Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

-VINCE-

Jason Statham je prostě nezlomný a nezničitelný. Připomíná mi starého dobrého Steavna Seagala, který taky vždycky dal všem co proto. Blitz toho není vyjímkou. Opět velmi neoblomný jasný hrdina, který všechny zničí pouhým pohledem. To se mi na filmech os Stathama líbí. Servítky stranou a jdeme na věc...... Hele barmane dej mi pití. Máme zavřeno bohužel. Jako správnej barman se mě maš zeptat jaké pití a jestli nechcu led.... Ok tady máte...Dík měj se... A co zaplatit? Hele, neříkal jsi, že máš zavřeno? :) Peckááááá..... ()

Mikecat

...."Bon Apetit"....A když to neudělám, tak uděláte co? Zatknete mě?.....Něco mi říká, že tenhle případ zůstane nevyřešený......Tady bys neměl kouřit.....A co uděláš?........Zastřelíš mě? Výborný drsňák Jason, Paddy skvelo zvládol rolu "homo" - uznávaného šéfa, geniálne zahratá úloha psychopata v podaní Aidana Gillena, výborná policajtka Fallsová.....má to všetko čo človek očakáva od poriadneho filmu, pomaly tu ani nie je čo vytknúť,:))) určite sa oplatí pozrieť a nielen raz....odkaz pre "Fr" napätie bolo fajn, Aidanove mrmlanie, mimika, psychošské správanie vo mne vyvolalo viac než úsmev, Jasonove hlášky podobne, výborne som sa pri tomto filme zabavil. ()

wocicko

Typický policejní thriller, který je ovšem hlubší, než obvykle, protože je evropský a nikoli made in usa. Něco mezi 3 a 4 hvězdičky, dávám čtyři, protože se mi to prostě líbilo :-) ()

lobo87

Skvelý Aidan Gillen, tradične hláškujúci Statham (Nezapíšete si to? - Vyzerám, že nosím pero?) a zaujímavá zápletka. Klasická old-school kriminálka, ktorá poteší... 60% ()

FRANTACZ1

Dobrá hudba, ale slabý scénář, spousta chyb a nelogičností, hlavní postava nikoliv na ztotožnění se, a nepovedený závěr. ()

CrazymanM

Průměrný film,spousta akce,nejdrsnější z drsných v hlavní roli,slušný záporák,dementní scénář!Myslím,že takové hodnocení plně postačí!!! ()

route60

Filmová vata na sobotní večer když člověk nemá co v plánu, jednoduchý film od kterého jsem nic neočekával s výborným magorem v podáni Aidana Gillena a drsný Jason Statham jako detektiv je už takový jeho standard. ()

Marty_cz

Tohle je jeden z těch akčních filmů na kterém se dá hezky poznat, jak film točí jiná země než USA a má to prakticky stejný koncept a přesto je z toho úplně jiný zážitek. Film jsem si užil a dost se mi líbil jediný výtka k filmu je ta, že i přes to jak je film docela krátký se občas táhne a místy děj ubíhá tempem důchodců v kauflandu. Jinak film můžu určitě doporučit. ()

prochyn

Statham se s ničím nemaže. Ale tady mu to trochu drhne. Naštěstí nakonec zabije hlavního záporáka a všichni jsou happy. ()

veverysiak

Jedným slovom nedotiahnuté, treba uznať, že potenciál tam bol, aj keď zápletka bola aj na súčasnú preexponovane tolerantnú európsku epochu až príliš pritiahnutá za vlasy, väčší prešľap vnímam v obsadení novodobého tvrďasa Stathama, ktorý je aktuálnym stelesnením akčného hrdinu v štýle jasatusnikýmsraťnebudem a takých karikatúr, akým je hlavný psychoš, by zvládol za film tucty, tu ho scenárista umelo krotil a tak sa musel predvádzať v pochybných pózach akéhosi psychoterapeuta ovdovelých kolegov, či záchranárom spumpovaných policistiek, takže 55%. ()

MrFarmer

Na jednu stranu hustokrutopřísná přítomnost Jasona Stathama, který solí jednu hlášku za druhou v britském přízvuku, ale mezi ostatními postavami působí opravdu hodně parodicky...Blitz rozhodně není akční film, ačkoliv by mohl být a bylo by to mnohem lepší...Celý film totiž působí hrozně roztahaně, pořád se skoro nic neděje a když už se strhne nějaká akce, tak to ve finále vyzní naprázdno...Rada nad zlato: Jasone, drž se od grejt britn dál ()

cubiczech

Docela pěkně natočenej napínák, i s ohledem na slabší scénář. Blitz se chová jako ujetej blázen, místo toho aby jsme jej měli za vypočítavého inteligentního vraha, jak to bylo ze začátku zamýšleno, všechno mu prochází vlastně jen kvůli štěstí... Statham je tam jen kvůli jménu, ty policajty mu nikdo moc nežere a už vůbec ne ty jeho okna, který jsou nám předhozený jako zbytečná informace později nikdy nevyužitá... ()

sew810

Špatně .. špatně ... všechno špatně. Rozplizlá zápletka, ploché hlavní postavy a nepochopitelný vedlejší děj. Snad jen na začátku budovaná atmosféra si zaslouží 2* za práci s kamerou a hudbou. Tak čekám kdy už konečně Statham začne natáčet v Maďarsku. ()

slaYerko

Mne sa to celkom páčilo. Stathamov štýl možem a znovu hral proste to, čo mu ide najlepšie, tvrďasa bez rešpektu, ktorého nič nezastaví. Vtipné jednanie tiež potešilo. Mal som chvíľami pocit, že pozerám prvý diel Crank (v dobrom zmysle). Psychopat, teda negatívna postava Blitz to tiež hral dobre a hrdo si užíval svoje činy, mal v sebe trochu jokera :). DnB song The Qemists - Stompbox sa tam hodil dobre, ale u Stathamových filmov táto hudba nie je nič výnimočné. U mňa také slabšie 4 hviezdičky, i keď mi tam chýbala nejaká tá milostná scénička, ktorá sa tam miestami črtala. ()

rodier

Zatim nejnudnejsi snimek ve kterym jsem videl Stathama (ktereho mam moc rad). Tady ho najali aby z toho vytahli co nejvic a dobre jmeno do reklamy. Statham je samozrejme standardne fajn, ale film jako celek proste nefunguje. Puvodne sem chtel napsat, ze Statham se hodi vic do akcnich bijaku, ale to by znamenalo ze je to jeho chyba, neni. Nikdo na svete by tenhle film nezmenil na super 90% bijak. Pribeh vlastne neni spatnej, je docela fajn, jen je to desne pomale az nudne a zbytecne moc detailni. ()

rokone

Jason je drsný asi jak ,,šmirgl 40,, a ten borec co masakruje policajty a má v zavařovačce na okně ,, Jackson´s shit,, nemá chybu. Hodně dobrý ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu