Templář

• Česko Ironclad (více)

SarumanKo

Mám slabosť pre podobný typ filmov a Ironclad je rozkošná historická rúbačka, ktorej možno vyčítať množstvo historických nepresností (vrcholom na kope bullshitov sú Dáni hovoriaci po maďarsky) a miestami veľmi neprehľadne natočenú akciu, ale výsledný film je natoľko sympatický, že nemám potrebu to robiť. Herci sú bez výnimky perfektní a sympatickej partičke obrancov hradu som vážne fandil, ale kráľom (obrazne aj doslova) medzi nimi je nasratý Paul Giamatti. Soundtrack sa tiež celkom podaril. So scenárom som výslovene spokojný, z výpravnej a kostýmovej stránky je to taktiež v poriadku a čeršničkou na torte je ťažkotonážna necenzurovaná brutalita, ktorá ako-tak zachraňuje historickú hodnovernosť a dáva akcii gule. (70%) ()

Tirion

Těšil jsem se, ale nakonec to byla slabota hodná sobotního odpoledne v televizi. Scénář není tak dobrý, jak se všude říká. Je jednoduchý, holovětný a navíc si s ním režisér neumí poradit. Spousta věcí nefunguje sama od sebe a je tu mnoho scén, které jsou tu jen proto, aby drželi pohromě s ostatní omáčkou scén kolem. Herecké výkony lze hodnotit snad pouze u klasiků Dance a Jacobiho a hlavně pak u Giamattiho, který hraje výborně. No a co si budeme povídat - potěšil i Vladimír Kulich, který toho sice moc nenamluví, ale český zástupce vždycky potěší. Naopak takový Purefoy byl až trapný. Nevěřil jsem mu ani zbla jeho postavy. Na filmu je hodně vidět nízkorozpočtovost, ale to by ani tak nevadilo. A já to naopak oceňuji, protože s takovým rozpočtem udělat docela vizuálně pohledný film je i dneska zázrak. Tudíž hlavními plusy filmu jsou kostýmy, dekorace a výprava. Paradoxně tedy snímek posouvá dál práce nesouvisející s prostory za kamerou ani před ní, ale naopak práce někde v dílnách v Londýně. ()

Makky

Surové, trvrdé, živelné... Pár mesiacov dozadu sme tu mali veľmi podobný Centurion alebo Orla Deviatej légie. Tieto filmy sú si v mnohom podobné, no zároveň každý v niečom vyniká. Ironclad priam vyžaruje tú jednoduchosť 13. storočia, upršaný a zablatený terén Británie, stupiditu obyčajných ľudí a nekompromisnú tvrdosť v boji. Príbeh je jednoduchý, no nad vodou ho držia skvelí herci. Výtku by som mal možno len k chaotickej kamere v akčných scénach, ale nie je to až taký extrém a všetko to sekanie, rezanie a utínanie končatín z rôznych uhlov pohľadu je krásne vidieť. Dobré tri/slabé štyri hviezdy ()

Kaluž

Ani vztekající se Paul Giamatti (Jan Bezzemek) a ani ukázkové dobývání hradu spojené s hektolitry prolité krve bohužel nezastíní jednoduchý scénář plný prázdných dialogů. Ovšem právě ty scény s Giamattim a krvavou řeží z toho dělají celkem stravitelné středověké béčko. ()

italka63

Moc jsem od toho nečekala, protože jsem si potřebovala mírně vyčistit hlavu a utřídit myšlenky, tak moje volba padla na tenhle film ze středověké Anglie.....no a víc něčeho bych asi nedostala, ale splnilo to svůj účel. Podlý král, nemluvný templář, nehráli vůbec špatně. Obrana hradu proti katastrofální přesile, než dorazí pomoc z Francie, to vše proloženo bitvami, špínou, krví, osekanými končetinami a vůbec vším, co vás může ve středověké bitvě potkat. Ať si říká kdo chce, co chce, nejlepší byl Vláďa Kulich, dánský Viking z Čech, prostě kus chlapa. A tak když film končí masakrem, ze kterého po příchodu posil odjíždí templář, jež se pro nalezenou lásku k dívce zříká víry ke kříži, ač doprovázen velmi slušnou hudbou, nemůžu říct, že bych měla veselejší myšlenky. Možná jsem si měla pustit Křemílka a Vochomůrku nebo Toma a Jerryho:-) ()

Herr_Flick

Surové, realistické, vskutku velmi propracovaně vyobrazené střety. A přestože je scénář lehce slabší, respektive vyjma bitev děj zaostává a Paul Giamatti mě rovněž lehce zklamal, kvalita vysoce převyšuje drobné nedostatky. Obzvláště milovníci historických snímků by si Ironclad neměli v žádném případě nechat ujít. ()

Helo

I když tenhle film není úplně dokonalý, tak se stejně přikláním k hodnocení pěti hvězdami, poněvadž rozhodně nenudil. Slušní herci, chvílemi až úchvatná hudba a hlavně zatraceně realisticky krvavé bitky (sice si nejsem jist scénou s rozpůlením dánského bojovníka, i když.... kdo ví, třeba měl sílu a ten meč byl taky docela veliký). Jedinné výtky tedy putují do stejných míst jako ty od pana Červeňáka - i když tedy maďarštinu od dánštiny nepoznám, ale na modro nabarvený viking byl opravdu zajímavý... :) A nesmím zapomenout pochválit skvělou "dokumentární" kameru, díky níž jsem si chvilku opravdu připadal jako bych byl s nimi a bránil zdi hradu Rochester. ()

TominoLa odpad!

Zklamání!!! Čekal jsem něco jako Orel Deváté legie, ale akčnější. Akčnější to bylo, ale to je jediné. Dialogy byli místy vtipně trapné. Díky "skvělé" kameře je spousty akčních scén nepřehledných. Největší průserem, ale téhle 2 hod. nudy je herecké obsazení a hlavně James Purefoy. Asi hodně čerpal od jiného "tvrďáka" a to Stevena Seagala. A tak, abych to dokoukal tak než směšnému Jamesovi jsem začal fandit druhé straně. I tak to, ale byli MUKA! 1/10 ()

Skip

Byl by to docela dobrý film, pojednávající o jistých událostech ve středověku, které mají reálný základ. Jenže když se někdo pustí do filmu, v němž bude hodně bojových scén tělo na tělo, tak by si měl zjistit, jak se takové scény točí. Tady jsou natočeny tak chaoticky a s kamerou v šíleném pohybu, že divák sotva stíhá a je to strašně namáhavé na oči. Vznikl tak pouze průměrný film, který měl na mnohem víc. Víte, čím se odpalovaly podkopy, když tu ještě nebyl běžně k dostání střelný prach? Jestli ne, tak se podívejte. Zajímavé a drsné. ()

hygienik

Kate Mara vystúpila z tieňa svojej slávnejšej sestry..... "- Spáchali sme hriech, porušil som prísahu!- -Templári ťa nútili prisahať a dali ti meč a vieru, aby si v ich mene šiel do boja. Prečo nebojuješ v mene lásky? Neskrývaj svoju vášeň za prísahy. Ja nie som hriech!-" ()

dee-key

Možná trochu neuváženě jsem dal rovnou čtyři hvězdy. Ale bavil jsem se u toho filmu královsky. Je tam všechno, co čteme v těch super knížkách, ale ve filech to moc k vidění není. Tedy jinak, je to samozřejmě prvotřídní řezničina, o nic víc tam nejde. Nejnaturalističtěji vyobrazené násilí války a dobývání. O historické hodnověrnosti se dá samozřjemě pochybovat, ale co na tom sejde. Mínusem je to, že film nepřinesl kdovíco nového. Navíc ženská neustále dotírající na hlavního hrdinu začne lézt krkem rychleji, než řeknete Uwe. A taky ten konec byl poněkud kostrbatý a předvídatelný. Plusem je Vladimir Kulich :) ()

SonG

Vezmu to zkrátka - čtyři hvězdy už jen proto, že mě mrzela smrt každého z hrdinů (a to se zas tak často nestává) a pátá hvězda za hudbu, která ty (!krásné!) krvavé jatka výborně podkreslují. Purefroy mě baví film od filmu víc...............a Vladimír Kulich na hrad!...doslova. ()

lioncel

„BLAHOSLAVENÝ A VŠEMOHOUCÍ JE RYTÍŘ JEŽÍŠE KRISTA“ … .. Srdcem svým věčný snílek, romantik a dobrodruh .. vždy a všude, bych z toho hesla byl úplně na větvi a nadšeně a oddaně vítal dobrodružství s tím spojené .. V tom se nikdy nezměním, snad … Tajemný, zručný templář se svým těžkým obouručným mečem s výše citovaným mottem na něm kovaným .. stará dobrá středověká Anglie .. vilná, svým pánem značně zanedbávaná, krásná Lady Isabel .. a k tomu všemu ještě náramně naturalisticky zobrazená surovost, špína a hnus = realita té doby … … Já byl tedy spokojený, nebral to moc vážně .. Kvalitních historických filmů, navíc z této doby, je k mé lítosti pramálo, tak … ()

mikinhoo

Libová středověká řežba. Bohužel snímek postrádal něco na epičnosti. Nepochybuji o tom, že kdyby vyšším rozpočtem zkvalitnil některé herecké role (hlavně ty záporné) a dobrý soundtrack udělá taky své, tak by hodnocení bylo mnohem vyšší! ()

kagemush

Bezduché porcovačky na pozadí jakékoli události - jó to je moje. Jak rád bych tohle ohodnotil výše, jenže těch vad fakt moc. A to tak , že to rušilo. - Jedna neuvěřitelnost za všechny: - úvodní scéna- zadumaný king myšlenkuje kdesi na ingliš středověké pláži - z toho ho však vytrhne nějaký noshled, stojící cca 10 m.na útesu nad ním,- druhá scéna king (vůbec ne zadýchaný) vystupuje zpoza útesu (ze spod) jako by nic. Asi na ten útes vyskočil (inu král …) , nebo jsem si těch schodů nevšiml. -- Dobří herci mi tentokrát byli k prdu, páč měli prd co hrát. Škoda. ()