Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

Lord.Jim

Kdo čekal klasickou "vloupačku" musel být zklamaný. Já nečekala nic a byla jsem nadšena. Prostřihy "premiéra" versus "výkopové práce" mi přišly velmi zábavné. ()

bourec

Jednoznačně mám hodně rád filmy o loupežích,o spřádání plánů.To mě vždycky bavilo.Navíc když film je tak bombově obsazenej,čekám opravdu skvostnou podívanou.Bohužel tohle mě moc nesedlo.Herci hrajou dobře,to zas jo,ale prostě je to takový uťáplý.Škoda.40%. ()

Wormboy

Nevyrazny Keanu Reeves na jednej strane a prehravajuca Vera Farmiga na strane druhej v snimku, ktory je tak zbytocny, az to nie je pekne. Henry´s Crime je film, ktory neponuka nic co by dobry film ponuknut mal. Nie je originalny, nie je dobre odohrany (snad s vynimkou Jamesa Caana a Petera Stormarea), nie je sviezi, nie je nijak extremne inteligentny a napokon, nefunguje ani ako drama, ani ako romantika a v ziadnom pripade nie ako komedia. Na filme ma vsak nic vylozene nerozculovalo, nic ma nevytacalo, ze by to bolo vylozene hlupe sa povedat neda a aj podpriemer u uvedenych hercov je lepsi, ako priemer u inych. Preto davam 2,5/5* ()

Flynn

Slabota, slabota. Komedie, u které jsem se ani nepousmál asi ani není komedií. Pokud hledali herce pro toporné vyjádření hlavního hrdiny tak sázka na Keanu Reevese byla tutovka, lépe by to zahrála snad jen socha. Nuda, šeď, nevím co by se dalo na tomhle filmu vyzdvihnout. ()

tom88

Trocha pomalší rozbeh aj pomalší film celkovo, ale príbehovo celkom fajn. Pohodovka na jedno poobedie a Keanu Reeves, ktorého som už dlhšie nikde nevidel. Potešil hlavne James Caan. Film považujem za menší úlet. 66% ()

SniperG1

Teda horší způsob vyloupení banky jsem snad ještě neviděl! Jediné co se dá ocenit, tak výkon Very Farmigy... 40% ()

žvanimírek

Henry's Crime je od začátku do konce jeden velkej průser. Dalo se čekat, že Reeves podá svůj klasickej mdlej výkon, ale co mě opravdu překvapilo byla stupidita scénaře! Nedokáže to omluvit ani slovo "komedie" v kolonce žánr, ani moje favoritka Vera Farmiga. ()

potas

Čekal jsem od toho filmu úplně něco jiného a dostal jsem jednoduchý příběh, jednoduché, nevýrazné postavy až na vyjímku Jamese Caana a absurditu děje. Od takového hereckého obsazení a originality scénáře jsem očekával prostě víc než těžkej průměr. ()

Pavlínka9

Doufám, že Keanu za tento film dostal alespoň pořádně zaplaceno, jelikož sice nápad s tématem - "Seděl jsem za vykradení banky, kterou jsem neudělal, tak až budu na svobodě, tak ji tedy vážně vykradu!" je dobré, ale špatně natočené. Jediným tahounem pro mě byl James Caan, který si tam sám vynikajícím způsobem vytvořil pomalu své vlastní prostředí a natáčel si tam oproti ostatním lidem z filmu, jiný, pořádný film. ()

venison

Neslaná nemastná vloupačka, která by se hodila maximálně na televizní film.. Keanu Reeves téměř nehraje, spíš pózuje.. James Caan svojí vedlejší roli zdařile prošťouchne do popředí.. Na můj v kus málo vypíchlá pointa.. ()

Pump

Romantické drama pro náročného diváka. Královsky jsem se bavil a mohu vřele doporučit. "...Henry! ty jsi jí o tom řekl všechno?! Maxi, jak máš rád slaninu?" :-) ()

Šakalík

Alespoň zpočátku docela příjemná satira, ve které po delší době našel solidní roli Keanu Reeves. Tenhle film ale není o něm. Přestože je Henry hlavní postava, otěže filmu pevně v rukou drží Vera Farmiga a na odlehčenou notu způsobem sobě vlastním hraje James Caan, bez něhož by byl tenhle snímek hotové dopuštění. Samotný příběh není úplně zlý, ta myšlenka „když už jsem si to odseděl, tak proč bych to neudělal“ je vlastně milá a samotná příprava bankovní loupeže docela vtipná. Jenomže - jak už to tak v amerických filmech bývá - kam čert nemůže, nastrčí režie bábu. Od chvíle, kdy Henry s Julií začnou romanticky tokat, jde celý film do kytek, protože humor je rázem ten tam a ze scénáře zůstane jen ubrečený cár papíru, jehož samotná podstata najednou vypadá strašně připitoměle. Tak je to ale pokaždé, když se do filmu vloudí romantika, která ve snaze vygenerovat dojemnou pointu, postaví celý příběh na hlavu a vyloženě ho pokazí. Přesto mě tenhle film tak ze tří čtvrtin docela bavil, takže zase taková ztráta času to nebyla. ()

Spike23

Vzhledem k obsazení to moje očekávání rozhodně nesplnilo. Přitom nápad je skvělý a i když většina hlavních herců se v komediích nevyskytuje, připadali mi právě pro komedii jako stvoření ( Koho by nepobavil pohled na flegmatického suchara Reevese, celý film jsem přemýšlel, jestli to jenom hraje ). Dokonce i některé momenty byly vynikající, kvůli kterým by si film mohl zasloužit i vyšší hodnocení, ale v závěru to je prostě jen další průměr. Pokaždé, co mi začínalo připadat, že se to každou chvílí rozjede, nakonec všechno ustalo a čekání bylo marné, o závěru ani nemluvě. Celkově se jedná asi o jeden z nejnevýraznějších filmů za poslední dobu a jen stěží si na to ještě za půl roku vzpomenu ( možná tak díky hlavní trojici herců ). ()

DavidS.

Henry je trouba, se kterým byste nešli na zmrzku a už vůbec ne vyloupit banku...Žádný humor, nic z poctivé zlodějské práce, ani náznak napětí a ten Čechov na okrasu to taky nezachrání...Satirický námět by snad mohl fungovat, ale to by se ho musel ujmout W. Allen před dvaceti lety... ()

klukluka

Tohle byla totální mizérka. Lámu si hlavu jen s tím, jak na to mohly kývnout všechny ty hvězdy..? A co že nás to tolik dokoukalo? Já osobně jsem to dal na potřetí, třikrát jsem se nechal zlákat tím slibným názvem. A teprve napotřetí jsem tomu dal šanci i po scéně, kdy toho debila bez mozku a mimických svalů zašili. Pak to jde kvalitativně jakoby nahoru, debil už nepůsobí tak debilně, snad že už tolik nemluví, a když, tak čte nebo přednáší ze scénáře ruského klasika, což ho pochopitelně činí vznešenějším, nebo minimálně přijatelnějším. Konec téhle sračky má ale diváky znovu vrátit na pevnou zemi a maximální intenzitou jim osvětlit, že tady skutečně 108 minut jen ztráceli čas, a že tohle je fakt od A do Z na hovno film, a že ty prvotní dojmy byly správný a v ničem nelhaly. ()

Wally

Tento film je vzor průměru...neurazí, nenadchne...90 minut uteče, ale za dalších 30 minut nevíte o čem to bylo... Keanu hraje super ňoumu, Vera je zase okouzlující, James je zábavný stařík a Billovi to víc slušelo v Predatorovi. Film bez vyloženého příběhového vrcholu... ()

Speedy01

Od první minuty jsem byl rozhodnutý, že dávám odpad a vypínám. Nuda mě přemohla dívat se dál. Je to zvláštní, ale "Příležitost dělá zloděje" si mě něčím získal. Dávám 3*. ()