Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

GrifHi55

One Man Show Ryana Reynoldse, jak jinak toto nazvat, 90min v jedné malé rakvi a jedním hercem? na režiséra a hlavně scénář celkem nemalá překážka, ale sám bych nečekal, že se s ní dá takhle parádně vypořádat, napětí až do konce, sem tam nějaký náznak naděje, opravdu jsem se nenudil. Představa, že by se toto stalo mě mi nahání husí kůži. Reynolds ukázal obrovský potenciál, že prostě umí, Cortés ukázal to samé...jen tak dál ()

Bednas

Film o pohřbeném muži? Říkal jsem si co na tom může být tak skvělé ale po shlédnutí musím říci,že na tom něco skvělého je a to Ryan Reynolds a jeho ONE MAN SHOW. Při sledování jsem se vžil do jeho pocitů a ke konci filmu jsem prožíval snad i úzkost. Originální děj , který hodnotím 5 hvězdičkami a rád si toto dílo zopakuji. ()

yarda1

Celý film odehrávající se v bedně pod zemí? Odvážný nápad smrdící nudou mě mile překvapil a kupodivu celý film bavil. ()

kyblik2

Za málo peňazí množstvo muziky. Film sa mi páčil do poslednej sekundy. Neskutočne dobre zahraté. Film o jednom hercovi v jednej miestnosti - toto tu už pár krát bolo. Napriek tomu som sa nenudil ani na chvíľu. Koniec filmu je priam bravúrny, podmazaný tou správnou hudbou a kamerou zaberajúcu *SPOILER* padajúci piesok pred položenú svietiacu baterku. *KONIEC SPOILERU*Filmy tohoto typu mám hrozne rád. Po ich skončení ostáva vo mne určité prázdno, ktoré sa za pár minút opäť napraví. Ďakujem za tento film. 90% ()

Pointed

Jakoby "parodie" na 127 hours, s tím problémem, že místo aby jste si celý film užívali pochmurnou a napjatou atmosféru, spíše se nudíte a čekáte co bude. Dávám 3 hvězdičky za Ryana Reynoldse a za ten můj velice oblíbený typ konce, kde si řeknete "ty vo*e". ()

Reesha

K tomu staci rict asi jedno. Cele se to odehrava v rakvi a ja se ani chvili nenudil. Tohle dokazat asi neni jen tak. Skvely. ()

Ajfist

Dobrý námět a skvělý Ryan Reynolds,který se uměl popasovat tak dlouhou stopáží.Myslím,že to mohlo být klidně kratší.V druhé půli filmu tvůrcům došel dech s nápady a konec byl tudíž docela předvídatelný.Ale dívat se na to dalo. ()

schindler

Mam rád tyto netradiční filmy, kde se veškerý děj odehrává na neobvyklé místě a vystačí tomu jen pár herců, v tomto případě jenom jeden. Ryan Reynolds to v pohodě ustál (nebo uležel?), i když se toho v rakvi moc dělat nedalo, určitě nemohu říct, že bych se nudil. No a pak je tu ani ne tak šokující, jako spíš překvapivý závěr, po kterém jsem chvíli nehnutě a beze slov sledoval ubíhající titulky. ()

XTrader

VELMI ORIGINÁLNÍ FILM a skvělý herecký výkon. Děj je napínavý v celém filmu a zpracování je velmi zajímavé, poutavé a nepředvídatelné. Dokonce na film podobného typu není děj založen na tom že hlavní hrdina dělá totální kraviny který by nikdy jinak neudělal, za což má film u mne plus. Stejně tak za konec, jelikož se nekonal už nudný a stereotypní happy end... Fyzikální nesmysly neřeším :-) ()

Phoenixman

Nemůžu si pomoct, ale Buried je v porovnání s 127 Hours (který sem zkoukl pár dnů předtím) pro mě jednoznačným vítězem. Drama v rakvi mi přišlo rozhodně víc strhující, než nějaký čobol s rukou za kamenem. Sice film Buried občas postrádal logiku, režisérovi sem to sežral. Počínání pánů kravaťáků na druhé straně linky telefonu sem nechápal, no kdyby oni byli v oné rakvi, také by nechápali :) Poslední minuty filmu sem ani nedýchal a vyústěním mě tvůrci jednoduše rozsekali :) Klobouček Reynolds, znám ho jako týpka ze slaďáren, no tady ukázal druhou stránku a nezklamal. 77 % ()

Olafa

Nejsem si jista, jak tento film můžu ohodnotit, protožeho nemám s čím srovnat; nic s podobným konceptem jsem dosud neviděla. Nervy drásající klaustrofóbní atmosféra je zde využita maximálně a Ryanu Reynoldsovi vše věříte. Děj je nepředvídatelný a uvěřitelný (když opomene nekonečné zásoby vzduchu; k signálu se nevyjadřuji, nikdy jsem zakoponá v irácké poušti nebyla - proto se taky dívejte sami, jinak to budete rozebírat nahlas). Jednoduché, dlouhé akorát a naprosto efektní. 4,5* ()

chaosteory

Je možné natočit dobré drama na pár metrech, s jedním hercem a pár věcmi? Ale jistě, tohle je výborný příklad. Neříkám, že ve filmu je všechno ok, upřímně ať jsem počítal, jak jsem počítal, tak vzduch se buďto samovolně klonoval nebo představitel má plíce potkana. A to mobílní pokrytí, to je nesplnění sen majitelů mobilů, já často nemám signál ani ve sklepě. Když tohle ale přejdu, povedlo se natočit opravdu kvalitní film. Reynolds je skvělý, jeho chování a myšlení nepostrádá logiku a celková psychologie postavy, kdy záchvaty paniky střídá snaha o záchranu, nemá chybu. Líbily se mi i ostatní dějové odbočky, př: Snaha vedení firmy hodit Paula přes palubu nebo nechápavý přístup okolí. Určitě to nebude sedět každému, koukat na to jindy, možná budu hodnotit jinak, ale včera mi to sedlo. ()

Lukkyn

Napsalo se tu snad vše tak to jen shrnu a potvrdím, že film je - originální, napínavý, má skvělou atmosféru, Reynolds je výborný, film je ale také nelogický (většina operátorů nemá signál ani na začátku lesa natož pak několik metrů pod zemí :-)) ale jak vidno arabský operátor umí zázraky, inu nezapomenutelný film jehož hlavním plusem pro mě je , že nekončí happyendem ikdyž sem ho trošku čekal. ()

Sirion

Film mohl skončit dvěma extrémy, zvolený způsob ale posouvá hodnocení minimálně o řád výše. Když přidám atmosféru povídek E. A. Poa, přehazování odpovědnosti mezi úředníky jako horký brambor a zrůdnou výpověď z práce, jde o velice kvalitní počin. Kéž by si jen tento film vzali k srdci všichni, o kterých pojednává, a přestali nadále používat frázi "Děláme vše, co je v našich silách". ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová