Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Laborant

V případě, že budu brát v potaz to, že je král popu mrtev, tak si tento nedotáhlí hudební dokument zaslouží přinejmenším 4****. Díky Jacksonovi smrti je vše kolem něj nasáklé slzami a smutkem. Osobně bych řekl, že hodnocení tohoto hudebního dokumentu je čistě individuální věcí každého znás. Buď bude člověk hodnotit podle toho jak ho měl rád nebo podle filmařského umění. Za filmařské umění jsou to hvězdy pouze 2** ale peněz za kino rozhodně nelituji. ()

jiriks

Na tenhle "dokument" jsem se speciálně těšil. Bohužel vznikl. To je jeho největší problém. Série chystaných londýnských koncertů se neuskutečnila. Utichla stejně rychle, jako Michaelův hlas. Film sám o sobě je sérií písní z nácviků, které se odehrávaly od března do června. Ukazuje MJ tak, jak ho dost lidí nezná - ze zákulisí nacvičování. Hodně pěkné je hodnocení celého snažení, když všichni včetně tanečníků stojí v kolečku a děkují Michaelovi. Celé to končí rozpřažením Michaelových rukou a popisem - naprosto pravdivým - Michael Jackson - King of POP. Nechápu negativní komentáře, jakože je to nepovedený dokument....vždyť přece nejde o formu dokumentu nebo o to, že je to moc dlouhé, ale o to, ukázat Michaela "u něho doma" na koncertním pódiu. Uchovat si na něj vzpomínku. A že se vysílá "jen" 14 dní a že chcou na tom vydělat? Ano, chtějí na tom vydělat, ale to přece není nic špatného...... ()

bodlis

Myslím, že MJ chystal pro fanoušky megakoncert, který by neměl nikde obdoby, můžeme vidět, že svou prací žil a že ho bavila, že nenechal nic dělat druhé, ale na všem se nějakým způsobem podílel a dal tomu jiskru, kterou vždy dal i své hudbě v minulosti. Škoda, že se nic z této parády už nikdy konat nebude. Toto je, jak všichni víme, pouze sestřih záznamů ze zkoušek, proto nemůžu film ohodnotit, vždyt toto vzniknout nemělo, vždyť je to prakticky dílo střihače, který nějakým způsobem zpracoval materiál co se povedlo během zkoušek zaznamenat. Jinak jsem samozřejmě z kina odcházel nadšen, poslechl jsem si známé písničky v perfektní kvalitě, mohl jsem vidět mistrovské taneční umění (nutno podotknout, že spolutanečníci byli stejně skvelí, ne-li lepší, přeci jen byli jednou tak mladší :-) ) a divák se dozvěděl něco málo o zákulisí a přípravách na tuto velkolepou show. Nikdy jsem nebyl kdo ví jak velky fanda MJ, ale mrzí mě, že se This is it nepovedlo dotáhnout do podoby LIVE koncertu. ()

maddictive

Takový bůh jako je Michael Jackson by si bezesporu zasloužil mnohem lepší poctu než je Ortegovo MJ´s This is it. Dokument sice (správně) ukazuje Jacksona jako hudebního a tanečního génia, který miluje všechny a všichni milují jeho, ale jinak působí jen jako rozvleklý a chvílemi až nudný záznam zkoušek na šňůru koncertů, která se nikdy nekonala. Občasné výkřiky spolupracovníku typu "Michael je celý můj život,je to geniální umělec " na poutavosti ani zajímavosti nepřidají, a jiné informace se nedozvíme.Síla Jacksonova umění spočívá velkou měrou ve spektakulárních show, na kterých se nadřou stovky profesionálů; ani obrazová stránka "dokumentu" ale není nijak ohromující. Na to, že snímek natáčel sám režisér chystané show Kenny Ortega a na oficiálních webkách se láká na "jedinečný pohled na Jacksonův styl práce a do jeho soukromí", je konečný sestřih se stovky hodin materiálu zklamáním. MJ´s This is it je prostě natočený z pohledu adorujícího obdivovatele pro stejně nadšené fanoušky, kteří budou film milovat. A ostatní se na něj koneckonců dívat nemusí. ()

Bart16

Michael Jackson je bude vždy King of Pop.V tomto filmu,který měl původně pouze zobrazit přípravy série beznadějně vyprodaných koncertů v londýnské O2 aréně mohou diváci sledovat mistra při práci,ale nejen to,dozvíme se i mnohé o zákulisí,například výrobu 3D triků,konkurz na tanečníky apod..Bohužel se tato show,která by bezpochyby změnila historii muziky už nikdy neuskuteční.Film je skvělý odkaz jeho práce.Král je mrtvev,ale v našich srdcích bude žít napořád. ()

Jenislávek

Nepovažuju se za fanouška MJ, nemám doma jeho písničky a v období jeho života sem patřil k těm, co ho nazývali pedofilním kreténem. Nicméně jeho smrt mu přidala na popularitě asi víc, než plánované turné. To sem ale nepatří, chtěl jsem pouze napsat, že v kině byl tento snímek parádní podívaná a hlavně i poslouchaná :) ()

dessa odpad!

Naprostá neúcta k popové ikoně přelomu 80. a 90. let minulého století, ale taky k průměrnému zpěvákovi a geniálnímu tanečníkovi. S tím zpěvem si za tím stojím, třeba song I'll be there bez playbacku je dost hrůza... Další případ nechutného komerčního chování ze strany distributorů, snaha vyždímat co nejvíce peněz. Jak píše lesumir, X let byl MJ všem u zadnice, občas jsme ho viděli v nějaké parodii jako terč nějakého laciného vtipu na plastickou chirurgii, potažmo na jeho sexuální orientaci, a najednou si všichni populisticky vzpomněli, že MJ je jejich Idol s velkým I. ()

Primavera

This is it je pre mňa sklamaním. Hudba MJ nie je moja šálka kávy. Takisto ako osobnosť ma nedojíma. Že miluje hudbu? To predsa každý, kto v tejto brandži funguje. Že je profík? Rokmi sa ním stáva každý hudobník. Dokument neponúkol nič, pretože to ani nebol jeho pôvodný zámer, z jeho osobnosti, názorov, myšlienok. Bolo to len a len príprave veľkolepej show, ktorá sa neuskutočnila a vznikol pokus vytrieskať prachy aspoň z tohto. Veď fanúšikovia šaliaci po ňom, to radi zaplatia. Tie tri hviezdy dávam len za obrovský talent MJ. Ten mu fakt nemožno uprieť. ()

Luckyman

Mne sa tento dokumentárny film o Michaelovi Jacksonovi veľmi páčil a hlavne pesničky a tance. MJ bol neskutočne nadaný spevák, tanečník a umelec v jednej osobe. Škoda, že sa toho nedožil, pretože jeho show by bola určite show storočia. ()

gemi

Tento film budou fanoušci M. J. vynášet do nebe, a jeho odpůrci naopak shazovat. Člověka, který nepatří ani do jedné z těchto skupin (jako já), nechá poměrně chladným. Nejzajímavější jsou pasáže s osobními názory lidí ze zákulisí, ale je jich jako šafránu a ještě se většinou omezují ve stylu: "Michael je naprosto úžasný, inspiroval mě, už když mi bylo osm. Jednou chci být také tak dobrý." ()

FireTight

Uznávám, že fanoušci Michaela Jacksona budou zřejmě nadšeni a vychválí tento dokument (či spíš záběry ze zákulisí) až do nebe, já jsem jako nestranná osoba až zas tak hotovej nebyl. Těšil jsem se na snímek, v němž se něco dozvím o přípravách na koncerty "This Is It", jak to probíhalo, jak se vymýšlela choreografie, atd. Ano, ani to tam samozřejmě nechybí, jenže jsem se dočkal vždycky jenom na třicet sekund. Rychle se pak přepínalo na písničky, které hrály většinou celé... Samotný Jackson? Nadšený jsem z něho nebyl, to neustálé "God bless you" a "I love you" mě po chvíli začalo tak neuvěřitelně iritovat, že jsem měl chuť jít raději spát. Navíc mi vadilo, jak všichni kolem něj chodili po špičkách, aby se mu náhodou nezlíbili (viz. debaty Jacksona s... přesně nevím kdo to byl, tipoval bych to na nějakého režiséra nebo tak...). A tak mne paradoxně místo Jacksona nejvíc zaujala mladá blondýnka s kytarou. Co ta předváděla, klobouk dolů! ()

kwaicheng

Celkem hezky udělaný dokument o Jacksonovi, jehož fanda sice nejsem, ale tak, jak ho prezentoval tento snímek, tak bych ho bral. No a některý songy jsou holt vypalovačky. Na druhou stranu mě to zas tak moc nebralo - a ani nebavilo. Snažím se o objektivní hodnocení. ()

Withree

Poslední vzpomínka na krále popu, sice zde i ve světě hodnocená průměrná, ale po jeho smrti se ve mě vzbudil bližší zájem o jeho hudbu, kterou jsem až do té doby trestuhodně opomíjel. I když to jsou většinou pouze nahrané zkoušky, kde Michael nemusel zpívat a tančit opravdu nadoraz, to jeho osoba nijak výrazně nešidila a předvedla nám to, co nám již uniklo. Nostalgický dokument se spoustou skvělé hudby Michaela Jacksona. ()

E lan

Nejsem nijak velkým fandou Jacksona a tak je pro mne tento film spíše zajímavý po stránce zobrazení posledních dní krále popu. Přesto některé nejznámější písničky jsou v dokumenty výborně sestřihané a dobře zapadají. Nicméně celkově je to spíše smutná podívaná... ()

tomikan

Subjektivne ctyri, objektivne dve.. 55% nacvicovani vystoupeni, 35% prostrihy klipu nejvetsich hitu, 6% momentu, kde MJ opravdu mluvi a neco Vam to o nem prozradi a 4% rozhovoru s jeho spolu- pracovnikama a ucinkujicima. Fanda se spokoji s prostrihama hitovek a videnim legendy pri pripravach. Ale jako pocta a velebeni MJ za to, jaky byl, a co dokazal, to opravdu neni, bohuzel. ()

danny_21

Jacksona jsem nidky moc nemusel, ale uznávám ho jako mimořádného umělce a pohybově nadaného tanečníka. Tenhle dokument ( ve zkrácené podobě ) by se spíš hodil jako bonus na DVDčko, nicméně chápu snahu ještě naposled vystřískat pár doláčů a pustit do světa dokument o přípravách comebacku. Show by to pravděpodobně byla velkoplepá, i když přímo nejsem fanouškem jeho hudby, musím říct, že pár songů se i mě líbílo, kytarové sólo s tou kočkou mělo koule. Titul Krále popu byl ve správných rukou - 65 %. ()

10Domik10

Podľa mňa je to o tom, že kto mal rád Michaela Jacksona tak si rád pozrie aj toto zákulisné dianie napriek tomu, že sa koncerty nekonali. Buďme radi, že sa aj takýto dokument natočil. Kritizovať to považujem za blbosť. ()