Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

bif

Dokument o jednom výjimečém umělci, kterého nikdy nikoho nenahradí a který žil a dýchal pro hudbu. ()

aR3Zz

Hodnotit tento film/dokument je celkem těžké. Nemám možnost ho jen tak s něčím srovnat, navíc byl uveden relativně brzy po smrti krále, a tak hodnocení ještě ovlivňují i nějaké ty emoce. Hned ze startu musím říci, že nejsem žádný fanatický fanoušek a MJ byl pro mě prostě jen hodně dobrý zpěvák a showman. Jako dokument mě snímek nenudil, jako film mě ale ani nebavil. Zpěv a tanec prokládaly více či méně zajímavé rozhovory. Takže nakonec byly nejlepší setřihy klipů s poskakujícím Jacksonem. Nadšený jsem po shlédnutí nebyl, ale zklamán také ne. 65% ()

salamandrr

Jako pohled do příravy show to bylo slabé, řekli bych až moc přestříhané, stejně tak jako dokument to moc nezapůsobylo, ale jako vzpomínka na krále popu to bylo parádní, hned bych šel nakoncert, dávám 4*, ale je to na vážkách zda neubrat, nějak tomu chybí celistvost...tak se mi to rozleželo, ubral jsem, jsem zlej ()

guri

Michael Jackson bol jedinecny spevak a tanecnik. V poslednych rokoch sa stiahol z hudobnej sceny, no o to viac sa hovorilo o jeho problemoch (zdravotnych i financnych) alebo sa jeho meno prepieralo v bulvari (a na sudoch). Pripravovane turne som bral s rezervou, lebo navrat po tak dlhej dobe mohol dopadnut rozne. O to prekvapenejsi som bol z jeho energie, z jeho tanecnych kreacii i z jeho spevu. Michael za tie roky zo svojho umenia nestratil ani kusok. Mohol to byt najvelkolepejsi comeback v historii. Mohol... :-( ()

asfalt

Plné hodnotenie! Nie za kvalitu dokumentu ale za Michaela samotného. Bol to kráľ, úžasný umelec, ktorý vedel čo robí, ako to robí a prečo to robí. Hudbou žil a svojou hudbou naplňal životy aj iných. Taký ako on sa rodí jeden za tisíc rokov. ()

Dimo

Asi takhle nějak mohl vypadat jeho koncert . Podle příprav a precizního přístupu k detailům soudím, že by to byla dobrá show a solidní návrat na výsluní, protože mu v návratu a chystání koncertu pomáhala halda velmi loajálních lidí, kteří k němu vzhlíželi jako k bohu, protože po náročných konkurzech spolupracují s touto živoucí legendou, se kterou vyrostli, stejně jako spousta lidí na celém světě v různém věkovém rozpětí. Tento film je opravdu jen čistým dokumentem bez jakýchkoliv jiných, než dokumentárních ambicí. Neuskutečněných projektů zná historie mnoho a je velká škoda, že tenhle kousek nevyšel, protože ke vzniku už bylo jen pár kroků. Jako fanoušek hudby jedné pozoruhodně šlehlé osobnosti, která uvnitř nevyrostla, dávám za 4 hvězdy. Lidé, kteří nemají k MJ hlubší pouto mohou ve filmu hledat něco navíc, což je chyba, protože tohle není zpěvákova modla, This is it je totiž jen o onom neuskutečněném koncertu a tak se k němu musí i přistupovat. ()

Trifi

Je to příjemný ale také velmi zavazující pocit, napsat tu jako první komentář k tolik očekávanému projektu... Byla jsem na celosvětové premiéře v Bratislavě a ikdyž to vůbec neprobíhalo podle představ, dojem ze samotného TII to ovlivnit nemohlo (a díky výpadku satelitního spojení z červeného koberce v LA viděl náš sál TII dokonce první na světě, skvělý pocit...) Ale už k samotnému filmu. Je jasné, že nikdo neplánoval použití natočeného materiálu ze zkoušek v takovém rozsahu. Maximálně tak jako několikaminutový bonus na DVD s koncertem This Is It z O2. Jenže osud tomu chtěl jinak a tak je teď má tento materiál pro fanoušky nepopsatelnou cenu. Co se týče samotného Michaela, nikdo se nemůže divit že do zkoušek nedal 100%, takže to prostě není "ten Michael z koncertů", ale kdo tohle čekal, jeho chyba... Dokument TII nezobrazuje Michaela v jeho nejsilnější možné formě - to bez fanoušků a "nanečisto" prostě nejde (ikdyž drtivou většinu písní i tak odzpíval mistrovsky, spíš se z jistých důvodů šetřil tělesně...), ale jako geniálního umělce, který měl pod kontrolou každíčkou notu, každičký efekt, prostě každičký detail... A hlavně jako člověka, který si plnil svůj velký sen - vrátit se ve velkém na koncertní podium a předvést se svým dětem. Dokument potvrzuje, že This Is It by byla neskutečná koncertní pecka plná technologických a hudebních vychytávek, která nemá na této planetě obdoby. Pohled na TII je velmi závislý na vašem osobním módu fanoušek/znám ho/jdu se té zombie vysmát. Pro tu první je to aspoň částečná satisfakce a dojemné rozloučení, pro druhou unikátní pohled na vznik skvělé show největší hudební legendy a pro tu třetí facka do obličeje. Plné hodnocení zcela zasloužené, 100% ()

Black-star

Show, jenda velká show.... by to byla.... Tento dokument mě utvrdil v tom že Michael Jackson byl vskutku králem popu a hvězdou první velikosti. To co dokázal, to co uměl a při svém věku. Opravdu smekám... Je škoda že se to všechno nestalo skutečností a že vše muselo předčasně skončit! ()

Joža

Je to neuvěřitelná bomba,nevím co bych k tomu dodal,prostě jsem z toho to filmu unešen a fanoušci Michaela určitě taky,mohla to být neuvěřitelná show,škoda,že se tomu tak nestalo. ()

Shakaar

neberte mě špatně, ale mě to připadá jako hodinu a půl dlouhá ždímačka prachů z lidí, kteří se přišli podívat na kdysi zašlou slávu Jacksona a ve kterém ho bezpochyby hostující zpěváci či osobnosti co ho znali vynachválí až z toho bolí oči. Pravda je známý, ale to i Patrick Swazey nebo Heath Ledger ( pravda ten dostal oscara )...ale stejně nezaslouží si taky takovou podstu? Já myslím že taky...a ne jenom oni i další lidi kteří denodenně umírají na této planetě a žádný nedostane film. Film jsem neviděl a ani popravdě nechci, z důvodu takového že kdyby se jednalo o obyčejný dokument o něm nic bych proti tomu neměl. Ale ne, film musí jít do kin, kde bude jak jsem řekl ždímat peníze... ()

stromekk

Po filmové stránce je to velice nemastné neslané, takový DVD bonus Making Of... promítaný v kinech. Ovšem hudebně a choreograficky (tanec a show) se jedná o naprostý vrchol. ()

jda23

Ako prísny fanda jedna dole, ako silný jedna hore, inak video je slabší priemer ako meno. Pochvala za nové nápady v choreo, aj spev (precitený art) kondícia, jeho kostýmy, nikdy nezabudmńem na tu bomberTrochu som sa obaval, co z toho bude, aký pohlad prihrá, nastastie to nedali. Michael Jackson je ten o ktorom to ma byt, ale vidno aj hlavnych a niektorych vedlajsich personas, N si šetrí hlas (na skúške), takže koncert to nieje, ako som sa dopocul pred uzretim, ale v istých momentoch až prekvapujúco nášlapne a tých momentov je skôr menej. Perfektivny Human Nature ! Once Again Big THX ! ()

pulDag

...bylo znát kdy džeksn zpíval přes malý mikrák a kdy přes "klasický" přiruční... bylo znát jak se šetří (earth)... bylo vidět jaký to byl blázen (v kladném i záporném slova smyslu)... Zvuk parádně rozmixovaný do všech kanálů. Suprová show, která by vydělala opravdu neskutečný prachy, kdyby k ní došlo. smůla. Dostavuje se pocit, že je to přehnaně dlouhé, na druhou stranu si to džeksn zasluhuje. Více dokumentárních prvků by neuškodilo. Plný počet hlavně za vyjímečný i když trochu tišší zážitek v kině (village). ()

kubal18

Mega nejlepší věc. Nikdo takový už se nenarodí, nikdy. Pětihvězdičkové hodnocení je málo a kritikům a bulvárním novinářům vzkazuju: jděte do hajzlu! ()

lokol

jackson vedel co robi, preto sa dostal na poziciu krala popu...a je to tu pekne vidno ako sa snazi aby to bolo dobre...skoda ze na jeho kvality som prisiel az po jeho smrti...neberem tento film ako ostatne filmy...je to zostrihany dokument, ktory, keby nebolo jacksonovej smrti si myslim, by asi ani nevysiel na svetlo sveta...nebolo to nakrucane tym stylom ze teraz to nakrutime a urobime z toho film...bolo to nakrucane ako bolo na zaciatku povedane pre neho a nie aby sa z toho stalo veldielo....to turne mohla byt bomba...skoda...velka skoda. ()