Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

panMartin

Akční-Sci-Fi béčko, které opravdu potěší. Dredd je v červených číslech, a to mě nepřekvapuje, sledovat tenhle patos, jehož děj se odehrává v jednom baráku a je nabitý akcí. Nebylo to totiž vůbec špatné, ač jsem z traileru možná očekával opak. Každopádně, nové zpracování Dredda je zábavné, akční, a moc sympatické pro mě jako diváka. Škoda nízkých výdělků a následné pravděpodobné absence pokračování, něco takotvého bych totiž rád viděl častěji! ()

DannyJ

KULT! Megabrutální scény, bezemoční nemočová hlavní postava, perfektně situovaný do jedný jediný budovy. Najde se tady pár nevyhnutelnejch klišéček ale myslim si, že se povedlo těm nejotravnějším krásně vyhnout! Občas mi přišel Urbanův nucenej úškleb trochu groteskní, ale bral sem to jako takový zpestření spíš než chybu. Ma-Ma naštěstí taky nevyzněla moc trapně. ()

sir-dave

Syrový brutální akční film s galónama krve, až příliš povědomě připomínající loňský Zátah, který má rozhodně lepší koncepci. Už si moc nevzpomínám na Slyovu verzi, v tomhle nemůžu porovnávat. Karl Urban podle mě neumí utáhnout sám celý film v hlavní roli, více mu sedí ty vedlejší, ale tady v té masce se s herectvím až tak nepředal. Lena klasicky dobrý záporák. Prostě bestiální krvárna v paneláku, nic víc. ()

Sabrewulf

Drsná, krvavá, béčková jednohubka. Nic světoborného, ale třeba taková scéna s rotačákama něco do sebe má. Líbilo se mi to víc, než verze se Slyem, ta totiž na mě působí strašně papundeklově a céčkovitě. EDIT: Tak po druhém shlédnutí přihazuji hvězdičku. ()

URBAN

Filmy podle komixu miluju a tímpádem mám rád i tenhle který mě vážně hodně nadchl svým nápadem který byl až kulervoucí s brutální záporačkou která se nebojí zničit barák kvůli pár nasranéjm soudcům . Nedalo se od toho ani na sekundu odtrhnout oči a tak to má být !!! ()

klida

Je to zčásti i moje chyba, ale vůbec jsem se do toho nedokázal nějak ponořit. Celé, i když to má potenciál, je to takové odnikud nikam. Skoro bych řekl, že jsem něco přes hodinu nudil a pak byl konec. A Karl Urban je divnej, i když jsem si myslel, že by nemusel být úplně špatná volba. ()

wendelin9

Sice nemůžu srovnávat s původním Dreddem, protože jsem ho neviděla (a nebo je to tak strašně dávno, že si to nepamatuju), ale nový soudce se mi opravdu líbil. Film je dynamický a má neuvěřitelný spád. Nemluvě o zpomalených záběrech a dalších vymazlených efektech. A Lena Headey hraje tu odpornou sviti naprosto dokonale... Jen by mě zajímalo, jestli má Karel Urban tu držku takhle křivou furt a nebo se snažil napodobit Sylvestera Stallona z předlohy. ()

Nivenx

Dredda se Stallonem jsem viděl několikrát a to jsem ohodnotil za průměr, ale tohle je drobet jiná liga. Oproti staršímu bratříčkovi je tento Dredd věrný komiksové předloze a hlavní postava je velice cool. Urban tam neběhá, neskáče a nedělá kraviny, ale jde rovnou do bezchybné akce což se u stalloneho nekonalo a akce tam byly spíš humorné, jak vážné. Karl Urban vůbec nevadil a hodil se podle mého názoru do role výtečně. Celá stopáž mi uběhla jak voda a scénář byl opravdu dobrý. Zpomalené záběry nevadily a celé to bylo tak akorát do pohody. Na čem Dredd podle mého vyhořel při tržbách je až příliš velká konkurence a je pravda, že bych na něho v té době do kina nešel, jelikož trailer nebyl nic moc. 75% ()

NiWi

Mama's not the law... I am the law. Dredd je parádní a drsná jízda, kde Karl Urban v hlavní roli tvoří polovinu úspěchu. Značně stylová, syrová a špinavá záležitost, která je takovým komiksovým Serbuan Mautem v post apo světě. Rozdíl je v tom, že Dredd je pomalejší, ale údernější. Celkově má neonové prostředí svoje kouzlo, a v kontrastu se slowmo scénami vytváří jedinečně opojný vizuál, který zřejmě nesedne každému. Určitá béčkovost a retro styl zde není laciným doplňkem, ale efektivním nástrojem jak podtrhnout komiksové vazby, a zároveň je zužitkovat tak, aby film nepůsobil hloupě nebo nereálně. Můj miláček Karl nemusí sundat helmu, stačí jeho pronikavý hlas. Pro hezkou tvář je tu Olivia Thirlby, která funguje jako skvělý sidekick jenž není do počtu. Tam, kde vázne tempo vše táhne Urbanovo charisma. Bohužel nevýrazná kampaň zarazila jeden z nejlepších a nejdrsnějších komiksových filmů do země, pro mě však jde o jeden z nejlepších komiksových či akčních filmů druhé dekády tohoto století. ()

StanislachKo

No milé prekvapenie, čo iné povedať... Považoval som za nemožné, že novonatočenie komixu, ktorý tu už raz bol, svojím spôsobom sa stal kultom a mal za sebou meno, ktoré teraz oveľa viac rezonuje ako kedykoľvek pred tým (Stallone), mohol dopadnúť inak ako všeobecným zatratením (a priepastným rozdielom v hodnotení). A preto sa teším, že takéto odvážne nápady prerábať už videné nie zásadne musia končiť fiaskom (i keď to spojenie "prerábať" mi nie je úplne po chuti s ohľadom na to, že šlo o úplne iný film, ktorý s predchodcom nemá spoločné prakticky nič). Nikto z produkcie nemohol tušiť ako to celé vypáli a popravde ja som bol veľmi skeptický... Takže čo ma odzbrojilo: Experimentálna, ale dostatočne drzá vizualizácia v zmysle, pozeráš na scifi, tak ťa na chvíľu rozlúčime s realitou..., (farebná hravosť a slow-very slow motion), nepredstaviteľne atraktívne hnusná hlavná záporáčka (MAMA!) nemá pokiaľ viem veľmi obdoby, partnerka evokujúca nemenované herečky, ktoré poznáme z filmov iného typu, ale hlavne URBAN! Ten mal naložený pekný náklad a aj keď mu do xichtu neuvidíme celý film, zhostil sa role s veľkou vervou! Krčí hubu, striela, hláškuje! A čo to tu čítam? Vykrádačka Serbuan Maut?? Pretože barák, gauneri a nemožná cesta von? Ste natvrdlí, alebo sa považujete za geniálnych filmových fajnšmekrov, lebo ste si jediní všimli jednu z najzákladnejších akčných filmových zápletiek v histórií? Smrtonosná pasca nič? :) ()

alchac

Mno, sice mírné déjá vu z nedávného výletu do Jakarty a někdo by se tedy mohl ptát, proč na to nehodit bobek předem. Naštěstí jsem byl ukecán, že to nakonec taková hrůza není a opravdu nebyla. Je to svižné, dočkámě se i nějaké té rotační akce a ve vykradených mantinelech se to snaží i o jakous takous originalitu. Éomerovi sice do zupáckého dreddího xichtu chybí podstatně masivnější spodní čelist, ale fašounského soudce nakonec vystřihl poměrně dobře. Dredd je navíc vykreslen věrně podle předlohy a takového fanatického řezníka, který pro olověnou plombu do tykve nechodí nikdy daleko, no, toho nelze nemilovat. Sumo sumárum hodinka a půl solidní zábavy. ()

stOKYi

Bol som prekvapený, akú atmosféru tento film mal. V podstate som neočakával žiadny prevrat, ale podľa mňa lepšie ako pôvodný film. Minimálne to malo niečo do seba. Megacity bolo temné, skazené a svojské, scenár chabý, ale v žánry akčné scifi jedno z tých najlepších. Pripomenulo mi to zlaté akčňáky z rokov 90 (demolátor a pod.). ()

SeanLSD

Ultrabrutálna psychedelická naháňačka panelákom bezútešnej budúcnosti. Už dlhšie som nevidel film, ktorý by mi vďaka prekrásne dravej forme a kryštalicky čistému prístupu k svojmu námetu tak ulahodil, že som si ho okamžite chcel pustiť znovu. Oceňujem že sa nekoná žiadne zachraňovanie sveta - ten už je ostatne dávno mŕtvy, ostalo len zadúšajúce sa Mega-City 1. A v ňom sa denne odohrávajú príbehy ako je tento - je to proste bežný deň v Sudcovskej službe, kde musí byť vykonávateľ viac fašistický tvrďák nadovšetko ctiaci iluzórny Zákon-a-Poriadok, než nejaký dobrák, čo chce Pomáhať-a-Chrániť. Proste pekelne hutná epizóda, ktorej výbušná forma zodpovedá zovretému deju bez zbytočných odbočiek, kde má každá precedená veta svoj význam, osvetľujúc vo výdychoch medzi strieľačkami reálie svojho univerza a herci sú perfektne presní. DREDD je zvoleným prístupom k látke dokonalý akčný film a bol by aj geniálny, keby nebol z podstatnej časti vykrádačkou famózneho indonézskeho ZÁŤAHU. ()

Deyw

guilty pleasure jak prase! dredd se slyem je spis takova prdel..konecne poradnej restart - je skoda, ze dredd je na tom tak nejak jako hellboy nebo punisher (kterej ted vali v serialu) urban je skvelej dredd a napad s cinzakem, ze se prostreluje az k bossovi (zdravim raid) je proste skvelej a pro dredda jako delanej..jeho zbran s modama strelby je bozi, gore je..skoda debilnich zpomalovacek pro 3D, ale jinak fakt jizda jako prase! ()

Cedr

Nejhorším prohřeškem akčních filmů je špatný pacing. Hluchá místa v tempu filmu, která diváka vytrhují z adrenalinové euforie kvůli scénám zaměřeným na vedlejší zápletky, flashbacky z historie charakterů, moralistické, romantické či rodinné subploty a podobné píčoviny, které nikoho ve filmu stojícím a padajícím na míře a kvalitě akce nezajímají. Když se proto jednou za čas objeví snímek, který po celou svou délku udrží bez jediného zaváhání tempo, které by mu mohl závidět i ten nejlepší rockový videoklip, je o zábavu postaráno. Přímočaré zápletce, která jakoby z oka vypadla neméně kvalitnímu indonéskému The Raid (2011), není co vytknout. Jde o jednoduchý, ale o to pevnější základ na kterém se z trochou šikovnosti dá stavět. A to se v případě Dredda rozhodně povedlo. Malé ale o to lepší obsazení. Zejména ultrachladnokrevný zamračený Karl Urban dávkující střelbu a hlášky v naprosto přesné kadenci a Cersei z Game of Thrones tentokrát jako drogová queenpin. Skvěle padnoucí soundtrack stylově podkreslující několik vyloženě ikonických scén. Škoda, že se filmu v kinech vůbec nedařilo, nicméně jsem pevně přesvědčen, že Dredd si své publikum přesto časem najde. Vzpomeňte si na tenhle koment, až za 30 let uvidíte Dredda na žebříčku nejlepších kultovních filmů. ()

eJacques

Lepší o jednu * než starý dobrý Soudce Dredd se Sylvoušem... Béčko, které si ale na nic nehraje a děj odsýpá... Pro mě příjemné překvapení... ()

Doudis19

Tak výraznou komiksovou ikonu jakou je Judge Dredd bych si představoval přeci jen trošku velkolepěji. Přesto musím říct, že tohle akční béčko si jde sympaticky vlastní brutálně krvavou cestou a zatraceně dobře se na něj dívá. Postava Dredda je přesně tak nekompromisní jak by měla být a hlášky vycházející z úst Karla Urbana dokonale odpovídají povaze tohoto drsného strážce ulic Mega City-1. Nejbližší srovnání snese překvapení konce tohoto roku thajská pecka Zátah. ()

Vecko99

Pro mnohé je původní Dredd se Stallonem sračka či ne moc kvalitní film, ale mě se "originál" líbil, takže z remaku nejsem tak nadšený jako jiný. Nový Dredd je taková střílející kopírka the Raid, kde také moc nešlo o děj, ale o akci. Zde se bohužel pro mě jenom střílí, chybí mi tam více boje z blízka, víc soubojů. Škoda, nový Dredd měl navíc. ()

AntonG.

Soudce Dredd mne vždy tak nějak míjel... ale po překvapivě velmi dobrých ohlasech na tento finanční propadák jsem dostal chuť shlédnout jeho novou verzi. A nelituji, fakt docela příjemné překvapení a až mi po závěrečné scéně bylo líto, že se asi dalšího pokračování osudů ústřední dvojice nedočkáme:( Hlavně že máme XY dílů Saw, Paranormal Activity, Resident Evil... ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)