Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

moviefan4

Waw! Tak toto som od tohoto filmu nečakal, čakal som dáky priemerný akční film ale nie takýto perfektný, krutý, drsný a bez cezúrny akčný snímok s hutnou atmoškou a super dejom. Ano dej bol síce jednoduchý ale zato super spracovaný. Dokonalá atmoška tu bola od začiatku až do konca. Prekrásna kamera, super gore, dokonalé akčné sekvencie a hlavne neustála akcia. Naozaj som prekvapený a zároveň tak štastný že Dredd dopadol takto na výbornú. ()

Muff

Žánrové potěšení, akční jízda bez hluchých míst a přepálených emocí, čistokrevná akce, nad kterou se nesmí moc dumat, protože je v ní samozřejmě řada nesmyslů, zato má spoustu zajímavých nápadů (slo-mo). Dredd se xichtí stejně jako v původním filmu, akorát mu nikdy není vidět nic víc než ta huba. O to líp se kouká na Oliviu Thirlby. ()

Renswo odpad!

Takmer žiadna zápletka, žiadne herectvo, žiadny dialóg. Vyzerá to ako videohra a stovky grafických zabiti. Ako kebyže sa presuniem o 15 rokov do zadu keď som mastil PC strieľačky first person a len malokedy som opustil decku izbu. Keďže nie som fanúšik komiksu asi nikdy nenájdem to práve orechové pre tieto filmy . Nevydržal som sa na to pozerať do konca. ()

djbarrel

Asi jsem na takový typ filmu trochu starý nebo nevím, ale mě se to moc nelíbilo. Všechny postavy extrémně nesympatický, ačkoliv akce bylo hodně tak to bylo hodně nudné a celkově atmosféra byla taková plytká. Pro někoho asi fajn, ale můj šálek to není. 38% ()

Lukasino_T

Když jsem tento film poprvé viděl, okamžitě se z něj stal jeden z mých nejoblíbenějších akčních a komiksových filmů. Nejdříve bych chtěl zmínit herce, konkrétně hlavní trojici. Neumím si představit, že by Dredda mohl zahrát někdo lepší než Karl Urban. Působí drsně, jde z něj respekt a je zkrátka radost ho sledovat, jak kosí nepřátelské gangstery jednoho po druhém. Zároveň je zde skvěle zobrazeno jeho striktní dodržování pravidel a zákona. Lena Headey byla naprosto vynikající nemilosrdnou záporačkou, která je schopna udělat naprosto cokoliv, aby udržela svoji moc a do třetice Olivia Thirlby. Ta byla skvělou učednicí pro Dredda, jelikož bylo velmi zajímavé sledovat, jak se neztotožňuje s určitými pravidly, na kterých Dredd trvá, a není tak nemilosrdná jako Dredd. Akce je skvěle a přehledně natočena, soudci skvěle využívají svých zbraní s různými typy nábojů a rovněž mě potěšilo využití slow motionu, které k jednotlivým scénám skvěle pasovalo. Efekty jsou většinu času na dobré úrovni, nicméně najde se zde i pár nepovedených a nepřesvědčivě vypadajících efektů. To je ovšem jen drobná vada na kráse, která mi nijak nezkazila celkový dojem z filmu. A rozhodně také nemohu opomenout bezvadně tísnivou a klaustrofobickou atmosféru uzavřené budovy, ze které není úniku, a ve které se film většinu času odehrává. Prostředí mimo budovy je ovšem také velmi působivé. Gigantické město s obřími budovami a nesmírně velkou kriminalitou se povedlo vybudovat velice přesvědčivě a spolu s nadupaným soundtrackem vás tato Cyberpunk atmosféra naprosto pohltí. Vzhledem ke spoustě těchto kvalit mě však velice mrzí, že o tomto filmu mnoho lidí ani neví a že se mu nedostává uznání, které by si jistě právem zasloužil. ()

david.babick

laciná tragédie s céčkovými herci...vizuál hrozný...kdyby to aspoň bylo béčko..ale je to céčko..hnuj..hvězda za tři rozsekli hlavy..a neee není to lepší než Soudce Dredd se Stallonem :-P ()

spawnxp

Karl Urban se teda pochlapil v tomhletom dalším dnu v Mega City 01. Škoda, že to působí "jen" jako perfektní díl z výbornýho akčního seriálu. ()

Charlie.Harper

Film sa na prvý pohľad tvári ako obyčajná akčnácka záležitosť, ktorú si idete pozrieť iba preto lebo máte chuť na trošku tej Americkej zábavky od ktorej neočakávate nič. To sa, ale začína meniť v približne dvadsiatej minúte kedy si uvedomíte, že film ma okrem akcie v sebe aj nejakú tu originalitu. Americké akčnáky sú už tak opozerané, že mi ako diváci sme sa naučili neočakávať od nich veľa a práve takéto momenty vedia spôsobiť to pravé prekvapenie. Nie je nič lepšieho pre diváka ako keď pozerá film o ktorom si myslí, že bude jeden z mnohých a zrazu zistíte, že to presahuje vaše očakávania. (Pre bližšie vysvetlenie tejto originality je potrebne použiť nejaký ten spoiler tak sa buď necháte prekvapiť alebo budete čítať ďalej). Prvé čo ma upútalo bolo, že 95% filmu sa odohráva v jednej a tej istej budove. Dredd uväznený ešte s jedným kolegom v strede mafiánskeho “hniezda“ hľadajú cestu von a popri tom dosť svojským spôsobom odstraňujú gangstrov. Dredd si v celom filme nenašiel ani chvíľu na to aby si dal dole prilbu. Tvorcovia s úctou k pôvodnému dielu nechceli zrejme kaziť divákom radosť tým, že Stallone už nehrá Dredda. To bol vynikajúci nápad, Karl Urban sa šikovne zhostil svojej úlohy a tá časť tváre, ktorú bolo vidno (teda ústa) vyzerali presne ako Stalloneho. Na to, že ide o Americký akčnák film ponúkol naozaj viac ako bolo potrebné. A na koniec ako to je v obľube u väčšiny ČSFD užívateľov, porovnám film s pôvodnou predlohou. Dredd 2012 je (teda podľa môjho názoru) lepší. Prečo? Keď som si pozrel pôvodného Dredda z 1995 jediné na čo som si bol po pár dňoch schopný spomenúť bolo, že tam hral Stallone. Dredd 2012 je originálny má svižné nespomaľujúce tempo a dobrých jak klaďasov tak i záporákov. ()

izolator

Po zuby ozbrojený princ Drsoň vleze do obřího paneláku s blondýnou, co nerada nosí helmu. V paneláku se stala několikanásobná vražda a Drsoň musí lapit padoucha a musí ho odsoudit. Na paškál přichází hra na schovávanou, divokých přestřelek, nespočet rozstřelených hlav, penetrace kožních tkání a krev teče proudem. Sem tam zazní i nějaká bezvýznamná hláška. Ideální pro milovníky neoholených tváří libujících si v přestřelkách a přímočarém scénáři. ()

K.O.S.A.

Beru zpět, že by se snad Karl Urban nehodil na tu to roli, k mému překvapení hodil. Film respektuje komiksovou předlohu(mám načteno) a taky netuším proč by měl respektovat a nějak se vázat na Dredda z 1995. Jde prostě o vydařené akční béčko. Co mi trochu ubírá nadšení je fakt, že právě takovéto snímky by měli mít více, třeba i skrytých, odkazů na komiks (např. jako Dark Knight od Nolena). Dělalo by to film mnohem zábavnější a to hlavně pro fanoušky. Ano, soudce Dredd ve filmu trochu vyměknul, chybí mi zde pár super cool kulervoucích scén a Dredd mohl být i o trochu ultimátnější. Nicméně jedná se o opravdu povedené béčko respektujicí podstatu komiksu a jeho vizual i s postavami. ()

suboss

Film, na ktorý sa určite dá pozrieť. Nie je však ničím výnimočný. Niekde medzi dvoma až troma hviezdami. Priklonil som sa ku trom vďaka Olívii, ktorá svoju rolu zvládla výborne podľa mňa. ()

MartinReno

Milujem tuto filmovú postavu už od prvého filmu so Stallonom.Sly bol ako Dredd geniálny a vtedajšia Silvestriho hudba dokonalá,ale napriek tomu všetkému bol tento nový film o malinko lepší.Menej pompézny,menej sci-fi,menej farebný,no napriek tomu temnejší,priamočiarejší a drsnejší.Takto mal Dredd vyzerať už predtým.Ale to je hlavne dobou.Veď si spomeňme ako vyzeral vtedy Batman a Robin a ako vyzerá Nolanov Batman teraz...Som velmi príjemne prekvapený. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)