Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

kostak

Mega City One - budoucnost a lidé se tu prohánějí v autech z 90tých let. To mi moc nesedí. Ok, asi řešim kraviny. Svižná podívaná to určitě byla, hluchých míst jsem také moc nenašel a Cersei Lannister je tu stejné mrcha jak v GoT. Kdybych neviděl dříve Serbuan maut, hodnocení by bylo vyšší. ()

Martrix

Zahrát slušně postavu Dredda, snad ani není možné. Máte totiž k dispozici velmi omezené výrazové prostředky. Musíte si vystačit hlasem a bradou. Dialogů, ba ani helmy se holt nezbavíte a tak se musíte spoléhat, že se režisérovi povede vytvořit takové prostředí, že nebudete k smíchu. Urban k smíchu nebyl i když je pravda, že mnohem drsněji působila postava Ma-My, kterou skvostně zahrála Lena Headey. Tahle ženská je opravdu výbušná kombinace sexy krásky a mrchy k pohledání. Stejně jako ve Hře o trůny, jí tu krutost uvěříte a budete si užívat každou chvílku, kdy bude na scéně. Tím nechci shazovat výkon Urbana nebo Thirlby, ale je fakt, že Dredd místy působil jako porouchaný automat a postava jeho kolegyně byla zajímavá, ale trochu...nedokončená. Celkově hodnotím Dredda jako slušnou sci-fi akčňůvku. Vše bylo ok a místy to bylo dokonce i moooc pěkně natočené. Travis odvedl s chatrným scénářem kus opravdu dobré práce. ()

campix

Karl Urban jako věčně nasraný soudce Dredd v remaku původního filmu z 90tých let neuspěl. Tím myslím spíše finanční hledisko a další hlediska podle kterých se určuje fiskální úspěch či neúspěch filmů. Takže to vypadá, že ani předloňský Dredd a ani letošní RoboCop vyloženě neuspěli a tak testosteronová, futuristická akce neslaví opětovný comeback. Jinak Dredd splňuje většinu nároků, které jako rozumný filmový divák můžete na film tohoto filmu mít. Akce je téměř neustálá a efektní, hudba celkem padnoucí, padouchů klesá k zemi obrovské množství a Karl Urban se u toho poctivě kření. Mínusem bych označil nepovedené a akci narušující zpomalovačky a několik dějově nelogických momentů. Nic jiného nežli poctivé akční béčko zde bohužel nevidím. ()

pakobylka

Možná chci příliš, ale od filmu očekávám v první řadě PŘÍBĚH ... jakýkoli. Nemám problém s kulisami - první ze "Smrtonosných pastí" se taky odehrávala prakticky v jediné výškové budově ... přesto byla VELICE originální a VELICE frajerská . "Dredd" naproti tomu představuje pouhý masakr na pokračování ... počítačovou hru, která si vystačí sama se sebou. Své protagonisty sice motivuje k přežití, ale nemá žádnou nadstavbu - nic, co by motivovalo MĚ. A tak zůstávám i nadále věrná Sylvestru Stallonemu (a nestojí mě to ani moc úsilí) - pokud si dobře vzpomínám, jeho "Soudce Dredd" (1995) mě před lety oslovil víc ... a nebylo by od věci trochu si osvěžit paměť - a znova se na něj podívat. ()

necisty

To je teda slušná sračka. Rozhodně jsem celou dobu sympatizoval s Lenou, protože je krásná i když jí rozjebou ksicht a taky protože s Karlem, kterému vidět ksicht nejde, to prostě nešlo. Má to neuvěřitelně hloupý scénář. Najednou vstoupíme do nějakého divného světa, není řečeno, kde to jsme, proč existují nějací soudci, nebo co jsou zač a hned se tam začne střílet. To by ovšem nevadilo, ale kromě té "rotační" scény tam toho vlastně ani tak moc akčního není. Mimo zpomalující efekty od té zajímavé drogy už není pomalu za co dávat hvězdičky. Přiznám se, že neznám předešlý film, což je možná podstatné, ale jako nováčka mě to vůbec nezaujalo. 3D ()

Juto

Brutálny masaker od začiatku až konca. Vynikajúci Karl Urban aj keď mu není vidieť celá tvár ide z neho rešpekt a strach. 7/10 ()

zette

Nejsem fanouskem sci-fi zanru, ale co na nem ocenuji... Je ta vize budoucnosti. A to me na tomto filmu bavilo nejvice. Snad jednou historici nebudou na tento film poukazovat jako na trefne odhaleni budoucnosti. Dejove me to nebavilo, ale to prostredi, vcetne hruzostrasneho "panelaku" dokazalo udrzet mou pozornost az do konce. ()

Bane_Boss

Skvělé a narozdíl od předchozí verze se Stallonem vůbec ne tak směšné a trapné, právě naopak - skvělá akce, hlášky a fakin sexy Olivia Thirlby. Rád bych uvítal další díly, což je ale vzhledem k malým tržbám nepravděpodobné ale budu doufat. Občas by bylo dobré být soudcem takového rázu a mít takové pravomoce. Proč? Protože bych mohl říct : "Hey bitch...Judgement Time!!!" ()

Šimpy

Čekal jsem víc a nakonec jsem dočkal zábavného béčka, škoda, že zábavného spíš nechtěným způsobem (viz. zpomalený čas, nepovedená brutalita, nelogičnosti v ději apod.). ()

Fancipal

Vizuálně působivé, akčně nabité, ale pod povrchem zoufale sterilní a prázdné. Lesklé hollywoodské pozlátko. Nic víc, nic míň. ()

Blackros

Soudce Dredd, přesně tak jak má být. Tomuhle filmu se v rámci věrnosti komiksu nedá vůbec nic vytknout. Zároveň je to první film, který využívá 3D v rámci příběhu. Snad jen mohla být hlavní záporná postava lépe prokreslena, čistě pro posílení empatie. ()

dr.fish

Akční oddychovka bez větších nápadů i tempa. Vše podřízené efektu, obraz i zvuk, interiér, vymazlené záběry akorát pro majitele 3D televizorů. Výlet do anatomie člověka místy až zálibně úchylný- prohlížení zhyzděných mrtvol a fascinace krví. Naprosté odlidštění, komiksové emoce. Pro některé asi kult, pro mne ne úplně ztracený čas, ale znovu bych si určitě nedal. Celkově mne pojetí vůbec nezaujalo. 55% ()

animaxis

Film natočený jen kvůli akci. Bohužel ani ta za nic nestojí. Příběh mi přišel hloupý, ale mrzí mě fakt, že se tento film mohl natočit mnohem lépe. Vizuálně to mohlo být taky udělané lépe. Herecké výkony nic moc. Prostě mě to vůbec ničím nezaujalo. ()

WolfR

Původního filmového Dredda se Slyem jsem byl díky varováním ušetřen. Tenhle Dredd s Karlem Urbanem se mi sakra líbil. Přímočarý syrový akčňák se stylovým hrdinou! A i když je to bez děje, je to značně cool, 4 hvězdy. ()

KajusaK

Já byla unešena..Lena Headley byla dokonalá, Karl Urban (nebo to co z něj bylo vidět) mi byl kapku nesympatický..Výborná zloduška Mama , které jsem chvilkama fandila..Spousta super okamžiků a efektů (zpomalování, znázornění průstřelů)..Chvilkama jsem se neubránila film porovnávat s Repo menem (hlavně když vytáhl tu pastu) .. 4* silné .. Někdy zkouknu znova! :)) ()

mortak

Na začátku nám tvůrci vcelku otevřeně ukáží, proč se většina filmu odehrává na chodbách jednoho mrakodrapu. Dredd má svoji motorku, ale zbytek dálnice zaplňují současné otlučené dodávky. Holt Mad Max není každý den. Karl Urban je skvělý Dredd, ale ani on nemůže zachránit dementní scénář.Kdyby byl Dredd Dreddem film skončí přesně v půlce, kdy má příležitost všechny odstřelit a skončit to, ale on se jen tak vynoří z kouře, hodí jednoho jediného zlosyna dolů, a zase zaleze. No nic, snad se to povede do třetice. ()

FrankSusta

Tohle....(?)... bylo asi... nevím, co na to říct. Je to zkrátka takový typický typ akčňáku, kde vám na začátku dojde, že to nebude nic extra inteligentního se složitým příběhem, a mozek vám vypne. A docela dlouho se potom probírá, když se to v poslední tři čtvrtě hodině začne komplikovat. Děj zkrátka nic moc. Ale určitě pecka pro milovníky komiksových filmů, protože taková hromada zpomalených záběrů se dá najít snad už jen ve 300. A u Karla Urbana si nejste jistý, jestli hraje nebo jenom zapomněl, co má říkat, protože za celou dobu nevystřídá výraz v obličeji. - ale jinak fajn drsnej akčňák, u kterýho vám mozek většinou úplně vypne, a vy se odreagujete a tupě zírate před sebe ()

spitr

Spád od začátku, hodně akce, stříleček, násilí, koláže stříkající krve a mozků. Tyhle řežby já můžu, podobné jako The Raid: Redemption, ale s vychytanejma bouchačkama a prcojidní mutanticí. Já jsem zákon... ()

bartias

Pokus o oživení slavné britské komiksové postavy ve filmové podobě je mnohem lepší než Soudce Dredd se Sylvestrem Stallonem. Možná proto, že s nevěrnou adaptací z roku 1995 nemá prakticky nic společného. Karl Urban je skvělý Dredd a přesně v duchu předlohy ho ani jednou neuvidíme bez přilby. Sympatická Olivia Thirlby dobře poslouží jako průvodce cizím postapokaliptickým sci-fi světem pro všechny, kdo se v něm nevyznají. A Lena Headey by si pomalu mohla na mocí posedlé mrchy zařídit patent. Drobné detaily pro fanoušky potěší. Na kulisách je trochu vidět, že Dredd vznikl „nezávisle“ s omezeným rozpočtem. Ale vůbec největší mínus filmu je, že hodně připomíná akční klasiku Smrtonosnou past a do (zahraničních) kin dorazil ve stejném roce jako hit Zátah. 7/10 ()

tomeek

Vizuálně skvělé, zvukově a hudebně bez chyby, ženské představitelky super, Karl mi nevadil, ale bohužel pro Dredda jsem nedávno viděl ZÁTAH (The Raid), a to je ku*va jiný mazec. Dějově je to v podstatě stejné, ale akcí se Dredd se Zátahem nemůže rovnat. Pár dobrých momentů bylo, ale ve výsledku jsem měl pocit, jako bych sledoval pilot k nějakému seriálu. Prostě jsem čekal mnohem víc. A SLO-MO je boží! A abych nezapomněl - ten design motorek je bídný jak noc. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)