Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

bad_azz

Přiznám se, že to nebyl úplně šálek mé kávy - alespoň jsem si to z počátku myslel. Některé úseky mi ve filmu neseděly a chvíli jsem si řikal, jestli takový ponurý film má smysl ve 3 ráno dokoukávat. Ve výsledku ale film cením a jsem rád, že jsem mu dal šanci. Cením filmy, co v člověku něco zanechají a donutí ho zamyslet se. A Eastwood tohle umí. Btw. dospělé lidi, co tomu dali ** stejně jako nějakým pirátům z karibiku, opravdu nechápu. ()

Vinki

8/10. Meditace nad smrtí a věcech kolem a tím, co je pak. Eastwood nemládne a je si vědom nevyhnutelnosti. Pár drobností, které by se daly vytknout, nedokáže film položit a film plynu od začátku do konce. Víc takových. ()

Mates Hradecky

Čtyři hvězdy ovšem s odřenými slechy. Dechberoucí otvírací scéna,která musela stát víc,než-li zbytek celého filmu. Výborné zobrazení osamělosti a nepochopení okolí osob s výjimečnými zážitky či schopnostmi. Nefungovala ovšem chemie mezi oplácaným Mattem Damonem a výbornou Cécile De France. A ten násilný love happy end bych mistře Eastwoode být vámi pro režisérskou verzi nechal na podlaze střižny. ()

90125

Dajme tomu, ze by mi to pomale, roztahane tempo az tak nevadilo. Akosi ma to stale drzalo v stave akejsi zvedavosti, chcel som vediet co bude dalej. Lenze potom prislo zaverecnych cca 20 min a tie vsetko zabili. Pocit, ze by z tohoto este stale mohol byt solidny film sa v zavere rozplynul. Nasi traja hrdinovia sa stretli o 16.34 pri tom istom vodopade ! Aka nahodicka ! Kto by to bol povedal... Vyvrcholenie, silny zaver, to je to, co tomuto filmu chyba. Na miesto neho mi ostal mi len rozpacity, presladeny pocit v mojom zaludku. 55 % ()

Pythonator

Clint Eastwood mnohé nasral, ale já nasraný nejsem. Jeho poctivé řemeslo jde z filmu cítit, i když to v podstatě nemá pořádný scénář. Film je všehovšudy o ničem a hlavní postavou je smrt. Výsledkem snahy tvůrců je slepenina tří dějových linií, která nijak nenadchne a nijak ani pořádně nekončí. Mělo by to řešit otázku posmrtného života, ale nakonec se vyřešilo jenom to, že Matt Damon našel asi svoji osudovou lásku, takže to funguje jako romantický film daleko lépe než jako mysteriózní. ()

Tomulka

Když jsem se slzou na krajíčku a úžasným pocitem, že tento film chci vidět i vícekrát, četl závěrečné titulky, bylo mi vše jasné.Clint Eastwood. A vše bylo vysvětleno propracovanost a kontinuita příběhu uchvacující a vtahující Vás do životních zkušeností hlavních hrdinů. Srdečnost a perfektní cit pro spojení osudů. A logičnost spolu s životními zážitky. To vše je možné vidět v dílech této herecké a hlavně režisérské ikony. A v tomto díle toho opět nejsme ušetření a to je moc dobře! ()

jakup57

Nevyhnem sa porovnávaniu s inými Eastwood-ovými filmami. Ani som nepoznal, že je to od neho. Štýlovo je to niekde inde...Príbeh je dobrý, ale strašne dlho sa to ťahá k pointe. Aj 20 minút by som dal preč...Škoda toho...Tých 65%, ktorých tu vidím je tak akurát. ()

Zrzka82

Film jsem vlastně jenom díky "TýVí džinglu" viděla bez jakékoli informace o tom, co mě čeká. Až teď jsem zjistila, že za filmem stojí Clint Eastwood a Steven Spielberg. S ohledem na fakt, že Spielberga (jako jedna z mála) víceméně nesnáším, tak pro film dobře, že jsem ho "omylem" viděla v bedně. A ačkoli jsem filmu dala 5* za naprosto famozně a nenuceně a uvěřitelně uchopené téma, které z otázky "co je po tom" neudělá béčkový duchařský počin nebo fantazy kravinu, jak tomu u tématiky bývá, to všechno ostatní je blbě. Tedy konstrukt tří příběhů, které spolu nijak nesouvisí a hlavní postavy se ocitnou v situacích (tsunami, smrt blízkých, azd), které je velice poznamenají a přivedou k velmi zvláštním zážitkům, to je v pořádku. Líbí se mi ta citlivost, kterou je téma podáno, nic nezlehčuje ale ani nepřehrává. Moc se mi líbí, že se příběhy v daný okamžik spojí a přidají scénáři na dramatičnosti. Film sebou nese drama, milý humor, romantiku, i slzu by jeden uronil....kdyby.... ...a tady je to kdyby.... kdyby ty dialogy místy nebyly prostě hloupé a klišoidní. Kdyby si páni dali více záležet na dějové lince a dialozích všech postav. Takhle je to zase jednou Spielbergovským způsobem dobře zpracovaný vizuál, který svojí dynamikou neodpovídá dynamice celku. Pro mě je to rušivé a filmu to ubírá na jeho kvalitě. Ale jak říkám, téma mi je víc než blízké a ze všech filmů, co jsem viděla, mi přijde nejlépe zpracovaný a téma není zprzněné fantasmagorií a snahou upoutat z akaždou cenu. :) ()

Naby

Zajímavý a hodně zamotaný příběh, vlastně několik příběhů, které se krásně rozmotávají do sebe. Pokud máte rádi smutné příběhy s pozitivním myšlením tak směle do toho. Celkem 4,2* ()

surprise

Poklidně vyprávěný příběh je vlastně velmi rychlý a proto trochu nedotažený a to proto, že se vyprávějí příběhy tři, aby se na závěr podivuhodně protly v ústředním tématu posmrtného života. Ten je podáván v konfrontaci hraniční lidské zkušenosti a spiknutí ignorance. Opravdu to tak je? Podívej se a odpověz si sám. ()

Dzedzy

Opět jednou velké očekávání vystřídalo velké zklamání. Celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít. Čekala jsem nějaké propojení jejich osudů a životů ve stylu Amores Perros - Láska je kurva. Hmmmm tak nic, no. ()

FuLister

Tohle by mohlo být fakt zajímavý téma a moc dobrej film. Takhle je to podle mě jen promarněná příležitost. Kdyby to dělal někdo jinej, mám na mysli třeba Wachovský, tak by to mohlo chytit takový ten správný "osudový" feeling, napětí a spád, jako má například Atlas mraků. Jenže tomuhle chybí atmosféra, gradace a je to celé takové nijaké. To je mi trochu líto. ()

P/\/EL

óká, Clint už je asi fakt na konci, nj, tá víra...Američani..potřebujou..je jich hodně.....potřebujou nějakou smysl života...nj...víra.....jinak úvodní cunami moc digitální....ehm.....takže já nevim...kýč...jak bič.. ()

m.dodoss

Souhlas s komentářem Limi tento film se mi moc líbil opravdu mě dostává jak se Matt damon stává pořád lepším a lepším hercem zažil jsem u toho všechny možné pocity ale nejvíc mě to dojalo... ()

misiacik

Začiatok momentálne veľmi aktuálny a nesmierne vťahujúci do deja, film dobre vedený mysľou skúsenou filmáriny a herecké výkony ktoré zapadajú do deja ako lego. Smutné a zároveň plné nádeji a očakávania, že život končí smrťou no putovanie ide ďalej. Že všetko má svoj nezameniteľný zmysel. Každý si nesieme svoj kríž, záleží iba na nás či bude tvorený ľahkou formou EPS, drevom či oceľovými nosníkmi. Alebo naň pripevníme plachtu ktorá nás povedie a pomôže nám v ceste. ()

madline24

Zvláštní a tak trochu těžkopádný film. Tři příběhy, během filmu odělené, se nakonec logicky propojí, ale je únavné přeskakovat z jednoho příběhu na druhý a ladit vnímání vždy jiným směrem. Na druhou stranu má film docela spád, dokázal mě zaujmout a ty 2 hodiny utekly vcelku rychle. Proto taky hodnotím za 3. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky