Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

wray

Snad trosku lepsie ako som (po prvom Dreddovi) cakal. Vela som toho totiz (od pribehu) necakal :) Neviem ako presne je to verne svojej komiksovej (?) predlohe, ale v tak velmi akcnom filme by bolo stejne nefer ocakavat nejake rozpracovane dejove linie ci postavy. Dredd je pojaty tak standardne akcne - akcia od zaciatku az do konca. Co sa pribehu tyka, standard - treba zabit hlavneho zloducha. To ze je to cele v jednom "dome", proste to ze je to take izolovane je podla mna plus. Dal by som aj vacsie plus ale citam nizsie ze je to "len okopirovany iny azijsky film", ktory si tiez pozriem. Okrem toho je tu standardne - hlavny hrdina, trosku drsnak; hlavna hrdinka (sexi); a hlavny zaporak (a druhe male plus davam za Lenu Headey). Mohol by to byt teda taky trosku lepsi akcny film, ale - celkovo myslim ze je to este lepsie - je to velmi dobry akcny film. Dalsich vela malych plusov totiz davam za vizualne spracovanie (nie som nejak priebercivy, triky, alebo pocitacova grafika - ked to dobre vyzera, som ako divak spokojny). Vela vela vybuchov, vela spomalenych akcnych scen a vela (v dobrom) nasilia. Vzdy to bude "len" akcny film, ziadne velke umenie s hlbokou myslienkou tak viac ako 3 dat nemozem, ale aj tak vsetkym fanusikom akcnych filmov odporucujem. ()

kishi_SO

temnejsi Dredd zasadeni povedzme, ze do sucasnosti. Krvak slusny, miestami az prilis. Urcite kvalitnejsie ako Dredd so Slyom, ale je to iba bezducha vyvrazdovacka od prizemia az po 200. poshodie. P.S.: nemozem si pomoct, ale cely film som si naozaj predstavoval nasilny pohlavny styk s jej osobou :) ()

kramatos

Přestože s komixovou předlouhou nemá tento snímek mnoho společného, jako samostatný akční film působí celkem přesvědčivě. Překvapuje mě, že vůbec nebyl uveden do kin. ()

ludovit14

//V tomto chaose bojuje na strane poriadku,len jedna inštitúcia:Sudcovia//.Od filmu DREDD som moc neočakával,ale musím priznať,že ma Pete Travis milo prekvapil.Dobre tu namixoval z každého žánru niečo.Páčili sa mi mierne hororové scénky(kľudne mohol pritlačiť na pílu),akcie slušné(ale,chcelo by to diváka niečím novým zaskočiť-tu sa bál experimentovať),najviac sa mi videli spomalené zábery-pričom koniec bol úžasný(pustil som si ho 6krát aj z hudbou).Ďalej by som vyzdvihol Travisa za to,že Dredd dokázal uhrať z Béčkovými her.-ba až niektorý boli Céčkový herci(z ktorých dokázal vymačkať max.her.výkony).Tu sa mu najviac odvďačila MA-MA(Lena Headey),ktorá si doslova vyžobrala rolu od scenáristu Alexe Garlanda.Jej výkon bol vo filme určite najlepší.HOD:68%.Škoda,že scenár nebol lepšie spracovaný-lebo práve on filmu najviac škodí.PS: pre výrobcov PC-hier alebo video hier je tu veľká príležitosť-lebo námet tu je skvelý! ()

marrrrian

Jazda jak sa patrí. Vyzeralo to ako nejaká hra. Dredd aj jeho parťáčka vyzerali v kombinézach ako skutočné herné postavičky a kopec záberov bolo presne takých, aké by som očakával aj v počítačovej hre. V poriadnej strielačke. Spomalené sekvencie a na mieste padajúce rozsudky, nemajú chybu. Krvou sa nešetrilo, čo je vzhľadom na množstvo vystrielanej munície správne. Nebolo tam nič zbytočné, dokonca tam tvorcovia dostali aj nejaké zvraty. Nemám sa na čo sťažovať. Prehnaným momentom, ktorých je tam požehnane, som to odpustil, pretože akcia a tempo nedovoľujú námietky. ()

marcp

Tento re-make sa oplatí pozrieť raz aj to len kvôli Karlovi Urbanovi a možno ešte Olivii Thirlby. Tento film nemá so sci-fi takmer nič spoločné okrem záberov na Mega-city-one inak je to obyčajná strieľačka s nenormálnym množstvom krvi a veľmi surových a občas zbytočných záberov. ()

The_God

Chápu lidi, kteří Dreddovi dali 4* či 5*, ale já musím za 3*. Celkově výborná podívaná s dobrým dějem, povedenými charaktery, bez nějakých velkých excesů, ale pro mě prakticky bez atmosféry + občas zbytečně zobrazované násilí ve Slo Mo. Nemám nic proti násilí ve filmech, ale vadí mi, když je to udělaný ve stylu technického dema, kdy jediný účel je ukázat, co všechno trikaři umí. ()

Cazzysvjet

Jakkoliv je mi Urban nesympatický, tak tohle akční komiksové béčko se mu povedlo. A zařadilo ho mezi béčkové akční holywoodské herce. Což připusťme si to... Je poměrně výdělečný kšeft na který žádný Čech nikdy nedosáh(ne). V největším záchvatu nudy můžu doporučit. Záporák a efekty za shlédnutí stojí. 65% ()

gpx

Většina číšníků si ani po týdnech služby v průměrně velké restauraci nepamatuje, kde je stůl č.8, zato tady v tomhle ví banda zfetovanejch negrů naprosto přesně, kde hledat jeden konkrétní balkon v dvěstě patrové megabudově. LOL. Ale to jsou věci, který se řeší vypnutím mozku. Takže s vypnutým mozkem za 4 a půl hvězdy. ()

Jear01

Působí na mě tak trochu jako rubačka bez příběhu. Nekoukalo se na to špatně, ale celou dobu sem čekal na nějaký informace o hlavních postavách... a ono se odstřílelo a konec. V tom případě to nemusel bejt "judge Dredd" ale klidně judge Storyofthisguyisn´timportantjustshootthemall" a taky sem čekal nějaký rozhřešení nebo větší opodstatnění drogy "slow mo" Prostě spíš takový akční Béčko s hezkejma efektama. ()

Merenre

Jediné, co jsem dlouho nechápal, bylo, proč si Dredd stěžoval na munici, přestože se až po své nadlidsky stažené koutky brodil záplavou ozbrojených mrtvol a později kuchnul i pár takových, kteří měli jeho namakanou flintu s víc režimama než drahý digitální fotoaparát - ale když tak asi v poslední desetině filmu konečně učinil, už jsem nemohl mít výhrady. Byla parádní, čistokrevná rubačka, která co do cynické brutality musela asi učit u Verhoevena. Urban byl tak drsnej, že by pouhým pohledem do zrcadla mohl zabít i sám sebe, pročež i doma nosí neustále helmu, takže je z něj vidět pouze grimasa, která sama o sobě asi způsobuje všem okolo rakovinu mozku (něco takového ste ještě neviděli) - a i jeho partnerka je celkem k světu, a to mě většinou tyhle moderní feministické výdobytky ve filmech ukrutně prudí, ale tady mě to vůbec nerušilo. Hlášky jsou správně smrtící a scéna s "počkej" je prostě pecka. Takže za obsazení, akci a úroveň v rámci žánru dávám za čtyři - mě je to prostě sympatické. ()

Kriklan49

Já nevim. Co víc chtít? Dredd se Stalonem je slátatina se vším všudy. Tohle je ryzí akční B-čko. Žádné překombinované příběhy, žádné megalomanské trikové scény před zeleným plátnem, žádné připitomělé bufo postavičky. Prostě dobře odsýpající akce a bezvadná zábava na odpočinek. P.S.: DAbing silně nedoporučuji. Tak strašlivý překlad jsem zase dlouho neviděl. High Ex přeloženo jako "expozice vysoká" a podobné voloviny. ()

brasek

Na moje prekvapenie je Stalloneho Dredd lepším snímkom. Tento snímok je priamočiary, miestami brutálne krvavý ale to je všetko... vadia mi spomalené sekvencie a samotný Dredd nemá žiadnu charizmu. Postrádam v snímku atmosféru budúcnosti. ()

Dvorka96

Drsný Soudce pro drsné město. Obviklý příběh o zátahu na drogový gang ve sci-fi oblečku. Urban do role Dredda sedí a drží se pravidla jak v komixu, nikdy nesundavá helmu. Celý film je podbarven lehce elektronickou hudbou, která mu dodává správný temný nádech. Příbehu není co dodat, obyčejná pochůzka se zvrtne v drogový zátah s mnoha a mnoha mrtvými na obou stranách, ale nebojte umírat budou jen špatňáci (většinou). Doporučuji shlédnout v anglickém dabingu, hlavně kvůli Dreddově hlášce "I am the Law". ()

Santiago.

Klasická střílečko-bouračka, naštěstí tentokrát beze snahy o nějaké rádoby vtipné (rozuměj totálně hloupé) hlášky, což musím ocenit. Přestože nejsem a příznivcem tohoto žánru, neuzíval jsem se k smrti a jednu hvězdu navíc dávám za dobrou práci se světlem které jsem si všiml. ()

TonoM

Milé překvapení, možná by stálo za to obětovat 3 mil.§ navíc a angažovat (Stallone X Arnolda) který by filmu dali náboj a zvýšili kvalitu. Jinak výborný akčnák. 70% ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)