V mene zákona

Slovensko, 2009, 20 min

Režie:

Roman Valentko

Ivan Šándor, Dana Košická, Tibor Vokoun, Jozef Kapec, Jevgenij Libezňuk, Tomáš Horváth, Marcel Ochránek, Jozef Švoňavský, Milan Malinovský, Kamil Mikulčík (více)

V mene zákona je nový kriminálny seriál TV Markíza. Seriál z prostredia vyšetrovateľov Oddelenia násilnej kriminality prináša atraktívne kriminálne prípady. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Dve najsledovanejšie slovenské súkromné televízie, Markíza a JOJ, sa v poslednom čase predbiehajú v tom, ktorá z nich do svojho vysielania zaradí čo najväčší brak. Dokonca produkujú vlastné seriály, ktoré svojou kvalitou musia uraziť každého priemerne inteligentného diváka. "V mene zákona" je jeden z nich. Obdoba tohto serialu na TV JOJ sa volá "Prvé oddelenie", ale prakticky je to taký istý primitivizmus. Takže iba zopakujem komentár, ktorý som pred časom, napísal ku nemu. Do bodky platí aj pre tento zmätok: Pokus slovenskej komerčnej televízie (TV Markíza) o natočenie pôvodného kriminálneho seriálu dopadol katastrofálne. Primitivita hereckých výkonov nedovolí ani na sekundu sa naladiť na vlnu príbehu. Aj predstavitelia hlavných úloh sú na úrovni nehercov, ktorými sa tento úbohý produkt len tak hemží. Nechcená paródia na herectvo. Nízkorozpočtový, nepozerateľný brak. Odpad! ()

janesX odpad!

Sem tam sa tu na minútu mihne dobre zahraná vedľajšia postava podozrivého páchateľa, a to je asi tak všetko. A že "atraktívne kriminálne prípady", tak z tých čo som videl nebol "atraktívny" ani jeden, leda ak pre totálne vymletého diváka tv Markíza. Je to zas len ťah distribútora. 20% ()

Arsenal83 odpad!

Zo záložky tohto "krimi" by sa malo vymazať slovíčko Hrají, pretože tu nikto nehrá. Veľmi trápne výkony, nulové kulisy, scenár na úrovni dvoch podozrivých, z ktorých je jeden páchateľom. Epizóda má neuveriteľných 20 minút, to už viac rozvinutý dej majú večerníčky. Takzvaní vyšetrovatelia pôsobia v hlavnom meste Slovenska, ale metódami a spôsobom vyjadrovania mi pripadajú ako staniční pochôdzkári s rečovou vadou. ()

Luqi

Tú latku, čo v poslednej dobe nasadzuje Markíza sa hádam už ani nedá podliezť.................... V markíze si zrejme povedali, že nebudú plytvať filmom a každá scéna sa bude točiť len raz, bez ohľadu, či ju zbabrú herci, kameraman alebo komparzisti. Jednoducho za málo peňazí, čo najviac materiálu aby bolo čím vyplniť čas pred hlavnými televíznymi novinami................. ()

Kozy9

Veľmi svižné, nič ťažké, príjemný herci a zaujímavé prípady. Hlavnými nedostatkami sú krátkosť a malá podrobnosť prípadov. Odvolávať sa na to, že sa to celé hrá na CSI by som nebral ako opodstatnený podnet, pretože seriál je natáčaný na vzore slovenských pomerov a tie sa na americké nemôžu podobať aj keby chceli. 45% ()