Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Astu.

Jenom proto, že Jackson umřel, nemám potřebu přispívat do kasičky Paramoutu, nebo od koho to je. Navíc mě nikdy moc nebavil. Nemusím to vidět. Šílenej hype. Kdyby neumřel, nevydělá to ani ze třetiny tolik, co nyní. ()

Figuto

Michael Jackson. Mimořádně nadaný zpěvák, hudebník, tanečník. Jeho nahrávky mě dozajista ovlivnily. I když jsem se časem proposlouchal k metalu, tohoto umělce jsem si vždy vážil a jeho dílo nezavrhl. Zde v sestřihu materiálu z natáčení příprav na poslední plánované turné jsem občas pociťoval mrazení když z obrazovky sálalo Michaelovo nadšení, talent a cítění pro hudbu. Je velká škoda že už tu není, mohl ještě něco vytvořit. Nesmazatelně se však zapsal do hudební historie a nadále bude velkou inspirací pro všechny, které jeho tvorba oslovila. ()

fojťan

Ta muzika prostě žije. A skrz video ještě víc. Kdyby to býval Michael zvládl, jeho koncerty by byly neopakovatelné. Jako film je This Is It samozřejmě k smíchu. ()

wooler

Ano, kritizujte! Souhlasím s názory, že je to takový polotovar. Sestříhané záběry z příprav velkolepého koncertu, který se neuskutečnil. Jenže my, fanoušci nesmrtelného Michaela, jsme za tento snímek velice rádi. Ukázal nám krále popu tak, jak jsme ho vidět chtěli. Shlédnout This Is It je povinností každého fanouška MJ! ()

Clairy

Polorozpadlý flák stejně jako polorozpadlý Mike. Mám Micheala ráda, ale tyhle kecy o míru a lásce... Leda tak pro zapřísáhlé fandy ()

nalevka

Michaela mám rád, jeho písničky se mi líbí a jako zpěváka ho i obdivuji, ale tohle není to, co jsem od THIS IS IT očekával, čekal jsem něco velkolepějšího, tohle se tak maximálně hodilo do bonusů k nějakým koncertům + to mělo mít tak maximálně 60 minut, ne skoro 2 hodiny. Hodnotím to jako klasikcý střed. ()

GH98

Ano, je zajímavé se dívat, jak to Jackson připravoval, ale celé se to táhlo přes celý film a to mne nudilo. Očekával jsem více. ()

Baerdeller odpad!

Co je tohle vůbec zač?! Není to film, není to videoklip, není to ani chcíplej kočkopes... WTF? Tohle je dlouhá komerční zmatlanina, která jen bezostyšně vydělává na něčí smrti. Tyhle hodnocení, které tu jsou, dle mého, nemají s tímhle patvarem nic společného - jen fanoušci hodnotí samotného M. Jacksona a ne tohle "veledílo"... ()

Mikkys

Dokument s Michaelem Jacksonem, který vlastně ani není dokument. Pokud jste skalními fanoušky Michaela a ke štěstí vám stačí jen záběry, kde zpívá, tančí nebo jen mluví, tak je to film pro vás. Ostatní se budou docela nudit. ()

Willy38

Nato aký to bol velký umelec, perfektný tanečník, najlepší spevák a úžasný človek, tak to bol veľmi slabý fiimový dokument, preto sa už neviem dočkať jeho životopistného príbehu v perfektnom filmovom spracovaní. ()

nickrgwrsz

This is it - Film, který měl vyjít snad až 25.6. 2019. Zejména pro rodinu, fanoušky a přátele Michaela Jacksona muselo být těžké sledovat poslední práci zpěváka. I pro širokou veřejnost by bylo o něco mystičtější shlédnout tento film od června 2019, ovšem proti popularitě Michaela Jacksona Sony Music bojovala od roku 1998, kdy začala dělat vše pro získání autorských práv na písně Beatles a Elvise presleyho, které Michael spoluvlastnil. Bankrot byl jediným způsobem jak se k autorským právům v hodnotě přesahující miliardu dolarů dostat. Stal se zázrak, padesátiletý Michael Jackson se po dekádě, kdy mu Sony nevydala prakticky žádný nesabotovaný projekt, chytil a to díky koncertnímu turné This is it. Lístky na všech 50 koncertů byly rozprodány v rekordním čase a Michael by už po odehrání 40 z nich mohl splatit veškeré své dluhy, jeho osobní bankrot by byl v nedohlednu. Náhle zpěvák umírá, poté co ho předávkoval jeho osobní lékař, který byl později odsouzen ke čtyřletému trestu odnětí svobody. Tolik velmi zjednodušeně a stručně k prostředí okolo filmu. Film This is it není tedy jen nedokončenou show. Jedná se o "skoro" vyhranou válku Michaela Jacksona. A právě slovo "skoro" představuje pro lidi kteří vědí o této, mediálně ignorované válce, frustraci. A samotný Jackson? Na 50 slušný výkon, hlasově i pohybově. Pro turné připravoval i nové písně, vlivem vyšší moci ale žádná z nich v dokumentu nezněla, stejně jako písně ze sabotované desky Invincible. Ode mě 5 hvězdiček pro Michaela Jacksona. ()

Jan00

Po zhlédnutí dokumentárního filmu mně bylo smutno. Svět ztratil vyjímečného umělce – krále popu. Teprve nyní jsem si uvědomil, jaký to byl génius a zřejmě i dobrý člověk. Jeho skladby, v době vzniku, byly nadčasové a jeho koncerty velké show….Na koncertu jsou karty rozdány, vše plyne dle přesných pravidel. Na zkoušce je to jinak, hlavní lídr zpěvák může být i k spoluhráčům hrubý, tak, jak to dělal Elvis Presly, James Brown a tucet dalších. Michael byl jiný, nenadřazoval se nad ostatní aktéry připravované “šňůry“ a v tom byl také výjimečný. Nezapomínal ani na naši planetu, která je bohužel devastována, zvířata vybíjena… a burcoval nás k obezřetnosti. Můžeme poděkovat tvůrcům tohoto dokumentu, že ho zveřejnili a ukázali, jak to funguje v zákulisí, před připravovaným turné… Jen mi je líto všech umělců, kteří se na turné připravovali, turné však nebylo z důvodu smrti Michaela Jacksona realizováno. ()