Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Brmbolec

Myslím, že zaoberať sa nelogičnosťami v tomto filme je blbosť. Buď sa sprepáčením na to vyseriete a film si vychutnáte alebo radšej vy extrémne premýšľavý to ani nepozerajte, lebo budete zúriť. ()

PetrC.

Obrovská vypravěčská a herecká výzva. Výstavba děje trošku připomíná seriál 《Lost》. Také zde začínáme na nule a vývoj děje, jakož i jeho gradaci, vždycky zajišťuje přihození nějaké nové informace (a s tím souvisí všechna pozitiva i negativa jako u zmíněného seriálu). Výsledek sice není strhující, ale přesto velice uspokojivý. Ryan se hodně snaží a podává výkon na hranici svých možností. Povedly se kamera, střih, hudba i zvuk, které do velice statického a komorního prostoru dobře vnášejí velice žádoucí dynamiku. Každopádně jednota místa, času a děje pořád funguje. 70 % ()

MDesign

Film Phone Booth nám ukázal, že natočiť kvalitný thriller sa dá aj za použitia len jednej scény. Buried mohol ísť v jeho stopách, mal výborné predpoklady ako jedinečný koncept a Ryana Reynoldsa v hlavnej úlohe. Bohužiaľ podobne ako pri Yes Man: nápad nestačí, treba ho aj vedieť plne využiť, čo Rodrigo Cortés nedokázal. Možno aj nadpriemerný film s vynikajúcim vyvrcholením, ale scény ako telefonát CEO Paulovi (FBI a vojsko nevedia vystopovať číslo, ale on áno?!) z neho robia len priemerný film. Škoda. ()

stephano

Rozpočet 2 mil dolarů nechápu. 90 minut Reynolds leží v rakvi to přece nemůže stát jako dva luxusní domy. Jinak film je zábavnější než 128 hodin. Napínavější a líp zahraný. ()

4k7

Je možné, že celý film natočí v bedně, hlavní obsazení jeden člověk s mobilem a jeden kolem"jdoucí" had? Už to tak vypadá a i když to zní divně, mohlo to dobře fungovat, nebýt všech těch nesrovnalostí okolo, kterých si divák musí v tak omezeném prostoru chtě nechtě všimnout. Ta beznaděj a boj člověka pohřbeného zaživa je fakt věrohodná, ale těch WTF věcí! Velikost bedny nám nějak kolísá a signál na mobil? Výdrž baterky? Kyslík? Žádný strachy, máme na rozdávání. Systém jakým požadují únosci výkupné mi přijde dementní, zrovna tak jako neschopnost všech lidí, kterým se Paul (Ryan Reynolds) dovolá. Kdyby na začátku raději bez nějakého sraní ohlásil bombu na letišti, najdou ho v cuku letu. Hodnocení 5/10 ()

Baki

Skvělý film s úchvatným koncem. Mám Ryana Reynoldse moc rád a opravdu jsem si nedokázal představit, že se celý film dokáže odehrát jen v jedné bedně. Takže úplně zaslouženě 4*. ()

TheJoker

Je mi jasné o čem se mi dnes bude zdát a už se toho děsím. Scéna s hadem, Mark White, halucinace... Vytupňované jak nic jinýho. Konec na 5* ()

miki68cz

Abych nedal plný počet mi zabránilo takzvané americké stigma jinak také postižení válkou v Iráku . Zajímavý nápad, skvělý Reynolds, který mne celou dobu držel v křesle jako přikovaného. Nádherný rozpočet, pohádkové tržby, učebnicový příklad jak vydělat. Ještě, že to tak dobře špatně skončilo, happy end by jen zničil celé snažení. DOPORUČUJI ()

jafuska

toto má být jako film a ještě k tomu drama? to snad režisér nemyslí vážně, to mě mělo nějak zaujmout? ale proboha čím? že se budu dívat celý film na to jak je chlap uzavřený v rakvi a čeká na záchranu? a kde je nějaká ta pointa? toto je snad fakt výsměch na diváky, toto je přinejmenším zráta času ()

Kuzmik

Zhruba před půl rokem dostat strýc nabídnu, aby jel do Iráku pracovat za dost slušné peníze, říkal jsem si proč ne přece co by se mu mohlo stát? Jenže po tomhle filmu jsem změnil názor. Buried ukazuje, že i takoví jako ridiči pouhého náklaďáku můžou zemřít naprosto zbytečne a taky skutečnost, že lidé v dnešním světě jsou bezcitné sviňe a pro peníze udělají cokoliv. Ačkoliv jsem od Rodriga Cortése neviděl žádný film tak tenhle jsem si zamiloval, to stejné i Ryan Reynolds, kterého jsem si poprvé všiml. V filmem, který je celý točen jen v jedné rakvy a za v podstatě žádného rozpočtu toho asi moc neuděláte, ale Rodigo Cortés předvedl skvělou práci. Svým způsobem film připomíná Saw, 127 hodin nebo díl režirovaný Tarantinem v kriminálce Las Vegas. **** 8/10 ()

bubu25

Dobrá dráma, čo sa týka rekvizít asi aj lacná. Keby sedeli Američania doma a nehrali sa na policajtov sveta tak, by sa im to nestávalo. ()

Nakhla

Skvělý nápad, provedení i závěr filmu, ale i pouhých 95 minut k udržení pozornosti diváka je pro jednoho herce asi moc..... ()

Nessos

Přílíš, až příliš mnoho logických chyb, které nelze přehlédnout, ubírají Buried další hvězdičky. ()

curfew77

Začnu od konce a řeknu, že 60 % pro film, který se odehrává celý v rakvi, je po čertech dobrý výsledek. Navíc právě konec je na jinak dost čitelném snímku to vůbec nejlepší, protože mister Rodrigo Cortés na rozdíl od mnoha svých amerických kolegů odmítl přijít o své režisérské koule - a dobře udělal, protože v předtuše divácké bolesti, jakou mi očekávaná dobrovolná tvůrčí vasektomie způsobí, jsem se (naštěstí zbytečně) celou dobu ošíval v křesle. Nestalo se, přesto na čtyři hvězdy nejdu, BURIED je totiž pořád jenom taková efektní hříčka bez hlubší logiky, něco jako produkt hospodské sázky "vsaďte se o flašku Metaxy, že natočím celovečerák z rakve". Na druhou stranu, věčně naříkající čeští filmaři by si mohli vzít příklad, co všechno se dá natočit, vyprodukovat a zobchodovat za pár šupů, de facto někde ve sklepě :) ()

Kopite

Z tohto filmu mám po prezretí veľmi dobrý pocit, naozaj originálna zápletka, ktorá sa len tak často nevidí, navyše výborne zahraté. Nebyť niekoľkých nedokonalostí, určite nerozmýšľam a dám päť hviezdičiek, takto sú to, bohužiaľ „len" štyri. Bolo to jednoducho veľmi dobré. ()

Lyriq

Prvních 10 minut jsem byl na vážkách, jestli to chci dokoukat. Bál jsem se, že se budu nudit. A ono ne, byl jsem přilepenej k obrazovce až do konce. Ryan Reynolds podal úžasný výkon a potvrdil tím místo mezi herci, které pravidelně sleduji. Akce mi tam take nepřišla přímo vhodná, ale nevadila mi. S kecy na venkovní kameru nesouhlasím, ono taky v tý rakvi není tolik možností kam jí nacpat. Uvidím, jak to bude na druhý zkouknutí. 80% ()

CRYPT

Celej film nuda - ale konec ten mne opravdu zabil. Čekal jsem klasické zakončení, ale toto fakt ne :-) 1na hvězdička šla určitě za ten konec ()

RoninNiro

Nikdy sa mi nepísalo ľahšie, prečo je nejaký film zlý. Tento film je vyslovene zlý pretože: hlavný hrdina je absolútne nepresvedčivý, jediné o čom dostatočne presvedčil, je americké občianstvo. Počas celého filmu som si hovoril, od kiaľ sa krucinál berie toĺko kyslíku, keď je ten pako celý čas zadýchaný, ako po odbehnutí maratónu, zaklada v rakve vatru a svieti si zapalovačom. Vybavenie, ktoré postupne náš neštastník nachádza by musel detekovať už na začiatku filmu, keď sa vo svojej kobke metal ako epileptik. Nízky rozpočet je pre tento brak slabé slovo. K videniu je len neštastník v truhle, ktorý nič nerobí správne, no napriek tomu si hodiny a hodiny kempuje na mieste, kde by bol za normálnych okolností dávno mŕtvy. Totálny brak, ktorý sa dúfam časom prepadne v hodnotení oveľa nižšie... ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová