Odsouzené

• Slovensko Odsúdené
Slovensko / Česko, (2009–2010), 73 h 57 min (Minutáž: 46–66 min)

Hudba:

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Marek Ťapák, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Judita Hansman, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Anna Javorková (více)

Série(3) / Epizody(86)

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Do ženské věznice přichází nová odsouzená, Eva. Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou firmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Zde platí jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tu nenosí. Respekt je třeba si tvrdě vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost. Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob. (oficiální text distributora)

Hrabovo

Až na příšerné finále to nebyl špatný seriál, i když první a druhá série tak netlačily na romantickou pilu. Bavilo mě to, vztahy mezi postavami byly uvěřitelné, herecké výkony dobré či přijatelné. Katarův humor byl skvělý, Pavel Kříž s těma modrýma očima, miloučký slizounek...No a oranžové vlasy Kamily Magálové! Hotový Trump v sukních... ()

mikhail

Pozrieť sa 72 - krát na život väzňov spracovaný v tejto telenovele dokáže snáď len masochista. Už nikdy nebudem kritizovať španielsko-argentínske telenovely, pretože časť z nich je aspoň zo začiatku vtipná a zábavná vid. Pacovo mužstvo. Avšak v tomto prípade sa jedná sa len o ďalší (i keď oveľa nepodarenejší) klon paneláku. ()

BigDeal

Po 6. časti: nechápem prečo keď sa na Slovensku snažia ľudia písať scenáre, vždy vyznejú smiešne a nerealisticky (možno preto, že vulgarizmy a spisovný jazyk k sebe vôbec nejdú). Aj v tomto seriály sa nájdu zle napísané dialógy, no jeho výhodu nevidím v pokuse o realitu a žánrovo pre nás klasickú ľudskú drámu, ale v prvkoch, ktoré by boli charakteristické skôr pre Prison Break. Jasné, že tieto dva sa porovnávať nedajú, ale grófka, dozorca, či šialená psychopatická "Pipina" - to veru nie sú zrovna klasické postavy "ako zo života". Napriek ich nereálnosti sa ale starajú o poriadne hustú atmosféru (spolu s viac- menej dobrými hereckými výkonmi a hudbou ako z PB) a seriálu sa tak darí vyvolať aj napätie. Má to síce ešte ďaleko od toho, aby niektoré situácie vyzneli tvrdo a úderne a nie naivne a úsmevne, ale je to na dobrej ceste. ()

Furmi

Spomedzi kopy slovenských lacných seriálov typu Panelák a Kutyil sa zjavili Odsúdené, Odsúdené od začiatku zrobiť menší prelom medzi Slovenskými seriálmi. A tento prelom sa podľa mňa podaril na takú dvojku, niektoré diely sú úžasne po všetkých stránkach, niektoré sú zbytočné a niektoré nudné. Ale 4 hviezdy už len preto že je to konečne celkom pozerateľný slovenský serál. ()

Simo16

Ja osobne mám z tohto seriálu po 1.časti veľmi dobrý pocit.Herci su vynikajúci, prostredie ujde a čo sa týka atmosféry je drsná, temná a napátá a to sa mi páči.Po zhliadnutí ďalších 5.častí sa moje hodnotenie nemení.Stále ma to baví, najma Magorka či Grófka.Konečne po dlhšom čase slovenská produkcia vyprodukovala nadštandardný a na slovenské pomery veľmi kvalitný seriál.Po 11.časti musím podotknúť, že sa seriál začína vymykať spod kontroly, pretoźe dejová línia zaćína byť až príliš bizarná a čo je horšie, nudí ma to!!!Ale aj tak solídna prácička, veď koniec koncov, sme ešte len v polovici, takže uvidíme. ()

• Keďže nad hlavami Odsúdených sa pracuje v plnom prúde, zamestnanci TV JOJ musia chodiť doslova po špičkách, pretože každý prudší pohyb či zvýšený hlas ruší priebeh nakrúcania. (R4D0)
  • Pre seriál vzniklo nové „štúdio“ v ateliéroch na Kolibe, pričom sa pre potreby nakrúcania prerobili dovtedy nevyužité priestory v hlavnej budove a časť dvora. (MathewCon)
  • Aj keď sa zdá, že scény sa nakrúcajú v reálnom väzení, pravda je iná. Špeciálne pre seriál "Odsúdené" dala TV JOJ postaviť ateliéry, ktoré majú sídlo na Bratislavskej Kolibe. (R4D0)