Bunny a býk

Komedie

Velká Británie, 2009, 95 min

Paul King
  • UncleG

S vycpaným medvědem na střeše trabantu, napříč dětskou mapou Evropy, skrz vodní sněžítko... až tam, kde se stanete toreadorem v boji s nákupním vozíkem. No, být mi dvacet let a být to můj první nezávislák, asi bych slintal na svou pubertální vestu. V tomhle věku a s tím, co mám nakoukáno, je "Bunny a Býk" pro mě spíše podprůměrná zábava, snažící se vzbudit falešný dojem "nezávislé autorské nápaditosti". Filmu se nepodařilo překročit feeling dobře odvedené studentské blbinky, v níž skoro až onanistická artová forma přebírá zásadní otěže filmu na úkor příběhu nebo vyprávění. Několik relativně vtipných momentů (asi tři) a křečovitá snaha být šíleně "indie-cool" a na každém rohu sekat bizarní prolínačky, podivné postavy a samoúčelné obskurní rekvizity nezachrání tu všudypřítomnou žalostnou jalovost a neschopnost cokoliv sdělit. Podtrženo, sečteno: naprosto o ničem, ovšem o to víc ostentativně křečovitě nezávislé.(22.9.2010)

Viděno s kamarády v kině, což vždycky přidá na prožitku. Chvílema em si říkal, jestli je ten film tak dobrý, nebo tak špatný, hranice mezi líbivoastí a opakem byla často malá. Ale ano, celkový prožitek byl opravdu dobrý. Pokud hledáte něco neobvyklého, najdete to zde, pokud hledáte film se super příběhem a nejlepšími herci, tak hedejte jinde.(29.8.2010)

Netradiční a zajímavé zpracování cesty dvou přátel, je opravdu originální, hlavně kulisy jsou dokonalé, jenže s hláškama a vtipem to trošku pokulhává, je to spíše drama než komedie.(4.5.2010)

5 hvězd pro výpravu, 3 pro scénář, a celkově tak 4. Opravdu nevídaný kousek, který chytí za srdce a tak trochu pokulhává v některých obratech. Tak i tak, je to pastva pro oči.(4.8.2010)

Že i divadelní kulisy můžou v divákovi zanechat dobrý dojem, to potvrzuje tato komedie na sto procent. Nejen, že jsou originální, ale také v sobě částečně skrývají důležitou pointu celého příběhu. Vtipných hlášek od "IT" tváří se mi však moc nedostalo... 50%(1.4.2010)