Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

VikyPatrik

Prodloužený bonus ke koncertu na DVD, je to opravdu jen pro fanoušky, takže nějaké hodnocení nemá cenu... Pravda ovšem zůstává, že LIVE koncert mohla být úplná bomba... Kam se na to hrabe Madona... ()

kocurstvo

Když jsem po půlnoční premíéře poslouchal názory těch, kteří dokument již viděli (mezi němi i těch, kteří "moc Jacksona memusí" :) ), nabyl jsem dojmu, že musí jít o majstrštych, neboť film všichni vychvalovali do nebes, povídali o stichlém sále a hurónském potlesku... Fakt je ten, že jde o dobrý dokument o skvělém hudebníkovi a možná i jediný dokument o něm, který ho ukazuje jakožto profesionála a člověka, který má úctu ke všem, se kterými pracuje i ke svým fanouškům. Na dokument se dívalo moc dobře a rozhodně se na něj podívám ještě jednou. Nicméně to rozhodně není něco, před čím bych padl na kolena, jak jsem slyšel. RESPEKT, Michaele!! ()

Blood311

MJ ale vůbec nemusím, nemám ho rád, i když hezky zpíval. Na film jsem šel, protože to chtěli kamarádi, ale podle mě vyhozená 100 koruna. Za zpracování dávám ** ()

J.Bonnie

Není to dokument. Ať už se to tam řadí či ne. A kdo čeká dokumentární film o Michaelovi, bude zklamán. Všichni od začátku hlásali, že se jedná o sestřih příprav na velkolepé turné a přesně o tom to celé je. Jako byste byli pozváni na soukromý koncert Michaela Jacksona,. Je až neuvěřitelné, v jaké síle se nacházel, i když zcela vyhublý. Jsem ráda, že jsem mohla krále popu naposledy vidět ne jako pestrobarevnou utrápenou figurku, ale jako úžasného hudebníka, neuvěřitelně pokorného (která z našich hvězdiček se při zvukovce např. dokonce omlouvá, že má problémy se sluchátky? Haha!) a hlavně takového, jakého ho díky jeho singlům známe už tak dlouho. Do posledních dní věřil (i přes to čím si prošel!!!), že nejdůležitejší na světě je láska, že jen člověk sám má moc zastavit ničení planety a že nic není důležitejšího než rodina. Jsem si tak říkala, proč zrovna na takového člověka muselo během života dopadnout tolik špíny. Každopádně, Michael udělal pro celý náš svět (a nejen ten hudební, ale i charitativní) tolik dobrého, že smát se mu, pomlouvat ho kvůli dluhům apod. si může dnes (podle hesla: Každý si nejdříve zameťme před vlastním prahem) dovolit opravdu jen málokdo. Já si raději budu dál užívat jeho hudbu, klidně znova zkouknu tento skvělý záznam a budu si říkat, jak byl zase jednou svět k jednomu skvělému umělci nespravedlivý. ()

papinak

Je to hlavně o pocitech. Není to ani dokument, ani záznam koncertu. Je to ukázka tvrdé práce a poodhalení vnitřního světa geniálního umělce a jako takový film funguje na 100%. Je to ukázka toho, že Michael Jackson měl na to se vrátit zpět a návrat by to byl fenomenální. ()

jirina55

Nebyl jsem si zcela jist, že mě tento dokument nadchne, ale ve finále musím říct, že je to skutečně tak. Trošku mě mrzí, že nebylo vidět víc ze samotné Michaelovy tvorby, ale vyvažuje to zcela brilantní taneční kreace samotného krále a jeho skupiny a v neposlední řadě maximální výkon hudebníků, kteří to zřejmě s Michaelem, neměli úplně jednoduché. Měl totiž obrovský smysl pro detail a vše muselo být jak sám říká " tak jak si to divák přeje a jak je zvyklý z CD". Na záznamu je vidět natáčení Thrilleru 3D, což na mě zapůsobilo zcela nejvíce. Bylo by úžasné, kdyby tento remake vyšel... Je obrovská škoda, že se jeho turné nemohlo realizovat. Hlavně pro ty stovky lidí, kteří vše připravovali a úplně nejvíc pro ty, kteří se učili extremní choreografii. Celek na mě působí jako bonusové DVD ke koncertu, který už bohužel chybí... ()

Inner

Nevím proč jsem se rozhodl dát svůj první komentář (díky POMO) zrovna tomuhle dokumentu. Po včerejším promítání to byli jasné tři hvězdy. Ale dnes ráno z nějakého důvodu chci dát čtyři. Možná z úcty k Michaelovi, možná z obdivu k němu, možná z toho, že když jsem začal v kině tleskat, začali tleskat všichni i uvaděči. Ze zřejmých důvodů nemohu dát pět hvězd a to proto, že smrt je sv*** a vybere si i (asi ne nejlepšího) zpěváka, co hudbou žil, neubližoval, povzbuzoval a hlavně bavil. ()

Cooolboy

Nie som žiadnym fanatickým priaznivcom Michaela, ale je nutné povedať, že to bol naozaj geniálny spevák, skladateľ, hudobník a aj tanečník. Obdivujem na ňo predovšetkým precíznosť s akou všetkou a piloval robil až do posledného detailu. Vždy presne vedel čo chce dosiahnuť a neuspokojil sa, kým to nedosiahol. Bol neuveriteľlne muzikálny a obávam sa, že takého človeka už asi nezažijem. Škoda ho. RIP ()

Ankroth

Naprosto fantastický zážitek. V padesáti letech překypoval obrovským množstvím energie, překrásně tancoval a dokonce zpíval téměř vše na živo - a to byly prosím jen zkoušky! Je opravdu škoda, že už se nikdy nedočkáme živého vystoupění. Připravovaná show by byla stoprocentně velkolepá, už jen pro účely koncertu natočil štáb nové scény pro film Moonwalker a Thriller (včetně 3D efektů, které nakonec nebyly použity). Michael Jackson byl, je a bude nikdy nepřekonaným králem popu. Ostatně jeho rekordy v Guinessově knize rekordů již podle mého názoru nikdo nepřekoná. RIP MJ a bůh ti žehnej, já zůstanu do konce života tvým věrným fanouškem. ()

Mirrabel

Velmi příjemý dokument ze zákulisí příprav na poslední turné. Na Michaela docela osobní záležitost, ale přesto zůstával takový, jakého ho vidí jeho fanoušci. Každý účinkující v jeho show byl zbožňující fanoušek a to bylo asi jeho nejlepší poslední publikum. Mě to za kino určitě stálo:) ()

X-256

Nikdy jsem Michaela Jacksona nemusel, ale tenhle film mě po dlouhé době přiměl k tomu jít do kina na jednu věc víckrát. V novinách se polemizovalo, že nejde o dokument - proti tomu bych se ohradil. O dokument JDE. Kde jinde by člověk mohl proniknout do kuchyně příprav koncertního představení, které mělo vstoupit do historie? Zároveň snímek také odpovídá na otázku, proč Jackson tak náhle zemřel. Když ho divák vidí vyhublého na kost, mimo zkoušení vyčerpaného, ale stále tancujícího na 120% bez jakýchkoliv pauz, musí být jaské, že to padesátileté vyčerpané tělo nemohlo utáhnout. A i když se snímek snaží prvoplánově hlavně vydělat, jde o poslední autentické záběry Jacksona. Které dokazují, že to BYL král popu. Jeho smrtí showbusiness přišel o největší koncertní show. Pracovali na každém detailu do úmoru. Chtěli překonat všechno, co tu do této doby bylo. Ale bylo to nad lidské síly. ()

Liquigas

Nejsem přímo Michaelův fanoušek, ale vzhlížím k němu jako k hudební legendě. A toto pro něj nebylo důstojné rozloučení se světem. Ohlašovali to jako obrovskou bombu, ale přitom je to jen obyčejné, nenávazné Making of. Navíc tam zpívá jen tak 'na půl hlasu'. Nikdo se neobtěžoval dát tomu nějakou formu a dokonaleji využít takové zajímavé materiály. Kdyby tomu dali nějakou ucelenější podobu a chronologii - pomohlo by i přidání nějakých záběrů staršího data - mohlo to být klidně na 4 hvězdičky. Sorry, Michael ! ()

Drzy_orel

Nejsem vyloženě žádnej velkej fanda, ale ty písničky znám. A co si budem povídat, jsou prostě výborný. Do kina jsem šel bez očekávání, jen tak se podivat, jak že to vypadá. A vůbec to nebylo špatný. Není to ani dokument, ani záznam koncertu, ani plnohodnotný film. Je to jednoduše sonda do jednoho hudebního projektu, kterej neměl možnost bejt dokončenej. Do hudebního projektu, jehož hlavní protagonista dokazuje, že byl nejen přerostlým dítětem, ale hlavně hudebním profesionálem, kterej dokonale zná muziku a přesně ví co chce. Pro publikum se ze sebe snaží dostat to nejlepší a strhne všechny okolo pro tu samou věc. A nemůžu si pomoct, ta atmosféra na mě dolehla i v kině a vůbec mi nevadilo, jak v řadě nade mnou podupávají do rytmu. PS: Zhruba od půlky jsem se nemohl zbavit dojmu, že producentům nezbylo nic jiného, než z natočeného materiálu pro “obyčejný dokument“ vytvořit tento film. Přípravy show museli stát plno prachů a tohle byla jedna z mála cest, jak z toho něco vytřískat zpátky. Zážitek tím ale nijak neovlivňuji ()

Dastin

Michael Jackson......už navždy bude legenda, a tento dokument dokazuje, že i když dlouhá léta nikde živě nevystupoval, měl to v sobě jako nikdo jiný a, že ty koncerty by byly geniální show. 5* pro hudební legendu, dobrého člověka a za to, že jsem od obrazovky neodtrhl ani jednou zrak a hltal každý jeho song. ()

HudsonStan

Obyčejný dokument o neobyčejném člověku. MJ by dostal 5*. Koncert pravděpodobně taky, ale dokument o přípravách... hromada řečí neznámých lidí... dohadování se o tónech - to tam nedělej, to tam dělej ?? Vážně se radši podívám na cokoliv jiného čemu jsem dal 4*. ()

nikoliatko

Ako tu jeden človek napísal: kto má rád Michaela, vidí v tom to najúžasnejšie, čo sa tam vidieť dá- ako vo svojich 50 rokoch s nie práve najlepším zdravím spieva, tancuje, ako to celé vymýšľa..... kto ho nemal rád ani jeho hudbu v tom vidí nejakého psychopatického pedofila ktorý bol v zabudnutí a teraz chcel zarobiť...... ďalšia vec, toto nazvať "dokument" je chytanie za slovíčka, mali to byť zábery pre Michaelovu osobnú potrebu, aby sám seba videl, čo robí zle, čo robí dobre a nie nejaký supermega fantastický film natočený v najvyššej kvalite tak dotyční, POCHOPTE TO!!! Pre mňa jednoznačne 5* a netajím sa, že Michael je pre mňa druhý najlepší spevák na svete (prvým je Freddie Mercury) ale každopádne v tom čo robil bol jedinečný, fantastický a na rozdiel od niektorých súčasných "pseudoumelcov" to robil pre ľudí a s LÁSKOU. a pre tých, ktorí si mysleli, že MJ bol každému ukradnutý, kým nezomrel... bohužiaľ, nič nevydal, nič nenaspieval, čo sme si mali jeho nové cd vymyslieť alebo čo??? keby ste náhodou nevedeli, tak všetkých 50 koncertov bolo vypredaných a myslím že keby nadhodil ďalších 50 tiež by ich vypredal. P.S. Michael nepotreboval tento dokument ale pre tých, ktorí ho mali radi alebo sa zaujímajú ako sa takýto koncert pripravuje je to veľký zážitok. ()

Dusan-Be

Všichni fanoušci "Majkla" sem, všichni ostatní investujte 120,- Kč jinak! Nevím, do MJ jsem blázen nikdy nebyl, ale jeho songy si čas od času poslechnu. Dělal jsem si srandičky ze všeobecně známých věcí, ale plnně jsem ho respektoval jako dokonalého umělce. Ale This is it mi přišlo trochu jako ztráta času, pokud nemáte pokoj i ve 30 letech polepený jeho fotkami jako můj kolega. Čekal jsem nějakou přidanou hodnotu od dokumentu patřícího na ČT2, za který mám zaplatit stejně jako za film. Přidaná hodnota nepřišla a pár týdnů po shlédnutí už ani nevím, co tam bylo. ()