Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Clee

Bavilo me na to koukat, ale spis jako na zakulisi pripravy show z technicky stranky, preslazeny momenty typu i love you all kazdy tri minuty a god bless you kazdejch pet mi brzo zacaly lezt krkem, chapu ze MJ byl takovej, ale kdyz uz tak mi tam chybelo ho videt jako cloveka, nejen jako vylestenou popovou ikonu. ()

ali-n

Pre mňa nesplnený sen. Túžil som vidieť Jacka na pódiu a zobrať si so sebou jeden z najväčších zážitkov môjho života. MJ odišiel a my sme prišli o zrejme najdokonalejšiu hudobno-tanečnú show v dejinách. Poznal svoje piesne to poslednej noty, tancoval s ľahkosťou, ako keby sa tak mal pohybovať normálne. Prezrel som si, čo už nezažijem a je mi to ľúto. Ale radšej by som to nezažil a vrátil nám, fanúšikom, Michaela späť. Vďaka, Michael za tvoju muziku, ľudskosť a vôľu zachrániť tento svet. MAKE THAT CHANGE!!! ()

patsandor

Nejsem zrovna velkej fanda MJ, ale ve filmu je vidět, že to byl velkej umělec a je ho škoda. Koncerty by byly velkej comeback. Na filmu je vidět, že s tím počítali spíše jako bonus na koncertní DVD, ale stejně to stojí za to zhlédnout. ()

Beskydka

"God bless you" ...a já mu to věřím. Od něj je to opravdu upřímné. Malý velký MJ už nedostal příležitost ukázat, jak velké má srdce, proto musel vzniknout tento filmodokument. Jak to, že vzbuzuje ten chlapík oblečený v šíleném kostýmu s rozpadajícím se obličejem, takový respekt mezi všemi? Přesto, že se narodil sám, žil sám, cítil se sám a zemřel sám? "You are not alone"... ... film jsem probulela... ()

knotie

Film vyslovene pre fanusikov MJ-a, ostatnych pravdepodobne odstrasi fakt ze film je nedovareny a v podstate polotovar,a fakt ze Michael - neda sa to vyjadrit inak ako ze vyzera skutocne zvlastne a ocividne si na nacviky oblieka prve na co mu padne ruka - vid kriklavo orandzovo tight pants a vrsok najlepsie nieco nechutne trblietave. Ale to jednoducho patri k rozporuplnej osobnosti Jacksona. Co ma neskutocne fascinuje je ze aj napriek tomu vsetkemu, v 50tich rokoch - a ocividne s drogami v obehu sa MJ hybe a spieva s takou istotou, ze jediny ton nie je zly a este stale strci do vrecka hockoho. ()

George.Camel

Pohled do zákulisí největší show MJ, která se nekonala. Smutné, ale hodně zajímavé. Zážitek z kina výborný - připadal jsem si jako na koncertě, jen jsem přitom seděl. V kotli pod podiem při opravdovém koncertě by byl zážitek úplně jiný. Přesto je to krásná vzpomínka na krále popu a některé filmové dotáčky k písničkám byly velmi zdařilé a povedené, cákanec krve pri Thrilleru se mi líbil asi nejvíce, tanečníci na lešení a další a další ... koukněte se na to. ()

sendisis

Nevím, proč je to prezentováno jako film, hodil by se se spíš název dokument a umístění jako bonus na DVD. Je to jen další z dokuměntů a MJ, který přibližuje jeho taneční a hudební nadání, geniální talent, co měl Král popu. ()

Bratr

Já nevim. Snad to nebude znít moc cynicky, ale Michael mi tu příjde takový volaký chcíplý...výpovědní hodnota taky není nějak revolučně překvapivá, takže prostě podprůměrněj dokument. ()

VanillaIce

Nehodnoťte MJ ! Já hodnotím dokument. Jít na to do kina tak po 40 minutách odcházím. Nuda nuda nuda. Dokument nemá formu, cíl... prostě nic. Dokument * Hudba Michaela Jacksona ***** ()

migsee

Zásadní je si uvědomit, že hned v úvodu jsem poučeni, že This is it je pro fanoušky. Je tedy od začátku jasné, že žádná špína se propírat nebude. A to se mně na tomhle filmu líbí. Že opravdu splnil svůj účel. Fanoušci mají možnost vidět naposledy svého Michaela a věční kritikové už nemůžou říct, že Michael na konci života byl už úplná troska. ()

Jirásek

M. J. odešel nečekaně a jako vzdání holtu jeho personě tento film (dokument) stačí. Lze si dobře představit, jaká by to byla velká show, kdyby k těm koncertům došlo. Konkrétně verze songů Jam a They Don't Care About Us jsou vynikající a v jeho letech a v jeho stavu takhle šmejdit nohama, to smekám. Víc ale tento snímek nenabízí. Se skonem M. J. odešla obrovská hudební ikona, ale tento film nic navíc nedá. ()

Dr.Loomis

Nejsem vůbec žádný fanoušek Michaela Jacksona. Ale po shlédnutí tohoto filmu,musím uznat že mu patří místo první v Popu=King of POP. Opravdu užásný,skvělý a dech beroucí film..za mě 90% ()

chrustie

I přesto, že se mi Jacksonova hudba líbí, bylo tohle pro mě velmi slabé. Stále se opakující "I love you" a podobné rádoby kecy retro umělce. Nic neříkající výtvor s falešně zpívajícím chlapem. Nuda od začátku, po konec. ()

Tinaa

Teď je mi líto, že jsem si jako malá pod slovem "Michael Jackson" představovala "nekalost". Média jsou hnus a až teď si uvědomuju, že jsem jako malá tyhle pocity sdílela, skoro jsem na to zapomněla. Doma mi o něm nikdo nemluvil, přesto jsem o něm věděla "ty věci", který nejsou pravda. Bůh mu žehnej. ()

papuchalk

Polovina dokumentu je bomba. Jedná se o ukázky vystoupení s hotovými kulisami, světly, fireshow, a s tím vším okolo, včetně doprovodných videí, která se měla asi promítat na majklovo pozadí. Překvapilo mne pouze tu a tam zcela zjevně falešné zpívání Majkla. Následné jeho výmluvy, že by neměl tak moc zpívat, že si ničí hlas a podobné hemzy. No a bohužel druhá polovina dokumentu je totální balast, na hrubě postaveném tréninkovém pódiu bez jediný kulisy skáče do špatný bundy oblečenej Majkl (asi tam byla zima a ta bunda ani nebyla jeho) a zcela zjevně zvuková stopa nesedí s obrazem. Čili - Majkl zpíval špatně. A jeho zpěv se zhoršoval čím více to nacvičovali. Tvůrci dokumentu (a možná i producenti koncertu) se rozhodli použít zpěv z alba. Fakt průhledný fejk, protože ty jeho zpívací linky zná snad každej od malička. Zároveň tam tak nějak vidím důvod Majklova zvýšeného stresu těsně před začátkem tour, asi sám viděl že už to neuzpívá a bál se kritického přijetí. Nejvýmluvnější je to závěrečný kolečko, kde všem nacvičujícím komparzistům Majl řiká, že není z čeho být nervozní, a že jim teda ukážeme ohromný množství talentu. No tak, ti jeho komparzisti mě opravdu překvapili svým talentem, dá se říct, že Majkla neustále převyšovali. Nejvíc zpěváci, a trio muzikantů bicí+kytara+klávesy. Takže nejvíc nervozní byl nakonec asi ten Majkl. Přesto všechno se v dokumentu objeví pár opravdu hudebně kouzelných momentů, které by byly naživo na koncertě uplně super. nic takového nikdy madonna, prince ani další padesátiletý pop hvězdy nikdy nevyplodí. ()

fimler

¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„MICHAEL JACKSON!!!!! :3 ()

eMeMko

Nedá se přímo říci, že bych byl fanouškem MJ, takže na toto dílo jsem se díval spíše ze zvědavosti. Hned na začátek musím říci, že to bylo rozhodně lepší než podobné snímky o Justinu Bieberovi. Michael Jackson zde dokazuje, jak skvělý tanečník a zpěvák byl, a co více, dle všech záběrů vypadá jako skromný pohodář, který si na nic nehraje, ale zároveň požaduje od ostatních stejnou profesionalitu a zápal, jaký má on sám. Menším překvapením pro mě bylo, že pro většinu písniček se natáčel před greenscreenem nějaký filmový úvod či závěr a to dokonce ve 3D. Docela by mě tedy zajímalo, jak by výsledný koncert vypadal, rozhodně ne jako obyčejný hudební zážitek, spíše jako extrémní vizuální show. Hodnotím tedy průměrem, ale pro fanoušky Michaela je tento snímek určite povinností. ()

caMen

Vidět to zákulisí, to je důvod, proč si to pustit. Že Michael tančí a zpívá jako děda na diskotéce, kterej to kdysi uměl neskutečně rozbalit, je k zamyšlení. Ale právě pro to, že to v sobě pořád měl, by všech 50 show bylo úspěšných. Talent až do nebe. Jen mi to prostě kazí ty jeho sušenky s teplým mlíkem pro návštěvy, který nemohly usnout. ()

kerb303

Záznam z připravovaných koncertů v Londýně. Snaha Ortegy podělit se (nejen) s fanoušky o poslední kreativní chvíle ze života tohoto velkého umělce. Film se nesnaží napasovat Jacksona do jakékoliv role, pouze syrově zachycuje přípravy a myšlenky jeho velkolepého comebacku. Ortega a jeho tým připravují další 2 až 3 hodiny materiálu na chystané DVD, je na co se těšit. Velký zážitek nejen pro fanoušky. ()