Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

fafejt001

Keanu zase jinak , takový trouba , který neumí počítat . Leč víme , že umí . Vera má navíc , ale i tak dobré , no a Caan opět svůj , takže klasika . Nejlepší byl hlídač v bance , ten nemusel nic říkat , ten byl fakt dobrý . Smůla , že tak slabý scénář . No nevadí , budě lepjej ....Tož tak . . . . . ()

mello21

tak Keannnuu,tu vypadal jak by mnel mensi prujem nebo co...heh,asi podobny vykon jak Depp v Turistovy (asi nejaky vyrus vo vzduchu v dobe nakrucania) :) ()

RoyBatty444

Naozaj som si tento film vychutnal. Je o malých ľuďoch ako ja a ty a ich snoch. V istom smere to je preexponované napriek tomu sa herci chopili svojich rolí dobre a vzniklo niečo medzi divadlom a filmom s chutnou zápletkou a nevyumelkovanými postavami. ()

Sherman.X

-"Za co sedíš?" -"Za loupež v bance. Jsem nevinný. Myslel jsem, že jedeme na softbal." -"A co budeš dělat, až si to tu odsedíš?" -"Vykradnu tu banku, když už za ni sedím." // Ano, z čistého principu za křivdu chce vyloupit banku. V tom s ním sympatizuji. Henry je většinu filmu velmi nudná postava, ale zase se mu musí nechat, že je se vším smířen. Takoví lidé už prostě jsou... nudní. Max (James Caan) atmosféru dobře oživoval, tato postava mi byla velmi sympatická. Není to "must-see" film, ale pro jedno zhlédnutí na nudný večer celkem ujde. 65% ()

zero_zelo

hm... tak tendle film taky pouze prošel. nuda nuda šeď šeď. otravná pomalá bankovní loupež, nudnej pomalej love story kýbl s tragickým zakončením. tak nevim, jestli chtěli autoři snímku stavět sněhuláka nebo upéct bábovku. ()

ragtime

Keanu Reeves je herec, ktorého to hranie asi vôbec nebaví. Pri jeho sledovaní si vlastne človek uvedomí, že sa rovnako tvári v každom filme a zvláštne je, že naozaj ako herca ho vo filme vidíme, keď hrá divadelnú postavu. To Vera Farmiga ho zvalcovala na plnej čiare. ()

migeldiablo

Vylúpiť banku nebolo asi nikdy jednoduchšie. Trošku zbytočný film, bez väčšieho napätia.., ale aspoň som sa niečo dozvedel o Čechovovom Višňovom sade, ktorý som ako povinnú literatúre na strednej škole neprečítal. ()

ghoston

Vy co máte rádi Matrix si díky tomuto filmu můžete představit jaký byl Neo asi tak v 5. verzi Matrixu. Nutno dodat, že první Matrixy byly značně nepovedené. Škoda času. ()

durkes

Tento filmík ani neneohúri, ale ani neurazí. Na jedno spríjemnenie daždivého popoludnia........ale len na jedno. ()

dogzila

Kto očakáva nosný dej ktorý sa zaoberá lúpením banky nech si tento snímok ani nepozrie. Pod kabátikom lúpenia sa totiž dosť netradične rozoberajú medziľudské vzťahy min. 3 podivínov. Film myslený asi ako komédia či komediálna dráma?na umelecký spôsob však moc nevyšiel a zaujal iba prepadnutý hrudníček K.R. ") ()

Montmorency

Už jsem si zvykla, že komedie, které se mi líbí, u místních hodnotících diváků propadaj a tak jsem se na tento film docela těšila:-)....Bezva originál nápad - odsedět si ve vězení za přepadnutí banky, o kterém neměl ani ponětí (šel vlastně na baseballový zápas) a pak si určit jako svůj cíl tu banku přece jenom udělat - no to je fakt úlet.....dialogy s vtipnýma hláškama, K.Reeves jako místní ťulpas, V.Farmiga jako okresní průměrná herečka s ambicemi na Hollywood a vůbec nejlepší J.Caan, kterého museli ukecat, aby se nechal propustit z vězení....no já se královsky bavila (uznávám, že konec trochu "drhnul", ale budiž) ()

JerryPilsen

Docela nezáživný vykradení banky ve kterém vlastně ano o prachy nejde.Keenu je unylej,postavy celkově nejasný.Těžko i říct jestli to má happy end. ()

pan Spock

Nevypadalo to, ale nakonec se jednalo o docela pohodovou záležitost. Pomalý rozjezd, ospalé tempo, napětí taky nic moc. To je bez debat. Spoustě lidí tu vadí nezajímavé zpracování poměrně netradiční bankovní loupeže. Ale tenhle film přece není ve své podstatě o loupeži samotné. Je to příběh muže s podezřením na syndrom vyhoření. Život ho vláčí nepříliš veselým osudem a z velké části si za všechno může svojí neochotou cokoliv změnit. Až nedobrovolný pobyt v cele mu dá čas zamyslet se a něco se svým životem udělat. Film je podaný minimalistickým, skoro až televizním způsobem. Nekonají se žádné šílené eskapády ve stylu Dannyho parťáků. A je to dobře, protože všechno tu působí civilně a přirozeně. Samozřejmě s podstatnou dávkou naivity a ujetosti. Ale to vůbec nevadí. I tak si lze Henryho příběh v pohodě užít. ()

andy60

Celé se to nějak vleče, i Reeves je zde nějaký divný, než ze sebe vysouká, slovo, už dávno vím, co chce říct. A stejné je to s dějem. Ty vsuvky s divadelním představením na mě působily spíš rušivě a ještě víc zpomalovaly už tak pomalý styl vyprávění. ()