Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Betmän

Tři hvězdičky jsou za Michaela, filmařsky to stojí za prd, Oretga se snaží nacpat, kam může. Jako dokument je to mizerný a čistě jako hudební film to taky neobstojí. ()

missbee

Michael byl nepochybně geniální umělec, takový se nerodí každý den. Na tom dokumentu mi však chybělo něco, co nedokážu popsat. Asi ta Michaelova dokonalost, kterou prezentoval. ()

jasanka

Nikdy jsem nepatřila mezi Jacksonovi fanoušky. Ne že bych ho vyloženě neměla ráda, jen mě prostě nikdy nějak extrémně nezaujal. Nakonec jsem ale na This Is It vyrazila do kina - nic jsem od filmu nečekala, a o to víc jsem byla příjemně překvapená. Myslím ale, že tohle je jeden z těch filmů, které vyniknou mnohem víc na velkém plátně, než na malé obrazovce v notebooku. I když se to nemusí zdát. Mám vlastně akorát jednu výhradu - stopáž mohla být klidně o 30 minut delší. ()

Silencia90

Já nemůžu jinak. Neříkám, že je to to nejlepší, co jsem kdy viděla, ale... tohle je prostě on(o)! Skvělá scéna, bezvadná show. Konečně někdo, kdo chce na koncertu zpívat písně přesně podle nahrávky a ne je všemožně upravovat. Jeho písničky miluju a zná je celý svět. Ať chce nebo ne. Má můj respekt, a to nejen tím, že dokázal dohromady tancovat a zpívat, ale že dokázal proslavit tolik písniček s takovými texty. Texty, jejichž význam si málokdo připouští, ale přesto je poslouchá. Michael Forever. ()

Warhorr

Bohužel jsem si nezjišťoval dopředu žádné info a nekoukal ani na upoutávku a myslel jsem, že dostanu nějaký globální pohled na Michaelův život, dětství, počátky, rozhovory, nic z toho zde vlastně není. Jedná se jen o přípravu před chystaným turné. I tak ale bylo zajímavé mrknout do zákulisí, jak spolupracují zvukaři, pyrotechnici, hlavně tanečníci, ti se mi líbili nejvíce a samozřejmě si poslechneme i ty nejznámější písně. Fanoušci Jacksona budou určitě nadšeni. ()

ivamka odpad!

Brr noc oživlých mrtvol. Michael tak dlouho bělel až dočista zandělovatěl a ted se z nebíčka dívá na to, jak se penízky hrnou. Nejsem alibista, ale jsem si uvědomila, že Michael Jackson jako jedna z mála hvězd měl opravdu rád lidi a vlastně se stal jejich obětí. Ten film už fakt je přes čáru. ()

koniklecka

Já bych dala 5 hvězdiček Michaelovi za to, jak byl úžasný. Ale nemohu bohužel dát 5 hvězdiček tomu filmu. Nejsem skalní fanoušek a do shlédnutí filmu jsem Michaela celkem ignorovala a jen znala jeho písničky z rádia a věděla, že umí skvěle tancovat. Ale tady jsem si uvědomila, jak dokonale talentovaný, chytrý a k tomu skromný on byl. Ta show by byla naprosto úžasná i pro ty, co Majkla tolik v lásce neměli. A jeho písničky - tolik legendárních songů. Za tím vším je obrovské úsilí. A po tom, co ve filmu říkal, jsem vydedukovala, že ty písničky i sám složil a napsal. Nebyl on náhodou převtělením Boha? :) (nejsem věřící). Mimochodem ty bulvární skandály - bulváru nevěřim ani nos mezi očima. Něco se asi stalo, ale určitě to bylo trochu jinak. Každý dělá chyby, jsme lidé. A btw: pár komentářů tady mě opravdu zarazilo. Pokud je někdo opravdu takový ignorant a s prominutím idiot, tak ten svět asi opravdu brzo skončí! Nemůžete tu kafrat, když jste ten film ani neviděli! A to, že si někdo myslí, že to je o tom, jak celebrity pějí chválu na Majkla a nadává tu na to, jen vypovídá, jak je hloupý! A teď zpět k tomu filmu. Je to vlastně dvouhodinový videoklip. Občas přiznám, jsem se při písničkách nudila, protože Billy Jean opravdu nemám ráda. Ale jindy jsem měla husí kůži (They dont really care about us, Human nature). Ale ty záběry ze zákulisí byly dost dobrý, ale nebylo jich moc. A doma teď samozřejmě poslouchám a poslouchám a zjišťuju, že jsem se ošidila o spoustu krásných písniček, když jsem Michaela ignorovala. Jak už tu hodně lidí psalo, po tom, co jsem tohle viděla, lituju, že ten koncert už nikdy nebude. No, co jiného napsat na konec než, God bless you Michael! ()

*Colorado

Nechtěl jsem na to do kina, ale jal jsem se dodržet slib a ve skrytu duše jsem doufal, že půjde o objektivní dokument.. Dostalo se mi neobjektivního a až příliš glorifikujícího materiálu. Jasně, M.J. byl fenomenální zpěvák a kdyby se dožil koncertního turné a byl zdravotně ve formě, tak by šlo o bezpochyby úžasnou show. Ale tohle mi přišlo jako celkem zbytečná věc (respektive dobrý způsob, jak na jeho jméně ještě vydělat nějaký ten 'dolar'). ()

zelda82

Pro me rozhodne velmi mile prekvapeni. Je to sice unyle a do zadku lezouci, ale svym zpusobem magicke a uchvacujici. Zvlast v uplne zaplnenem kine... ()

P.J.2

jacksona mám rád lae nejsem do něj zblázněn jako ostatní fanatičtí fanoušci,nicméně to že jsem v kině 2x brečel mluví za sebe :-D ()