách a vrhání se na dveře učeben, ve kterých probíhá výuka, dokáže člověku pořádně pocuchat nervy. Přesto jsem se rozhodl do Herkula jít a nakonec jsem se nestačil divit. Bohužel jsem nebyl schopný sehnat 3D brýle, takže jsem se byl nucen dívat na rozmazaný obraz se zelenými a červenými obrysy, ale nemyslím si, že bych přišel o něco zásadního. Celý spektákl začíná mystickým prologem vypravěče a po něm se bez jakékoliv expozice rozjíždí scéna, ve které se malý Herkules nechává slyšet, že by rád poznal svět smrtelníků. Z jakéhosi důvodu je ve scéně přítomen i Sókratés. Jestli ve skutečném řeckém nebi mají kino a Sókratés měl možnost vidět tenhle film, tak doufám, že za to filmaře chodí strašit a nutí je přiznat, že nic neví (zejména o umění točit filmy). Na scéně se objevuje i mocný Dius (promiň, češtino) a snaží se Herkula od jeho záměru odradit. Celému tomu přihlíží smečka bohyň/múz/kurev, které Zeus nasbíral při okružní cestě po Moldavsku a Ukrajině (nic proti těmhle krajinám) a které posedávají u sloupoví chrámu, kde se celá scéna odehrává. Kurvám velí hlavní kurva Héra s přízvukem uklízečky hajzlů z Katanie. Citlivý dialog otce a syna je záhy přerušen příchodem Marduka, jehož hraje herecké eso Paul Wight. Marduk způsobí v chrámu chaos tím, že se se Zeusem (promiň, češtino… a řečtino) pustí do velkolepého souboje. Blesky blýskají, kapky pleskají, Sókratés se snaží oba kohouty usmířit a moldavské kurvy utíkají, protože už pochopily, že Marduk nedorazil na svačinu a píchy-pích. Malý Herkules bere roha a ocitá se ve světě smrtelníků, shodou okolností v Kalifornii, kde se ho ujme malý Curtis (jediná relativně slušně zahraná postava ve filmu). Následuje kolotoč hoven, blbých keců, diletantských efektů, laciné digitální kamery, občasného 3D (v některých scénách třetí rozměr chybí), Zeusa (ještě jednou promiň, češtino) promlouvajícího ze záchodové mísy, příšerně napsaných scén, těžce nezvládnutých ustavujících záběrů a vůbec filmařského selhání po všech stránkách. Nevím, co na téhle pičovině tvůrcům tolik trvalo, že musela vyjít pět let po produkčním procesu, tipuju ale, že se tahle banda amatérských hovad chtěla povozit na popularitě Avataru a vzpomněla si, že kdysi dávno natočila pár zkušebních záběrů s ukrajinským pořízkem Sandrakem. A tak spatřil světlo světa tenhle výgrc. Nakonec ale nelituju, že jsem měl možnost ho vidět, protože se jedná o zážitek na celý život – něco takového mě bude budit ze spaní ještě dlouho. A jsem rád, že do druhé tisícovky můžu vstoupit s tím nejhorším za sebou. (1 000., 29. IX. 2014) () (méně) (více)

kajas

Velmi podobné Arnieho prvnímu filmu. Slovní průjmy z úst nesympatických "herců" (líto mi bylo jen táty Kevina ze "Sám doma", ten chudák poslední dobou nemá štěstí na role), tragické efekty a v neposlední řadě kamera na úrovni pětiletého dítěte. ()

SallyZen

Směju se tomu, jak tu pár jedinců vidělo trailer, obal nebo plakát a hned hodnotí film odpadem. Ono by to možná po filmu dopadlo stejně, ale i tak je normální hodnotit film, který jsem viděl aspoň ze 3/4 a ne 2 minutový trailer. :DDD ()

(mOnkey)

„A tohle si zapamatuj: až budeš připravený, použij meč pro získání nejvyšší síly. Jestli ale meči zalžeš, meč to pozná a ty budeš navždy vyhoštěn z Olympu,“ promlouvá ze záchodové mísy Zeus Hulk Hogan k Herkulovi zrovna ve chvíli, kdy ten na sobě umotává tuniku z toaleťáku. A podobné scény nejsou v Malém Herkulovi vůbec ojedinělé. Že jde i za přítomnosti geniálního českého dabingu, v němž se role vypravěče ujal člověk, který na Nově namluvil upoutávky na Megafilmy, o nejhůře hodnocený film na csfd, mi nejde na rozum už z toho důvodu, že ze scenáristického hlediska se jedná o relativně věrné vyobrazení reality, aspoň tak jak ji známe z dochovaných materiálů. I proto může snímek posloužit jako nenásilný prostředek k historické vzdělanosti dětí školou povinných. Že Sokrates během svého života pobýval s bohy na hoře Olymp není až takovým tajemstvím, ale že byl učitelem samotného Herkula ví dnes jen málokdo. Takže jděte s kamarády do hospody, pár hodin tam poseďte a pak si společně užijte toto veledílo. Neměli byste odcházet zklamáni. ()

zdenotvor odpad!

Efekty katastrofálne, kamera príšerná, dej smiešny,humor ak to tak možno nazvať veľmi slabý .. ale najhorší film ? to zase nie ()

honajz2

Já jsem prostě jednou nejhorší film podle ČSFD vidět musel. A moje očekávání se celkem naplnila - je to úplně debilní. Každopádně, na začátku filmu na mě vyskočil varovný nápis, že si mám vzít 3D brýle, jinak mě budou bolet oči. Samozřejmě jsem pak vstal, pobíhal po bytě a nějaké hledal, až jsem nějaké našel. Byly z Happy meelu,někdy se je tam asi vybral můj mladší bratr. Nakonec teda nevím, co stálo víc za prd, jestli ty brýle, nebo ten film, ale nevadí, nakonec jsem většinu filmu odkoukal bez nich a ono se vůbec nic nestalo. A málem bych zapomněl zmínit - samozřejmě, že jsem si stáhl verzi s českým dabingem, aby ten hrůzný zážitek (je to pro speciální slovo - cringe) byl naprosto dokonalý. Celé to je natočené jako amatérský film, příběh je plný nelogičností (např. opravdu bude škola, kterou tenhle rok zavřou, soutěžit v nějakém meziškolním závodě? opravdu bude mít zavírající škola spoustu učitelů a roztleskávačky? když pak na konci filmu sebral Zeus Herkulovi všechnu nadpozemskou sílu, jak pak mohl ten finální závod zaběhnout tak, že prý z něj byla vidět jenom rychlá šmouha a předtím tam ještě úplně v pohodě zvedne nad sebe tak stokilového týpka? atd.), efekty naprosto hrozné a pokud je to komedie, tak jedině v tom, jak je to celé špatné. Navíc všechny akční scény jsou tu akorát tak na smích. I přes to všechno tomu ten odpad nedám. Přece jenom, někdo, kdo má za sebou Tommyho Wiseau, Neila Breena, všechny díly Žraločího tornáda, Ptákodemii, Robot Monster, turecké Star Wars a některé úžasné české filmy prostě tímhle nebude až tak šokovaný. Odpad si šetřím opravdu pro odpady a u tohohle filmu se člověk může aspoň zasmát celé té stupiditě. U odpadů jenom člověk trpí. 1* ()

Darth Revan odpad!

"Přišel jsem ti říct, že sídlem bohů je Babylon." To je fajn Marduku, ješte se potkej se Sókratem a tím ohyzdným ukrajinským chlapečkem. Zvracím, pokaždé si na tento "film" vzpomenu. Brrr. Odpad! ()

LukeUp odpad!

Tak tohle vážně ne! Začít rok něčím takovým? Jestli bude letos hodně takových filmů, tak se máme vážně na co "těšit"....horší zážitek než návštěva zubaře...a vidět tohle ve 3D, tak asi už nikdy nebudu spát. ()

sir-dave odpad!

EPIC FAIL! O_o Proti tomuto "filmu" je i Sorbův Herkules mistrovský kousek ze středověku. Všechno naprosto k smíchu - Hogan, triky, děj,... Zaslouženě tam kde to je. Palec nahoru všem, kteří to dokoukali. ()