poster

Bunny a býk

 • Velká Británie

  Bunny and the Bull

 • Slovensko

  Bunny a býk

Komedie

Velká Británie, 2009, 95 min

Režie:

Paul King

Střih:

Mark Everson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator

  36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Výhled (Bunny and the Bull / BUNNY AND THE BULL / Bunny a býk)(7.8.2010)

 • Matty
  ***

  Paul King asi nechodil moc ven, když dokázal o jednom všedním výletě po Evropě natočit celovečerní film. Nevšední je jeho pohádkové vidění světa. Snad ještě pohádkovější než v Gondryho Nauce o snech. Zvláštní, ale moc pěkné. Jenom zvláštní je bohužel dějová nit, na kterou jsou tyto magické scény věšeny. Stejně jako v Mighty Boosh, kde je to díky délce ještě zábavné a absence pořádného dramatu nikterak nevadí, jsem ani zde nechápal význam toho všeho. Cestování zjevně nebylo příčinou Stephenova (Richmond z IT Crowd) stavu, jeho obsesivně-kompulzivní porucha se po něm akorát zhoršila. (Nehledě na to, že jako člověk s podobným onemocněním má v bytě hrozný bordel a stěží by se kdy spontánně vydal do světa.) Není zřejmé, kam film směřuje a bohužel nejde o film natolik kouzelný, aby mu stačilo jen být a nikam nesměřovat. Oba hrdinové jsou divní, občas vtipní, ale zoufale málo opravdoví a navzdory nepsanému pravidlu road-movie neprocházejí v průběhu cesty žádnými zásadními změnami (vše se náhle zvrtne až v samém závěru). Trávit s nimi v těch podivuhodných světech osmdesát minut, užívám si, ale sto minut bylo na to, abych mne nezačali trochu štvát, příliš. Film si škodí také obhroublým humorem, který narušuje příjemně snílkovskou atmosféru. Bráno z té lepší stránky, debuty dopadají i hůře. 65%(8.8.2010)

 • Jamal
  ***

  Netradiční a zajímavé zpracování cesty dvou přátel, je opravdu originální, hlavně kulisy jsou dokonalé, jenže s hláškama a vtipem to trošku pokulhává, je to spíše drama než komedie.(4.5.2010)

 • sochoking
  *****

  Nielenže spomínaný kýmsi britský humor je tu vynikajúci , ale hlavne slovné hračky a prdel , ktorú si robia z akcentu nás , cudzincov ! Buhahááááá !!(28.5.2010)

 • UncleG
  **

  S vycpaným medvědem na střeše trabantu, napříč dětskou mapou Evropy, skrz vodní sněžítko... až tam, kde se stanete toreadorem v boji s nákupním vozíkem. No, být mi dvacet let a být to můj první nezávislák, asi bych slintal na svou pubertální vestu. V tomhle věku a s tím, co mám nakoukáno, je "Bunny a Býk" pro mě spíše podprůměrná zábava, snažící se vzbudit falešný dojem "nezávislé autorské nápaditosti". Filmu se nepodařilo překročit feeling dobře odvedené studentské blbinky, v níž skoro až onanistická artová forma přebírá zásadní otěže filmu na úkor příběhu nebo vyprávění. Několik relativně vtipných momentů (asi tři) a křečovitá snaha být šíleně "indie-cool" a na každém rohu sekat bizarní prolínačky, podivné postavy a samoúčelné obskurní rekvizity nezachrání tu všudypřítomnou žalostnou jalovost a neschopnost cokoliv sdělit. Podtrženo, sečteno: naprosto o ničem, ovšem o to víc ostentativně křečovitě nezávislé.(22.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace