Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Crybaby

Cez vsetky chyby, nezmysly vo filme sa mi to pacilo. Koniec ma prekvapil a podla mna to bol celkom zaujimavy pribeh. Telefonnu budku som nevidel takze ma ani ziadne podobne veci pri sledovani nenapadali a rozhodoval som sa medzi 3/4* ale kvoli koncu davam 4. ()

g3rtrud

Na to že sa to celé odohráva v rakve to až obdivuhodne dokáže udržať napätie. Scénu s hadom si mohli odpustiť. Napínavý nadpriemerný thriller. ()

Psychotic17

Nic v tomto filmu není uvěřitelné. Retardovanější hlavní postavu jsem neviděl. Bílá-černá, dobro-zlo jak z pohádky pro děti. Máloco v tom má logiku. Jedna hvězda za posledních třicet vteřin. Už si skoro nevzpomínám, kdy naposled nebyl španělský film těžkým zklamáním. Vlastně asi nikdy. 10% ()

Azrael

Dávám bokem skvělou atmosféru z dobře napsaného scénáře.Kvalitní režii která dělá prostředí jedné rakve po celých 90 minut zajímavým a vyvrcholení z kterého ‘‘spadnete na prdel‘‘.Jen smekám před výkonem Reynoldse který tady předvádí neskutečný výkon který by nezvládl jen tak někdo a až do konce filmu mu budete fandit a doufat že to zvládne…ale slovy to nejde pořádně vyjádřit to se musí vidět. 5* ()

elanista1

Nebol som si celkom istý ako sa dá takýto námet roztiahnuť na hodinu a pol, a že čo sa tam vlastne bude diať, ale dialo sa...nie veľa, ale dialo. Zážitok to na 3 hviezdy nie je a už to asi nikdy pozerať nebudem, ale vďaka úchvatnému finále musím prihodiť. Je to dobre napísaný film, vzhľadom k tomu že sa jediný herec ani nepohne z miesta, má sa o čom rozprávať a nie je to len naťahovanie času....ale nič napínavé a dychberúce /okrem hada a finálneho knockoutu/ sa tu nekoná. P.S.: Čo to je vôbec za chlapa ten Ryan Reynolds, že sa ani z rakvy dostať nevie. Ešte aj Uma Thurman to zvládla jednou rukou. ()

a0001

Jeden herec, jedno miesto. Menej miesta už tento film ani herec mať nemohli. Pochovaný zaživa. Tento film podľa mňa pôsobí až príliš empaticky na každého diváka, je to mrazivo autentické a hlavnú vďaku smerujem hercovi. Orginalita snimku je ďalšie pozitívum. ()

harycek odpad!

Hustý snímek , napínavý a udržující ve stálém napětí,škoda , že to dopadlo špatně!! po době musím říci , že je to odporné!! a ubírám to je film pro sadisty!!!!!!!!!!!!!!!! ()

blazma

Dostal jsem doporučení od kamaráda na tento film a narovinu, nikdy jsem nedostal doporučení na film z kterého by jsem byl víc nadšený než tento film. pro někoho to může být nuda, však je to cápek zavřený v rakvi a má mobil. Jenže to napětí mnou prostě prostoupilo a bylo to skvělý. ()

wowylgu313

80% I přesto že se celý film odehrává v dřevěné bedně pod hlínou jsem držel ruce v sobě a modlil se. Za Ryan Reynolds jsem vděčný, udělal co bylo potřeba. On ten příběh tady není ani nijak extra. Ale! Drama, napětí a emoce nadlimit svojí dávky můj mozek dostal. Miluji a to je opravdu u filmů cennost když konec nedopadne tak jak čekám že dopadne. Hodnotil by jsem to stejně pozitivně jako novější filmek 127 hodin. Celý film vás drží a tahá při životě s hlavním protagonistou do poslední vteřiny ... ;) Doslova! ()

mata77

Tam, kde na jednej strane funguje one-man dráma, tam na strane druhej dojmu z tohoto filmu podrážali nohy nelogičnosti jedna vedľa druhej. Zaujímalo by ma, či filmári vôbec skúsili reálnosť situácií, do ktorých sa Paul postupne dostával. Začiatočná atmosféra je ale postavená pekne a do určitého momentu aj napätie slušne graduje. Niekde v polovici filmu príde onen zlom, po ktorom scenár tápa a uchyľuje sa k použitiu nezdravej dávky bujnej fantázie. Záver ale vskutku dych berúci. ()

Kinofil

|| R || Lionsgate || Rozpočet: $3 mil. || USA: $1 044 143 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $19 152 480 || Poctivá hrobařina! Filmů točených na extrémně minimalistickém prostředí s jeho nápaditým využitím nikdy není dost. Přestože podobných filmů vlastně není málo, jmenovitě: Telefonní budka, Tísňové volání, legendární scéna z Kill Bill a na její motivy natočená moje oblíbená epizoda CSI Las Vegas od Tarantina. Je obdivuhodné, jak si filmaři vždy dokážou s omezeným prostředím chytře poradit. Jinak to ani nejde. Sledovat člověka, který se 90 minut vrtí v hrobu a nic se neděje by byla ukrutná nuda. To se naštěstí s Buried neděje. S Reynoldsem pár inčů pod zemí stále něco prožíváme a odhalujeme. Příběh tak celých 90 minut nenudí, vyvolává správnou dávku klaustrofobie (ačkoliv je zde rakev často snímána mnohonásobně prostorněji, než by měla být, ale kamera se díky tomu lépe vyblbne) a solidně se Cortésovi daří budovat napětí. Samotný příběh je však celkem o ničem a spíš mě jen zajímalo, jak to celé dopadne. A konec pak diváka zcela jistě rozseká. Věci tu totiž až tak nezapadají do sebe, za to je mnohem zajímavější sledovat rozpadající se psychologii pohřbeného Reynoldse stejně jako praktiky CIA vyjednavače (hlasově výborný Tobolowsky) nebo zástupce firmy, pro kterou Reynolds pracoval. Proto kdo by se začal v půlce nudit, doporučuji počkat až na konec, možná mu to zdvihne hodnocení. Mě teda rozhodně ano. 75%. ()

ZAUME

Nápad dobrý, ale provedení? Příliš nudné na víc jak 3*.. je mi líto, příště mu budete muset do rakve přidat minimálně tygra ()

FEAR99

Silně klaustrofobní film. Zároveň dost originální a velice odvážný. Ostatně, něco takového jsem ještě nikdy neviděl a pravděpodobně už hodně dlouhou dobu neuvidím. A i když si dovedu představit, že Buried mohlo být ještě o fous lepší, tvůrcům včele s Rodrigo Cortésem patří jen za ten nápad velká poklona. A to ani nemluvím o Ryanu Reynoldsovi, který ano, předvádí jeden z nejlepších výkonů v kariéře, kdo ví jestli ne vůbec nejlepší. Ono zavřít jednoho ze současných předních hereckých es do rakve a nechat ho v ní 90 minut, není zrovna běžné a dalo se víceméně čekat, že Reynolds svou one man show ustojí s přehledem. A hlavně díky němu Buried odsýpá rychle a co je hlavní - dokáže i přes docela dlouhou délku (na takový druh filmu samozřejmě) bavit. Pár dějových odboček mě osobně nerušilo a i ta akčnější scéna se dala naprosto v pohodě přežít (měla i nějaké to napětí). A to je vlastně vše. V celkovém součtu je Cortés talent, Reynolds borec a Buried jedním z nejzajímavějších snímků roku 2010. Hodnocení se pohybuje kolem 3 až 4* a hlavně díky nekompromisními konci, který napětím připomíná ty nejlepší kousky v žánru, jsem se přiklonil k nadprůměrným 4*. ()

Apaachee

Mé nejhorší obavy se zde vyplnily ! Být pohřben zaživa v zemi někde uprostřed ničeho s omezeným vzduchem. To je dost prekérní situace. Toto je jedinečný film, který má nové téma a je originální, ale bohužel už asi takových filmů s tímto nádechem nebude. Herecký výkon je úžasný, Ryan Reynolds ukázal, že má talent a zde ho opravdu hodně rozvinul a ukázal, že se pro herectví narodil. Po konci filmu jsem zůstal nečinně sedět a zíral jsem a zíral, takový pocit stísněnosti jsem neměl opravdu hodně dlouho ! 90% ()

MrFarmer

Pěknej příběh o bezmoci když vás někdo pohřbí s telefonem a každej komu se dovoláte vás těžce ignoruje...Zajímavý prostředí rakve, ale ke konci už tomu trochu docházela štáva...škoda ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová