Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

dehlie

aj v dokumentárnom filme vyznie pripravované vystúpenie MJ ako neskutočne famózna show. škoda, že to nevyšlo. ()

fastum

Uctivý dokument o posledních dnech Michaela Jacksona? Těžko. Skvělý mediální tah? A jsme doma. Přesto jsem si celý film užil, protože mi připomněl Majkla jako skvělého tvůrce, tanečníka, zpěváka.. Kašlu na to, komu jsem zaplatil za 112 minut výborné Michaelovy hudby. Mám ji rád. Tečka. ()

habinka

Tohle dílo jsem opravdu nějak nepochopila. Něco tak opěvovaného a já přitom nevím proč, nic mi to nedalo. Hold kdyby se to stihlo dotáhnout do konce já aspoň pocítila tížený výsledek tak by mne to třeba jako dokument zaujalo (co za tím vším stálo) takto nikoliv. ()

Tomin88

Jen pro fanoušky, nic pro běžnýho diváka. (A ty zpovědi těch teploušskejch tanečníků byly fakt už over the top) ()

Charon11

Báječné pro Michaelovi fanoušky a pro ostatní minimálně zajímavé. Pro nás rockery kvalitní kytarové party v některých pasážích (pěkná kytaristka). Zpěvák vůbec nevypadá jako troska před smrtí, naopak je plný elánu a tvůrčích návrhů. Ač nepatřím mezi Jacksonovo fanoušky, uznávám jeho talent (tanec a zpěv). Pro mě by byl přijatelnější přístup vzít TOP 10 klipů Michaela Jacksona a jen lehce to prokládat momentky z přípravy koncertní šňůry. Co mi vadilo nejvíce to byly takové ty řeči : Ach Michael, chtěl jsem s ním tančit (zpívat) celý život a teď mohu, asi se zblázním nadšením..., děkuji vám všem za tvrdou práci miluji vás...., vytvoříme něco co tu ještě nebylo...., takové ty americké řeči, se u nás moc nenosí. Pro mě to bylo příliš dlouhé, místy jsem se dost nudil. ()

kikka20

Kdo má rád hudbu a nemá vybraný styl, tak si myslí, že je jeho povinností se na to podívat. Přece je to legenda, je to génius v tom co dělal. Popravdě jsem ho nikdy neposlouchala, nevyhledávala jsem ho, ale po jednom dílu glee se mi vryl do paměti. A ted o půl roku později jsem se koukla na This is it, a to je vážně this is IT. Líbilo se mi, že ty písně chtěl mít přesně tak, jak to jeho fanoušci a i ostatní lidi znají, pamatoval si to všechno nazpaměť, šlo vidět, že to všechno se snaží dělat jen a jen pro své fanoušky. Na svém koncertu chtěl vyzdvihnout i kytaristy, tanečníku, bubeníka - prostě chtěl ať všichni zazáří, ne jen on. Jak už jsem psala - nikdy jsem nebyla jeho fanynka, ani teď nejsem jeho obří fanynka, ale kdyby někdo pustil jeho píseň, kterou znám, určitě bych neohrnula nos - jako bych asi udělal před pár lety- ale on nebyl jen geniální, byl i originální a podle mě tímhle si nás získal. Je to dlouhá doba co zemřel, ale věřím, že je spousta tisíců, snad i sta tisíců lidí co pořád v něho věří, co pořád poslouchají jeho hudbu, co pořád ho milují. Nedávno jsem četla staré články, kde spekulují o jeho smrti. Ničemu, NIČEMU nevěřím, na zkouškách vypadal tak vyrovnaně a klidně, jasně mohla to být jen póza, ale u tak mírumilovného člověka silně pochybuju. Byl neobyčejný, až teď si začínám uvědomovat co lid ztratil. PEACE! ()

Garch

Michael jackson ve skvělé pěvecké i pohybové formě.Tolik parádního materiálu na dokument, že to vypadá, jako by Jackson nechal zaznamenávat ohromné finále, než se vrátí na rodnou planetu. A povedlo se mu to famózně - nejlepší dokument o přípravě show! ()

dezert

To by musela být neskutečná pecka kdyby to vyšlo! Jeden z největších géniů 20. století byl v parádní formě, všecko naživo (kromě dvou válů, dobřě no), tancoval jak zamlada a to jel evidentně tak ani ne na půl plynu. Dokonalá pocta, ty minifilmy neměly chybu (The Way You Make Me Feel), ale 3D Thriller nemá na originál ani zdaleka. Kenny Ortega je na tuty šikula. Tak oooooooooobrovitááááááánská mega show tady snad ještě nebyla. Je to škoda že se toho Král nedožil. ()

skunumunu

Koncert MJ musí být nenahraditelný zážitek a o to víc je Ortegovo dílo vzácnější a zdařilejší. Miluju vás a Bůh vám žehnej! :-) ()

Pawlisman

Pohledný film to je, snůška hudebních klipů ano, příliš málo dokumentárních sekcí, žádné velké umění. Každopádně emoce (positivní nebo smích) to vyvolává, postavička toho MJ je vskutku legendární a tak díky za tento film, který se svým způsobem skutečně díky svojí archivní funkci do dějim může zapsat... 8,5/10 ()

Thehellion

Já osobně bych dal 4, ale mamka byla strašně nadšená, tak přidám hvězdu i za ni.....jinak dokument..je to samozřejmě kvalitní dílko, Michael byl i na zkouškách výbornej, žádnej falešnej ton..nic..perfektní muzikant.....myslím, že kdyby se tahle show uskutečnila, nebylo by sporu o největší hudební show v historii této planety..bohužel nestane se tak a nám zbyl jen tento dokument + pravděpodobně budoucí dvd. Král odešel, ale zanechal tady toho víc než dost.......Myslím, že Michael Jackson je největší hudební ikonou všech dob.. ()

Carodej_pes

„Film pro fanoušky.“ Na nic jiného si tento dokument nehraje. Nebýt Michaelovy smrti, viděli bychom This Is It (když pominu štastné jedince, kteří by se dostali na jeho koncert) pouze na DVDčku – a to jako plnohodnotný koncert s publikem, perfektním zvukem (resp. zpěvem, jelikož po hudební stránce je zde v dokumentu víceméně vše v pořádku) a poutavým obrazem. Jenže osud tomu tak nechtěl. Proč tedy kritizovat něčí snahu o vydání filmu, který divákovi představí chystaný a neuskutečněný koncert jednoho z nejlepších hudebních skladatelů světa, inovátorského tanečníka a v neposlední řadě také (alespoň pro mě) toho nejúžasnějšího zpěváka všech dob? Jestli snímek šel sestříhat z nahraných záznamů lépe, to nevím, každopádně nápad Kennyho Ortegy o podání koncertu jako takového se musí ocenit. Horší už je to s avizovaným pohledem do zákulisí, který prakticky chybí. Rozhovorů je tu pomálu a člověka jen utvrdí v tom, jak moc úžasným člověkem Michael byl. A to po všech stránkách. Filmu taky škodí, že Michael nezpívá naplno. Zvláště v prvních písních filmu je jeho hlas téměř neslyšitelný. Později se ale trochu víc rozjede, což je jenom dobře. Ve zkratce: jedná se o nedovařený koncert s občasnými vstupy autorů (rozhodně to nelze přirovnávat k bonusu k neexistujícímu DVD); chybělo tomu více rozhovorů a stoprocentní zpěv hlavního zpěváka. Pro zaryté fanoušky ale povinnost, kteří mé hodnocení nemusí brát vůbec na zřetel. Nejsilnější moment: učarující a neskutečně smutný Earth Song, který je v tomto audiovizálním provedení o třídu lepší než na studiovce. ()

Clavius

Podlé mého tento dokument chtěl hlavně vydělat, ale pro mě ukázal, že i po mnoha leté absenci Michaela na pódiu svým dovednostem stále kraloval. Zpěv i tanec měl pořád v malíčku a nedošly mu nikdy nápady. Tohle jsem si z toho dokumentu já odnesl, jestli to byl pouze marketingový záměr, vydělat na něčí smrti ještě nějaký ten dolar je věc druhá. 75% ()

Pavelos

Škoda, že se tato koncertní šňůra neuskutečnila.. Myslím, že by to byl opravdu famózní zážitek o kterém by se ještě dlouho mluvilo.. Ať byl Majkl v soukromí jakej byl, hudbu postě dělat uměl.. Tento dokument sice není nic zázračného, ale pro fanoušky MJ je to alespoň něco posledního na rozloučení.. Tak si to všichni užívejte, protože dál........ už nic nebude.. R.I.P. ()

Gore

Je to sestříhané video čistě pro fanoušky Michaela Jacksona, kterých je stále hodně. Já se mezi ně neřadím, nejsem fanouškem jeho hudby ani jeho jako člověka, proto nebo lépe řečeno přesto jsem se na 'film' díval očima objektivního diváka. Vyloženě jsem nebyl zklamán, ale ani potěšen. Na to, aby se to mohlo nazývat dokumentem, tomu chybí potřebná fakta. Je to spíše pohled do zákulisí s prostřihem několika úspěšných videoklipů a nacvičení show, která se mohla stát hudební událostí roku. Ortega se jako režisér velmi snaží a jde vidět, že má i cit pro choreografii, ale jak už tu bylo řečeno - je to spíše bonus k dvd, než samostatný produkt. ()

Warhorr

Bohužel jsem si nezjišťoval dopředu žádné info a nekoukal ani na upoutávku a myslel jsem, že dostanu nějaký globální pohled na Michaelův život, dětství, počátky, rozhovory, nic z toho zde vlastně není. Jedná se jen o přípravu před chystaným turné. I tak ale bylo zajímavé mrknout do zákulisí, jak spolupracují zvukaři, pyrotechnici, hlavně tanečníci, ti se mi líbili nejvíce a samozřejmě si poslechneme i ty nejznámější písně. Fanoušci Jacksona budou určitě nadšeni. ()

MAJkLSON

Branil jsem se vsem negativnim ohlasum. Ale pravda je jen jedna. Tohle neni film do kina. Tohle ani neni film. Tohle neni ani koncert. Tohle neni ani dokument. Tohle jsou jen zabery z priprav megakoncertu This is it. Tudiz tento pseudodokumentarni pre-koncert by se mel spise jmenovat Michael Jacksons's This should have been it. Pri vsi ucte k Michaelovi (a ze ji mam hodne) musim hodnotit tak, jak hodnotim, i kdyz jsem se po celou dobu promitani snazil si to vychutnat a uzit, ale z nejakych tezko popsatelnych duvodu to proste neslo. Tohle neni zadna velka udalost a pocta MJ, tohle je jen rychle postavena kasicka na penize. Jestli si chcete MJ poradne vychutnat, tak doporucuji radeji DVD s koncertem z Budapeste z 1992 nez tohle. ()