Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

GodComplex

Velmi prijemne rozjimani o kontaktu se smrti. Ano, je to pomale, ale Clint je kreativni duchodce, kteremu je pres 80, (vetsina lidi spolehlive zaklepe backorama do 70ti), takze je nesmysl cekat tempo ala Michael Bay a pristoupit na Clintuv poklidny styl vypraveni, ke kteremu si opet hraje vlastni relaxacni piano hudbu. Vsechny 3 pribehove linie byly zajimave, dokonce i muj oblibeny terc kritiky Matt Damon byl v pohode. Ode me palec nahoru, urcite me to chytlo vic, nez predchozi prumerny Invictus. 7/10 ()

Macejko

That was... booooring as shit! Začiatok vyzeral sľubne. Výborne natočená katastrofická scéna s tsunami, pri ktorej si poviete, že tento film by mohol stáť za to. Veď ho režíroval sám veľký Clint, tak to musí byť pecka, no nie? Lenže tsunami sa odplavilo, a... a potom film skrátka umrel. A žiaden život po živote nenastal až do jeho konca. Čo nastalo, bola ubíjajúca dvojhodinová nuda, počas ktorej sa nestalo nič, opakujem, absolútne NIČ zaujímave, alebo aspoň trochu vytrhávajúce môj mŕtvy mozog z ničivej letargie. Celý film ide na neutrál (a to si teraz nie som istý, či som práve neurazil neutrál), či už po stránke režijnej, scenáristickej alebo hereckej. Eastwood nevykáže jediný zaujímavý nápad a nevyvolá jedinú emóciu (a keď si vezmete, že film je o spirituálnych zážitkoch a stratách blízkych osôb, tak je to skutočne na pováženie) a jediný jeho príspevok k filmu, ktorý som si uvedomil (s výnimkou spomínaného dobre zrežírovaného úvodu), bol jeho otravne patetický fidlikajúci soundtrack. Herci sú buď znudení (Damon sa tvári, akoby v tom hral iba kvôli prachom), nezaujímaví (postava Cécile de France - aj keď herečka sa očividne snažila - mi bola celý čas hlboko u... a jej náhly záujem o spiritualizmus som jej teda fakt nežral) alebo v najhoršom prípade rovno zlí (vždy, keď sa ten hlavný chlapec pokúsil o emóciu, niečo vo mne umrelo). Jediná aspoň trochu nažive je Bryce Dallas Howard, ktorú ale scenárista odpratal zo scény hneď po tom, ako sa začali odhaľovať nejaké jej minulé traumy. Damon s ňou skrátka vykoná seansu, ona sa rozplače, odíde a do konca filmu už o nej nepadne ani zmienka. Takto je vlastne degradovaná na obyčajnú epizódnu postavičku bez hlbšieho zmyslu a mňa nenapadá jediný dôvod, prečo v tom filme vlastne bola. Teda ak samozrejme neberiem do úvahy jej sexy ochutnávanie z lyžičiek. Mohol by som vo vymenuvávaní problémov Hereafter pokračovať, ale moje kecy nič nezmenia na fakte, že tento film je slabý. Naozaj veľmi slabý. Kiežby to bola aspoň sračka, na ktorej by sa dalo zvrhlo baviť. Ale nie. Toto je proste iba opar paralyzujúceho smogu nudy. Tie stratené dve hodiny môjho života mi už nič nevráti. ()

zipper111

A to jako vážně? Todle že je novej Clint Eastwood? Hell yeah! Eastwood dokazuje, že je jeden z nejlepších režisérů, film, který má dost iracionální podklad, dokáže podat neskutečně reálně a citlivě, sakra já toho chlapa žeru. Navíc výborní herci, Damon byl vynikající, Cécile De France...dokonalá:) , silné scény a velmi dobrý a originální příběh, vlastně tři příběhy, zkušeně splétané do sebe. Lahoda, nerozumím 65%, Já jsem pro 85%. Clint mě opět nezklamal, doporučuju, je to škoda jak to proběhlo bez povšimnutí... ()

numi

Sterilní jak záloha české fotbalové reprezentace a zkumavky ve spermobance. Špatně zahrané, napsané, zrežírované... prostě nefunkční. Každý příběh je obrovský, ale film jej odbude povrchní zkratkou, která postrádá jakékoli pomrkávání po empatii ze strany diváka. ()

Makky

Rozhodne sa nejedná o žiadny majstrovský výkvet, ale ani sa nekoná žiadna katastrofa. Až teda tá doslovná na začiatku filmu. Vyznie to možno hlúpo, ale to bolo niečo úžasné. Hoci minutáž je smrteľne dlhá, dá sa to prekúsnuť, pretože akonáhle by aj mohla nastupovať nuda, objaví sa niečo pozoruhodné. Všetky tri príbehy sú zaujímavé a hoci ich prepojenie nebolo vyložene nevyhnutné, rozhodne potešilo. ()

kaylin

Clint Eastwood se rozhodl, že si natočí film, kde v závěru spojí několik různých linií v jednu. Máme tu francouzskou reportérku v podání úžasné Cécile De France, která málem zemřela při tsunami v Thajsku, Matta Damona, který se dotykem člověka spojí s mrtvými, kteří byli dotyčnému blízcí, a nakonec ještě dva chlapce, dvojčata, která se o sebe umí postarat, ale až do chvíle, kdy jedno z nich zemře. Film má své silné momenty, to Clint zvládá skvěle, ale celé je to trochu moc naivní a jednoduché a v závěru se to mění v krásnou pohádku, která nemůže skončit jinak než happy endem. Ale copak si nezasloužíme filmy, kde postavy najdou trochu svého štěstí? Nezasloužíme si trochu toho nereálna, povzbudit, když to potřebujeme. Mám pocit, že právě tohle měl Clint na mysli. Svět kolem nás je hnusný a čeká nás smrt, nevyhneme se jí, rozhodně ne navždycky, tak proč si ten život, co je nám dán, trochu neužít, proč nedoufat v něco lepšího. Na konci nemusí být jen tmavý tunel, může tam být světlo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html ()

Remedy

Minimálně jednu věc Clint Eastwood opět potvrdil a to sice tu, že dokáže stále točit poutavé příběhy, jejichž hlavní kouzlo spočívá v hutné emoční síle několika dílčích okamžiků (krádež telefonu, např.). Je to ryze konverzačka (až na úvodní akční scénu), jejíž síla nespočívá v pevně a kompaktně vystavěném ději či v hluboké profilaci postav, ale především v Eastwoodově přístupu, který se nebojím označit slovy jako "vyspělý" či "zkušený" a hlavně stále aktuální - ve smyslu, že má Clint stále co říct. Zdaleka mě to nerozcupovalo tak jako Výměna, nicméně to byly příjemné dvě hodiny.) ()

Kaluž

Peter Morgan prostě napsal neuvěřitelnou sračku a Clint Eastwood ji ještě celkem zručně zrežíroval, takže se na to dá se špetkou sebezapření koukat. Ovšem jen do závěrečného hromadného setkání na knižním veletrhu v Londýně. To už je odpad jak vyšitý. ()

René.girl

Našlápnutý začátek mě navnadil na něco ohromujícího, co se ale ke konci postupně vytrácelo. Moje hodnocení je tak bohužel někde na rozhraná tří až čtyř hvězdiček - 70%. ()

Mikita

Žádná akce, překvapivé zvraty, šroubování emocí a přesto si musíte říct, ten film má něco do sebe. Plyne tak nějak přirozeně, fakta o smrti a o myšlence, co přijde poté, jsou servírovány citlivě a s ohromným nadhledem. Potěšení z filmu mi pokazil až závěr, který byl sice milý, ale tak nějak......moc "z našeho světa"..... ()

Maq

Tři lidé na různých koncích světa mají své problémy, tak či onak spojené se zážitkem smrti, střetnou se, dojde ke katarzi, a je konec. Vlažný dojem, a nejsem v tom zdaleka sám, zdá se. --- Clintwoodovy filmy se mi většinou líbí, a tak se mi nechce tenhle relativní neúspěch odbýt mávnutím ruky a ptám se: co je špatně? Námět zajímavý, dialogy mi nepřijdou chabé, a režijní řemeslo je zvládnuté dobře. Bude to tedy asi předlohou, scénářem. Nelze nevzpomenouut Iňárritu, je to stejná bolest. Tři příběhy v jednom filmu, každý z nich potenciálně poutavý, jenže - jakmile se jeden trošku pohne a vzbudí moje očekávání, autor od něj uteče k některému ze zbývajících dvou. Žádná z postav a žádný z příběhů mě naplno nevtáhl, protože jsou chudé. --- Dobrá, můžete namítnout, že vývoj postav je převážně niterný a nejde takříkajíc o „akci“. Proto rozvláčný, minimalistický styl. Souhlasím, to by mohlo fungovat, jenže tím spíše je chybou mě rušit v empatickém ponoru přeskakováním do jiných příběhů - moje nitro taky není „akční“. --- Berte to jako návrh jedné z možných odpovědí, proč je tento film přečasto přijímán rozpačitě a má jen málo nadšených, pětihvězdičkových hodnocení. --- ()

Thomassi

Upřímně jsem se na nový počin Clinta Eastwooda těšil, už jen proto, že když se něčeho ujme, vždy to stojí zato. Zároveň jsem měl ale obavy, jak to dopadne, protože děj je trochu netypický a jiný než jeho dosavadní snímky. A v závěru jsem byl bohužel zklamán. Děj je zajímavý, hlavně začátek dobře navnadil na všechny tři příběhy, ale postupem času se to utápělo v prázdnotě. Prostě mi celý příběh nic nedal a v zásadě se tak i nic nestalo, až na to, že na konci se všechny tři linie propletly. Ale to už jsme viděli v jiných filmech a rozhodně lépe zpracované. Ani herecké výkony moc neoslnily. Dokonce ani Matt Damon mě neoslnil, jediný, kdo mě přesvědčil, byl ten malý klučina. Tak, jak jsem tento film očekával, jsem byl hodně zklamán. Teď budu jen doufat, že se příště vytasí Clint zase s něčím prvotřídním. ()

m@rz

Film se mi hodně líbil - perfektní téma, výborné zpracování, na začátku dobré vizuální efekty (některé by potřebovaly ještě trochu úprav, ale i tak se daly), jen Bryce Howard se mohla zdržet delší dobu - docela ji to v tom filmu slušelo. ()

FilmFan24

Tři lidé každý z jiného koutu světa...tři osudy...tři setkání se smrtí! Po doslova a do písmene katastrofickém úvodu se vyprávění sklidní do značně pomalého tempa, které vůbec není na škodu. Úvahy jestli nás po smrti ještě něco čeká, pochyby a tápání nebo chceteli plácání se od ničeho k ničemu. Přesto anebo právě proto klidné tempo mě udrželo v neustálém napětí, co se stane dál. Eastwood jakoby sám ve svém věku hledal odpovědi, co bude...Což je pochopitelné. ()

salalala

Plně chápu všechna hodnocení, která se zde tomuto filmu udělují. Je fakt, že Hereafter je slabší Eastwoodův film. Já si ale nemůžu pomoct, ale pořád mi přijde jako lepší průměr. Ano, je tu moc postav a příběh francouzské novinářky je asi zbytečný. Ano, uprostřed se film táhne a balancuje na hranici nudy. Pořád si ale myslím, že to Eastwood zvládl. Není moc sentimentální a vyhýbá se laciným momentům a umí tomu dodat správnou atmosféru, i když je fakt, že mohl přitlačit. Herci odvádějí dobrou práci, vyniká hlavně Damon, jenž byl nejvíc uvěřitelný. Překvapil mě ten malý klučík, který byl taky perfektní. Asi je to i tím, že jeho příběh má největší potenciál, který bohužel není využit. Proti Eastwoodově hudbě nic nemám, naopak se mi líbila. Je minimalistická a nevnucuje se. Tsunami je taky parádní, ale oscarová nominace mi přijde trošku mimo. Na jednu stranu je dobře, že tohle naše kina minulo, na tu druhou je to škoda, protože se v nich hrajou větší kraviny. Škoda uspěchaného a trošku odfláknutého konce. Pořád ale 60%. ()

grogodil

Očakávať nejakú hlbokú myšlienku alebo pointu, po ktorej by ste pri záverečných titulkách ostali sedieť v kresle rozmýšľajúc o posmrtnom živote, je ťažko nepravdepodobné a v podstate o niečo také vo filme ani nejde. Resp. ak sa o nejaký presah Eastwood snažil, tak na to išiel dosť nezáživne, predvídateľne a až naivne smiešne. Na druhej strane, na rozdiel od posledných skúseností s podobne orientovanými filmami, ktoré sa ku koncu väčšinou zvrtli v absurdný šialený bordel, musím oceniť Clintovu striedmosť a zdržanlivosť, takže síce s výjnimkou úchvatného tsunami v úvode už nemá čím film po vizuálnej stránke ohúriť, no aj to, že za tie zvyšné dve hodinky nestihne ničím otráviť a proste len tak pozvoľna príjemne uplynie sa tentokrát cení. ()

TominoLa

Tohle se mi opravdu nestává, abych z 2* šel rovnou na 5. Clinte příjmi mou velkou omluvu. Chyba byla na mé straně a já musel ujít velký kus cesty, abych pochopil jaký příběh si se rozhodl vyprávět. Použiji zkrácenou větu jako můj oblíbený uživatel Lima "nevěřte kritickým ohlasům, je to skvělý film". Je zatraceně skvělý a silný. 10/10 ()

jurama525

Dobry moc dobry filmek . Pravda občas trošku nudnějši pasaže ale ten samotný namět to je teda něco doporučuju jak pro fanoušky Eastwooda a Dammona tak i pro vyznavaže této otázky co bude po smrti. ()

Skip

Zcela jiný režisér Eastwood, než na jakého jsme zvyklí, nebo jakého bychom čekali. Tři paralelně se odvíjející příběhy, v nichž mají hlavní hrdinové zkušenost se smrtí. Nemohu říct, že by to byl špatný film, ale klouže hrozně po povrchu. To téma je velmi silné a nelehko uchopitelné, natož zpracovatelné. Už proto by to chtělo větší ponor. Je mi jasné, že u tohoto filmu bude víc než u jiných záležet na momentálním rozpoložení a celkovém založení diváka. Mně úplně nejvíc zaujala scéna tsunami, ale dál už mě to nechávalo spíš chladným. ()

Foma

Proč nezatleskat Clintovi za jeho snahu celkem nedogmaticky se podívat za oponu zvanou Smrt? Jasně, že toho moc říct nemoh´, a jeho myšlenky můžou třeba vyznívat i naivně, ale copak naivní je nutně špatný?! U dětí naivitě tleskáme, ale pak už bysme si jí radši neměli moc dovolovat, aby nás svět bral vážně?! Hezký je, že se do toho Eastwood vůbec pustil, na Hollywood to je vlastně dost umírněně zpracovaný a je to jemný. Co pro mě bylo nejzajímavější a dobře zachycený (odpozorovaný), byly reakce okolí na zkušenosti a hledání každýho ze tří hlavních aktérů. A proti happyendům nemám vůbec nic! ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky