Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

MrLinhy

Tenhle film mě moc nedostával, byl celou dobu jenom zajímavý, ale až tak závěrečná scéna se mnou trochu hodila. ()

kenvello11

Tak na tento film museli minúť veľa prachov...:) Dalo by sa povedať, že bol určený pre tých, ktorý majú agorafóbiu - strach z otvoreného priestranstva :D Mimochodom film sa mi ľúbil a ten, ktorému sa ľúbili filmy SAW alebo Telefónna búdka, si príde na svoje. ()

dalibis

Výborný napínavý film s jediným hercom. Na to, že sa to celé odohráva v rakve, pútavo natočené. Práve som to dopozeral, a ten koniec mi skutočne vyrazil dych. Aj keď som nechcel, v priebehu filmu som samovoľne začal dúfať v aký taký happy-end a .... uvidíte sami, keď si tento skvelý one man thriller pozriete. ()

oSiSko

nedokázal som to sledovať zase celých 95 minút, predsalen čo je veľa to je veľa, ale urobiť film, ktorý sa odohráva celý v hrobke a udržať si pozornosť skoro celý čas, to je pre mňa skvost. ()

Kalda69

Skvele zvladnuty film, bohuzel k memu 5* ohodnoceni to kazi par momentu nebo spise nelogicnosti jako treba kde bere po celou dobu vzduch, protoze po pouziti zapalovace jako osvetleni by nejspis nevydrzel dele jak par minut coz podryva i mensi ohynek proti hadovi. Dostupnost signalu neresim, protoze vlastne nevime kde presne je Paul zakopany a klidne muze byt pobliz nejakeho vysilace ci primo na zahrade toho chudaka, ktery nema jinou moznost jak si vydelat nez unosem lidi. Taky me vadilo par scenek kde byla jen tma a ticho coz by jinak bylo k uzitku ale bez jakekoliv pointy me to proste kazilo zazitek, stejne jako oddalene zabery na rakev. I pres tu kritiku co jsem zde napsal a zrejmou podobu s Telefonni budkou je tento pocin nadprumerny se skvelou zapletkou, ktera na konci uzasne vygraduje. ()

Mathyen

Strhující, strašlivé drama, až z něj mrazí v zádech a Reynolds dokazuje, že umí zahrát i na pětníku. Dech beroucí podívaná, která z klaustrofobického prostoru dřevěné rakve nemrkne ani na chvíli jinam a ždímá z diváka emoce po kýblech... přehršel beznaděje a pár méně logických artefaktů je smazáno jedním z nejlepších virtuózních výkonů jednoho režiséra a jednoho herce poslední doby... 9.5/10 ()

furie

Nic proti filmu, ale mě se chtělo spát už po prvních 20 minut. Je to hodně zajímaví film, ale na mě byl až moc nudný a to nemám ráda. Dávám jedničku za nápad a toho hada, co mi zlepšil náladu :-) ()

Pjotrik

Nevím na jak dlouho by tahle rakev vydržela se vzduchem při Reynoldsově výkonu a neustále kyslík užírajícímu zapalovači, ale určitě by to byl v reálu krátkometrážní film:)) asi by to bylo na hlavu, ale já bych se s tím nožem ihned snažil rozpižlat rakev a nějak se přes záplavu hlíny vydrápat nahoru. 81% ()

MiniRecenze

Film Pohřben za živa(2010) je "solo" akce,ve kterém uvidíte za celou délku filmu jen jediného herce.Jde o výjimečnou a zároveň děsivou podívanou.Nečekejte žádné efekty,tady to není ani za potřebí.Snímek ve Vás zanechá silné emoce. ()

Davemix

Pro klaustrofobiky naprosto ideální :-) zajímavý a napínavý celejch 90 minut. Udržet diváka ve střehu na základě příběhu, který se děje vlastně jenom v rakvi je potřeba pochválit... Na druhou stranu náklady na film vs. zisk byla zřejmě dobrá investice :-) 75% ()

kolodej1

no, nechtěl bych si něco takového vyzkoušet, není o co stát. Musím říct, že film dokázal udržet mou pozornost po celou dobu, i přesto, že v podstatě jde o představení jen jednoho herce. ()

ludovit14

Pochovaný za živa je vskutku skvelý film,ktorého dej mi nádherne plynul pred očami- jednotlivé súvislosti sa mi jednoducho vlievali do mozgu.A Ryan Reynolds skvele zvládol ťažkú úlohu jedného herca v celovečernom filme.Veľmi milé prekvapenie a maximálna spokojnosť.strong>HOD84%.V tomto boji s časom sú jeho najväčšími nepriateľmi slabý signál, limitovaná batéria a nedostatok vzduchu!PS:čo sa týka príbehu s jedným hercom je to môj najlepší film,aký som kedy videl!!! ()

WoodoX

Pri filmoch takéhoto formátu je neodpustiteľná čo i len jedna malá pochabosť. Autori to vzali trošku zo zlého uhla, kedže nedokázali ustrážiť povinnú autenticitu, ktoré si toto dielo vyžadovalo. Takto je z toho nenapínavé niečo, kde je veľa situácií, z ktorých väčšina je svojou hlúposťou zbytočne potopená. ()

Zelda knihkupec

Vhodné především pro lidi trpící klaustrofobií a lidi závislé na mobilním telefonu. Možná bych hlasoval pro kratší stopáž. Věrohodnost nekomentuji protože vážně netuším jestli to má Amerika tak ,,vychytané´´ s tím jak se ke komu dá dovolat plus síla signálu kdesi v mohamedánskejch prdelákovicích a pod... Moc umění bych nehledal na záběrech pomalu se dusícího chlápka ale atmosféra nejistoty tu rozhodně je. ()

LencaN

Jsem rozpolcena. Na jednu stranu to byl super thriller. Je mi ještě teď špatně, závěr vám přivodí skoro infarktový stav, celé je to napínavé a myslím, že slušně natočené na to, že se celých 95 minut nacházíme v dřevěné bedně. Ryan Reynolds exceloval, muselo to být strašně obtížné. Na druhou stranu je ten film absolutně mimo. Myslím tím z hlediska fyziky. DROBNÝ SPOILER! Skoro celou dobu si hrdina přisvěcuje zapalovačem - zajímal by mě přesný propočet za jakou dobu dospělý muž vydýchá v rozrušení takový objem vzduchu, když si při tom vesele svítí ohníčkem. Zadruhé - škvíra pro milé zvířátko - kdyby tam byla, tak už se tlakem snad valí dovnitř ta sypká hlína/písek, zvlášť když to ten domácí mazlíček prorazil svou hlavičkou, takže tam byla další síla, která by tu půdu kolem bedny musela "rozpohybovat". Zatřetí - signál? Si dělají srandu, ne? :D pod zemí, obzvlášť v takové lokaci "bohaté" na mobilní sítě :D ()

Mr_Corny

Maximálne realistické, stopáž aj napriek jednoduchosti prostredia nenudí, dokonca je pre lepšie vžitie sa do kože aktéra opodstatnená. Pri posledných sekundách filmu som už pomaly práskal šampus a v tom... ()

v.indruchova

Velmi originální snímek, který se s vámi nemaže. Sice se zde najdou chvíle kdy hlavní hrdina dýchá několik dlouhých chvil, to jsem přeskakovala, ale to je na efekt :) Spoiler: skoda konce bez happy endu. ()

StanaB

První polovinu filmu jsem měla tendenci odbíhat od obrazovky, ale ta druhá byla pecka. Vážně jsem měla o Ryana strach a konec byl perfektně zpracovaný. Za mě jasný čtyři hvězdy, už jenom proto, že já bych se tam zbláznila po pěti minutách a Ryan to zvládnul dotočit celý :-) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová