Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

90125

Uznanie patri tvorcom za tento pokus natocit film, ktory sa cely odohrava v jednej truhle, prakticky po tme and introducing len jeden herec a jeden mobil. Udrzat napatie za tychto podmienok pocas celych 90 min nie je isto jednoduche. Napriek tomu, ze ten pribeh dajme tomu nie je uplny nezmysel, pre mna bol tento triller napinavy len asi prvych 15 min. Potom tvorcom napady velmi rychlo dochadzaju. Tomuto filmu by podla mna prospelo zhutnenie, kratsia stopaz. Poucenie z filmu : Ak si nevies pomoct sam, nikdo ti nepomoze. Pre ludsku spolocnost si len jeden z mnohych. 54 % ()

lvi_psouk

Žádný zázrak se nekonal. Spíš už jsem si říkal, že by mohl zařvat. Stalo se; musel jsem si kvůli tomu přetočit pásku na kotoučáku, rozhodně jsem nelitoval - toho uspořeného času... ()

shinlove

Jednou větou - španělští režiséři prostě umějí vyvolat napětí a drama!!! Úžasná one man show, která mě, jako téměř u všech španělských filmů posledních let, překvapí svým závěrem. Prostě paráda, paráda, paráda! 4* ()

P@\/EL

Hodně povedený dramatický thriller s velice originální zápletkou. Na malém prosotru jen s jediným hercem se podařil natočit celovečerní film. O to víc musí děj neustále překvapovat novými a novými zvraty a je pravda, že někdy se jedná o nápady skvělé, jindy to jsou nápady horší. Stále si film ovšem dokáže zachovát určité napětí a to až do samotného závěru, který je podle mě neočekávaný, což je jen a pouze dobře. ()

raru

No,natočiť film vlastne s jedným hercom,to je riadna výzva.Rodrigo to však zvládol so cťou a koniec bol dôstojná bodka. ()

JulieJames

Pohřbení zaživa se zdá být čím dál populárnější téma. Natočit o tom film nebyl vůbec špatný nápad. Ryan Reynolds mě zde skutečně překvapil, jeho reakcím jsem věřila od začátku až do konce. Udržet divákovu pozornost celých 95 minut, navíc když hrajete sám, to dá asi pořádně zabrat. Sice jsem se asi po hodině začínala mírně nudit, protože víceméně jediné, co Paul dělal bylo, že někam telefonoval. To po chvíli omrzí, i když vím, že v té rakvi toho moc jiného dělat nedá. Nicméně, bylo zajímavé sledovat, jak laxní přístup mají lidé/vláda, když se jejich občan octne v nebezpečí života. Mně někdo takový zavolat, vyburcuju celou policii, odbory a armádu. Naprosto ale nepochopím, jak mohl Paul jen tak bezhlavně používat zapalovač, naschvál křičet-vždyť spotřebovával neskutečné množství kyslíku. Chápu, že v té situaci asi myslel na úpně jiné věci, ale i tak, tohle bych filmu trochu vytkla. Konec filmu jsem nečekala a nechal mě v naprostém šoku. Asi pět minut před titulkami jsem si říkala, že jsem ten čas mohla využít ke shlédnutí jiného filmu, ale díky konci toho nelituju. ()

Vlkodlak13

Pokud se nechcete dozvědět výsledek filmu, čtěte až za pomlčkama. Jestli máte rádi filmy, které skončí dobře, tak toto pro vás není určené. I když se tyto věci ve světě stávají, je dobré dát lidem trochu naděje. A za to, že režisér jednak film nevěnoval památce podobně zesnulých a neudělal konec lepší, dávám jednu hvězdu dolů. ----- ----- ----- Toto byl "nejdelší" film, co jsem kdy viděl. I když měl jen 90 min, tak takové nervy, které se přenesou na diváka způsobí, že se to tváří nekonečně. Taky musím podotknout, že mě zde hodně vadila ta hudba, tento film by se bez ní v klidu obešel. Je tu pěkně vidět, jak vláda a všichni kolem dělají vše pro "bezpečnost" svých spoluobčanů a zaměstnanců. Pak se taky zde ukáže klasická lidská (tedy haj*lovská) povaha, kde se jeho zaměstnavatel sichruje nahráním rozhovoru a obviněním z něčeho co neudělal, jen aby v případě jeho smrti nemusel nic platit. Ale to vše a mnoho dalšího ve filmu uvidíte sami.. Tenhle film je taky dobrý, aby si lidi uvědomili, že si mají svého života a i těch ostatních vážit a užívat si ho. Co ještě dodat..snad jen to, že dobrý film nemusí mít rozpočet X miliónů a dá se natočit i za "pár kaček" (což teda ani zde neplatí - protože i pod 2 miliony je to hodně). Napětí co v tomto filmu je se lehce přenese na diváka, který s ním začíná cítit. I když se to říká lehce, tak jak se mu tam začal těma prolomenýma prknama sypat písek, mohl zkusit zadržet dech a ještě se zkusit dostat ven.. Víc už radši nedodám, jinak bych mluvil o konci, který jsem zmínil na začátku komentáře. ()

mirodevil

Přemýšlím, jestli byl film tak dobrý nebo tak špatný... A tím, že nad ním stále přemýšlím a pořád mi buší srdce, tak usuzuji, že byl velmi dobrý.... Strhující závěr... 85% ()

Chlo0opek

Působivé. Stále jsem čekal, co se z toho nakonec vyklube a ono toto.. Teda se závěrem bych byl ne úplně spokojen ani v jedné z obou možných situaci, ale to nic nemění na tom, že jsem se rozhodně nenudil. Dávám 4*. ()

Brumbambule

Tak to bylo teda trochu drsný! Ideální film pro klaustrofobika! Začátek filmu nám hned prozradí co se mělo seběhnout a boj o přežití může začít. Těch pár nesmyslných a zbytečných telefonátů bych ve filmu klidně dokázala oželet v rámci úspory baterie mobilního telefonu a zachování divákova duševního zdraví (pohřbila bych zaživa většinu těch, kterým se Paul/Ryan dovolal). V hlavní roli bych si dokázala představit i klidně jiného herce, ale Ryan Reynolds se své role zhostil více než uspokojivě. I když jsem si myslela, že film skočí tak, jak skončil, pořád jsem doufala, že třeba dojde k nějaké změně. Film dokáže relativně celou dobu udržet diváka u obrazovky a dokázal mně (jakožto mírnému klaustrofobikovi) navodit chvílema pocit úzkosti, takže doporučuji shlédnout a uvidíte... ()

uprchlice

Španělsko - francouzsko - americký film vznikl v roce 2010 španělským režisérem Rodrigem Cortésem. V hlavní roli se představil skvělý a sympatický herec Ryan Reynolds (3:15 zemřeš). Pohřben zaživa se odehrává na jednom místě a s jedním hercem v rakvi. Díky teto originální "situaci" je film zajímavý, tajemný a dramatický a divák se nemusí bát nudy. Jeden telefon, jedno místo a jeden zajatec... přesto neskutečná zábava. Film vyniká díky komunikaci mezi zajatcem, únoscem a osvoboditeli. Konec je velice dramatický a šokující. Pro diváky, kteří si potrpí na smutné komentář je Pohřben zaživa jako dělaný. ()

Pokri

Nie je to plných 5 hviezdičiek, ale musím mierne nadhodnotiť. Toto je krásny príklad porekadla „Za málo peňazí, veľa muziky“. Hlavná postava sa v podstate nehýbe, na obraze vidíme len jej tvár a drevené dosky, ale to napätie, ktoré z toho dokázal Cortés vydolovať, je úžasné. Reynolds hrá ako o život, divák si jeho postavu dokáže obľúbiť hoci o nej nič nevie a drukuje mu. Posledná polhodinka už poriadne brnká na nervy. Skvelý film, ktorý je z hľadiska minimalizácie postáv a priestoru už neprekonateľný. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová