Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Pitryx

Hm, těžko posoudit, jeden herec, jedno prostředí, z toho vizuální zázrak nikdo nevykope a film by měl zaujmout především po vizuální stránce. Takže, podle mého dobrý nápad, ale je to nuda. Navíc mně to dojalo logicky dějově, omezený kyslík, ale vesele si svítí zapalovačem, volá z mobilu, ale nejsem odborník jak hluboko pod zemí je signál a navíc se celý film neví jak hluboko vlastně je...201302049116/9527 ()

PATWIST

Nečakal som že som dal filmu, ktorého už názov hovorí o tom kde sa prevažne bude odohrávať 3 hviezdy. Napínavé minúty muža, ktorý sa ocitol po prepadnutí kamióna pochovaný zaživa. Na Telefónnu búdku (2002) to nemá, je sofistikovanejšia a musela mať iný rozpočet. Odporúčam pozrieť kvôli tomu záveru ak nemáte poruke lepší triler, čo myslíte podarí sa mu ešte vidieť denné svetlo? ()

marek29

Takovej podivnej survivor, abych tak řekl. A nejde o to, SPOILER že zrovna na konci jediný herec umře. Celý je to natočený v rakvi a musím uznat, že ztísněný prostor eskaluje napětí. Jinak ale nic víc a umění hospodařit s omezeným množstvím vzduchu při hořícím zapalovači, zběsilým dýchání a "hadím táboráčku" je obdivuhodné.. :D ()

Vykuk

Těžko hodnotit film, který se odehrává v sakra malém prostoru a krom pár scén mimo, koukáte jen na jednoho herce, který si furt hraje s mobilem. Ale když se do toho trochu vcítíte, atmošku to má a zažít bych to nechtěl.. ()

Guran

Opravdu se film doslova celých 90 minut odehrává jenom v rakvi. Film je opravdu peněžně levný, když tam vlastně je vidět jenom Raynold, který to tedy zahrál více než brilantně. Ten konec se mi teda opravdu nelíbyl, s tím tedy nesouhlasím, dal bych tomuto snímku 10/10, ale konec filmu to zkazil. Kromě toho si divák užije filmvou atmosféru opravdu celý film, není zde ani jedna nudná scéna! ()

subic

Příběh, který nechcete, aby se stal právě vám. Být pohřben zaživa v poušti někde v Iráku do obyčejné dřevěné rakve, kde spárami propadává pouštní písek, který prostor postupně plní, co je větší psycho? Ale pořád má u sebe, co mu tam nechali, zippo, skoro nabitý mobil, baterku, kapesní nožík... aby se mohl natočit, jak si sám řeže prsty. Nutno dodat, že ve stejném roce vznikl taky film 127 hodin, který mě celkově oslovil mnohem více. ()

jirin_cz

Dvě hvězdy jen za závěr, který byl fakt drsný a ještě nějakou chvíli po filmu jsem měl husí kůži. Ale zbytek filmu byla pro mě převážně nuda, ono ostatně místo v rakvi a jen telefony, nic moc extra nenabízí. Na druhou stranu, poud se to srovná se Schumacherovou Telefonní budkou, tak to je hodně podobné, ale vtáhlo mě to tedy mnohem více do děje. ()

boombang

Na jedné straně absence logiky a fyzikálních/biologických zákonů, na druhé rejžova odvaha natočit pár věcí jinak (i když to hodně naštve). Takže remíza a tři hroby... eee... body. ()

Hovadin

Film si přímo říká o srovnání s filmem Telefonní budka a prohrává na plné čáře. Napětí tady není skoro žádné. vlastně jen 95 minut koukáte na Ryana jak popadá dech a nebo nadává do telefonu. I tak má ale film nějaká pozitiva a dá se to celkem bez problému dokoukat. ()

PlayEasy

Vynikající ukázka toho, jak s minimálními náklady a námětem, jenž by na první pohled mohl pokrýt tak maximálně 30 minut, natočit autentický a neustále gradující thriller do dokonalého finále. Vamos España! 80% ()

yazik

Zůstanu nohama na zemi a podle toho ponechám i hodnocení. Byl jsem hodně zvědav, jak tento nápad dokáží tvůrci zpracovat do celého filmu a kupodivu jsem nebyl ani nijak zklamán. Ale je pravda, že jsem od něj taky moc nečekával. Spoiler: Jen z počátku mi přišly některé hovory dost trapné a inteligence lidí na druhém konci, kdy pokládali naprosto blbé a zbytečné otázky, silně frustrující. Další mínusovou perličkou, co mě naprosto dostalo, byla ta zápletka s tím hadem. Chápu, že autoři chtěli diváky probudit trochou napětí, ale takhle tedy ne. Když si nadále odmyslím, že spoustu vzduchu propálil v zapalovači, další část malým táborákem (jen potrava mu utekla) a zbytek prodýchal, je celkem s podivem, že už dávno nebyl v komatu. Ale každopádně jsem i tak byl zvědav, jak to dopadne. ()

rolly

Výborný námet, ešte lepšie spracovanie, pri ktorom bolo doslovne z minima vytrieskané maximum a záverečná scéna až zamrazí. ()

yatan

Od Jacket som tak hnusne disturbing film nevidel a zas som zistil preco. Staci mi raz za 5 rokov takato skusenost..velmi sikovny scenar, velmi dobry Reynolds a silna myslienka no cele je to prilis neprijemne, aby to mohol clovek mat rad a obdivovat..7/10 velmi vaham ci 3 alebo 4, no film splnil ucel..tak 4. ()

Jamie47

Reynolds se určitě vytáh. Konec byl opravdu parádní a představa, že jsem na jeho místě mi nahání husí kůži. Rozhodně originální film, který určitě doporučuji. Za 4 ()

tremors

Nebýt přepísklé délky a několika nelogičností hodnotil bych film asi lépe. Takhle zůstanu pouze u tří hvězdiček, jelikož jsem se některé okamžiky dost nudil. ()

jack_scott

Poměrně velmi originální drama, škoda jen, že trochu natažené... Nápad i provedení skvělé, akorát...je to prostě delší než by mohlo být. Škoda. I ten konec super...nu což, dávám 80% a ****. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová