Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

Litvicek

Nikdy bych nečekal, že tohle řeknu.. ale děkuji bohu za původní fantastickou čtyřku! Josh Trank je řádný kokot. Konečně dostal projekt, kvůli kterému musel vyhonit asi hodně ocasů a jak rychle se k projektu dostal, tak rychle zazdil veškerá očekávání a kvalitu snímku. Proč né? V Hollywoodu se přeci vyplatí točit sračky s vysokým rozpočtem, které v tržbách hodně propadnou. Další šance se nachází na každém rohu, tak proč se snažit o pořádnou filmařinu. Najde se v tomto filmu něco pozitivního? Rád bych řekl, že ano ale dvě akční scény s plno chybami není nic, co by se dalo chválit. Když tedy tohle vynechám, můžete se těšit na víc jak hodinové sledování stavění bůh ví A koho to kurva zajímá... 2 hvězdy, jděte mi s tímhle z očí. ()

Corpsegrinder odpad!

Šílená kravina kde k PRVNÍ akci dojde po hodině a 20 minutách, tedy čtvrt hodinu před koncem filmu. Obsazení strašný. Skok o rok později zkurvil uplně všechno. Gumák, do tý doby jen obyčejný nerdítko, utíká před vládou jak v Mission Impossible a ještě se stihl naučit bojový umění a Ohnivec zase obviňuje fotříka za svůj nynější stav ačkoliv se sám rozhodl neposlechnout a vodlítnout na jinou planetu. Neviditelná má přes půl filmu na palici asi 10 druhů sluchátek protože bez nich nemůže pracovat a sponzoři filmu nic nezaplatí. Šutrák dělá tradičně divadlo a Dr. Rocknrolla se za záchranu z ročních prázdnin mimo planetu odvděčí tim že začne všechny zabíjet. Takovou sračku si příště nechám ujít. ()

SpaceOdyseus odpad!

Je to bida. Fantasticka ctyrka ma potencial na super filmove dobrodruzstvi, ale muselo by se to uchopit za uplne jiny konec. Tento film nenabizi nic zabavneho nebo nejak zajimaveho. ()

Hanys_

Nevadil mi nedostatek akce. Ten jiný přístup k látce mohl být celkem fain, ale boužel se to celé Trankovi rozpadá pod rukama. ()

bloodcountes

Strašný. Málo kterej film označím za strašný, ale tohle je teda mazec. Předchozí dva dny jsem viděla původní FF a tohle je potom úplnej šok. Špatní, nesympatičtí herci, jakýsi ordinérní černoch jako Human Torch, jakási mužatka s blond parukou, kameňák vypadá jako ropucha. Kolem sbor otravných figur od nejrůznějších zkratek, vojska a vlády. To už se dostáváme ke scénáři a to je tragédie největší. Nudný a příliš dlouhý úvod o nepochopencýh děckách plný klišé a dementních rozhovorů. Nelogičnost, díry, divnosti, úlety, nesmysly a wtf plus nejpitomější dialogy co pamatuju korunované třešničkou "jak se budeme jmenovat" na samý závěr, (to už mi jenom nevěřícně klesl pant) To nevymyslíš. Triky fakt strašný. Hudba jediná byla dost dobrá. Proč tenhle film vlastně vznikl? Zase nějaká povinnovka kvůli licenci? Za tohle bych střílela:)) ()

lucijelucije

Koukám, že tahle parta má celkem nízké hodnocení. Jako, nebyla to bůh ví jaká paráda, ale zase to nebylo tak nekoukatelné. Pravda je, že příběh byl takový nijaký, a že začátkem, vše vlastně skončilo, ale šanci bych jim dala. Ano potenciál byl poněkud promarněný, ale mohlo to dopadnout ještě hůř. 4,5 z 10. ()

Prochy38

Proč? Proč by to někdo točil znovu? Za jakým účelem?? Taky nevím... * za efekty, * za krásnou K. Mara. tečka... ()

Mikino00

To se jen tak nevidí. Tohle byl pilot k seriálu a ne komplexní film. 40 minut se seznamujeme s hlavními postavami, pak krátká akce, následuje 20 minutové seznamování se schopnostmi našich hrdinů, v ten okamžik si někdo vzpomene, že by ve filmu měl být jakýsi záporák a k tomu narychlo spíchne nějakou tu akci, která dohromady působí dějově naprosto vycucaná z prstu, ale to nevadí. Najednou to skončí a já musím konstatovat, že tohle je obrovský průšvih. ()

Lovely.Bones

Taková promarněná příležitost! Vlastně tu nevidím žádný posun od verzí před deseti lety. Efekty se nijak nezlepšily, stále tu jsou díry ve scénáři a opakovaně tu je špatný casting. Posunutí věku hlavních hrdinů byl sice rozumný krok, ale vybrat lepší herce už byl zřejmě problém. Nemluvím o Milesovi Tellerovi, který je kvalitní herec, ale mám s ním osobní problém. Ostatní herci jsou sice sympatičtí, ale že by teda předváděli nějaké super výkony, to se říct nedá. Velkým problémem je to, že film se nazývá akční. Nevím, kdo to teda vymyslel, ale v celém filmu je 10 minut akce úplně na konci. Tím se dostáváme k Doomovi. Ten je ,,trochu" overpowered. A tím myslím, že je skloubením Lucy z Elfen Lied, Peina z Naruta, Magneta z X-Menů, Ralts a Steelixe (pro nevzdělance, to jsou jména dvou pokémonů). Celkově je film velice jednoduše stravitelný, ale jedná se spíše o oddychovku. Doporučený divák je ten, který si užil předešlé dva díly. PS: Doufám, že až to za 10 let znovu předělají, že udělí konečně poctu největšímu záporákovi F4, Galactusovi ;-) ()

Milky. odpad!

Nový průser opět dokázal, že udělat kvalitní F4 ve filmové verzi je nejspíš problém. Asi by to konečně měli svěřit přímo Marvelu. Původní F4 (2005) kritika zdeptala a Trank se po jakémsi-takémsi poloamatérském úspěchu s Kronikou snažil z námětu vydolovat trošku víc. Bohužel dopadl snad nejhůř jak to šlo. Tenhle film je o hovně, neděje se v něm zhola nic, CGI působí jak před 10ti lety, postavy jsou všechno nesympatické děcka, akorát na moji oblíbenou Kate Maru se dalo s radostí dívat, ale jen dívat. A co se týče scénáře a příběhu obecně, tak celý film působí jako jeden díl z nějakého seriálu. PRVNÍ čtvrtina: strašně přepálený úvod, DRUHÁ čtvrtina: hovno, TŘETÍ čtvrtina všichni se ožerou z jedné placatky a jdou na výlet, POSLEDNÍ čtvrtina: objeví se všemocný Doom, vytře si prdel s pěchotou a vyvraždí půl základnu a pak se nechá umlátit pěstma jak nějaký školáček. Film je paradoxně nevhodný mládeži do 12-let, přitom pod 12 je právě ta věková skupina, která by si to měla jakžtakž užít, protože to je všechno cool a jsou tam vojáci a mlátí se tam atd atd... Navíc gumákova schopnost působí tak nějak nadpočet a naprosto zbytečně a zmiňovat Human Torch obsazeného negrem s napuchlou hubou aby se splnily kvóty...kvůli tomu se snad nemá ani cenu rozčilovat. Zbytečný film a odpad. ()

bobstock odpad!

Šel jsem do toho s tím, že už jsem seznámen. Ještě větší zklamání. Nápaditost scénáře hrůza děsivá. Celým filmem mě provázel nádech debility, protože parta děcek vymyslí technicky velmi složité zařízení o kterém se nedozvíte nic. Film je určen pro nejširší publikum. A podle toho to taky vypadá. Co vysvětlovat. Kamenitá planeta s jakousi kouzelnou lávou. Suchařina. Šéfik od NASA nebo čeho se žvejkačkou na tiskovce asi velkej frajer. Triky mi přišly digitálně slabší než u verze 2005. Co mě zamrzí, že je Kate Mara ochotná se takové marvelovské pitomině upsat. Asi prachy a taky filmová zbytečnost. Tohle mělo zůstat jen v komiksech. 5% ()

Oňďo

Celý čas sa tam nič nedeje a keď sa už aj niečo začne tak film končí. Najzbytočnejší film aký som kedy videl ()

Marys

V súčasnej "komiksovej naháňačke" je Fantastic Four veľmi veľkým prešľapom Marvelu. Iba akýsi tínedžerský nízkorozpočtový pokus, kde sa 3/4 filmu nič nedeje, a v poslednej štvrťke vlastne takisto nič. Pôvodné 2 filmy boli síce naivné, no aspoň vtedy neprebiehal taký boj o priazeň diváka medzi Marvelom a DC. Tento raz ale Marvel ponúkol svojmu sokovi priestor na pobavenie. Čo chceli touto verziou Fantastic Four bez výrazného charakteru, napätia, scenára, či myšlienky autori povedať, mi je zatiaľ neznáme. ()

Raimok

Absolutně nejhorší Marvelovka, kterou jsem viděl. Třičtvrtě filmu se něco staví, potom je asi 7 minut akce (hodně podprůměrné) a je konec. Vůbec nic se tam neděje. Ale fakt vůbec. Vtipy tak trapny, že se nedají považovat za vtipy, občas se zasmál jenom jeden dědek vzadu. Zlaty původní zpracování. Po Antmanovi to působí jako hodně debilní pohádka. 24 % ()

Dunadan

Keď som sa prvýkrát dopočul o tom, že reboot Fantastickej štvorky dostal na starosť Josh Trank, vyvolalo to vo mne nielen obrovskú radosť, ale aj menšie pochybnosti. Náklady na výrobu režisérovho skvelého found footage sci-fi thrilleru z roku 2012, Chronicle, predstavovali oproti tomuto blockbusteru predsa len čiastku oveľa nižšiu, takže mierne obavy širokej verejnosti boli naozaj pochopiteľné. Po zhliadnutí prvého teaser traileru, ktorý bol, mimochodom, presne taký úžasný, ako som si ho predstavoval, zo mňa opadol takmer všetok strach a ja som skutočne veril, že to dopadne výborne. Postupom času však začala mediálna kampaň naberať na intenzite, prišli nové zábery, TV spoty a môj entuziazmus zrazu dostal poriadne studenú sprchu. Aby toho nebolo málo, zo sveta prichádzali samé negatívne recenzie a ja som pred vstupom do kinosály naozaj netušil, s akou náladou budem odchádzať domov. Musím sa však priznať, že to nedopadlo až tak tragicky, ako sa hovorilo v zahraničí. Príbeh nás hneď na úvod zavedie do detstva Reeda Richardsa a my tak máme možnosť nahliadnuť aj do tohto obdobia jeho života. Divák ho sleduje ako mladého génia, ktorý sa už vo veľmi mladom veku snaží zostrojiť teleportačné zariadenie. Práve v týchto školských časoch sa Reed bližšie spoznáva s Benom Grimmom a razom sa z nich stáva nerozlučná dvojka. Nasleduje posun o niekoľko rokov v čase a na scéne sa konečne objavuje aj pôvabná Sue Storm. Jej adoptívny otec, Dr. Franklin Storm, pracuje na bráne do paralelnej dimenzie, pomocou ktorej by malo ľudstvo získať nové zdroje energie. Aby však bol tento ambiciózny projekt úspešný, vyžaduje si nielen pomoc Reeda, ale aj asistenciu Victora Von Dooma a tiež zručnosť Johnnyho Storma. Ako už množstvo predchádzajúcich ukážok napovedalo, ústredná partia protagonistov dokončený stroj použije, niečo sa však zvrtne a oni sa už nevrátia taký istý, ako predtým. Tu musím hneď vyzdvihnúť scénu návratu na Zem, ktorá patrí podľa môjho názoru k tým najlepším, čo Fantastic Four ponúka. Pôsobí naozaj realisticky a prítomnosť hororového nádychu vás zaručene dostane. Prvé dve tretiny snímky sa nesú vo veľmi podobnom duchu, ako sme mohli sledovať v už vyššie spomínanej Kronike. Tempo je pomalé, komorné, s minimálnym množstvom akčných scén a dôraz je kladený najmä na postavy, ich pôvod, vzájomné vzťahy a v neposlednom rade aj na následné osvojovanie si novonadobudnutých schopností. Ak vás tento Trankov prístup k látke príliš neberie, tak budete pravdepodobne unudení k smrti. Ja som si však režisérov špecifický štýl zamiloval už v jeho predchádzajúcom počine, takže som bol nadmieru spokojný. Herci svojim výkonom síce nijako extra z radu nevyčnievajú, no sú charizmatickí, držia si istú úroveň a na plátne neprekážajú. Čo vám však s veľkou pravdepodobnosťou vadiť nebude, je hudobná stránka F4. Skladateľ Marco Beltrami sa spolu s Philipom Glassom totiž postaral o hromadu podmanivých a uchu lahodiacich tónov, ktoré sa vám jednoducho vryjú pod kožu. Určite ste zachytili nespočetne veľa informácií ohľadom problémov, ktoré sprevádzali nielen produkciu, ale aj samotnú post-produkciu. Kvôli nespokojnosti štúdia sa museli robiť dotáčky, Trank tým pádom nemal nad filmom úplnú kontrolu a toto všetko sa proste muselo niekde odzrkadliť. Žiaľ, odniesol si to kompletne celý záver, ktorý pôsobí prvoplánovo a doslova z neho kričí, že bol zbúchaný takmer v hodine dvanástej. Nič nefunguje ani z polovice tak, ako by malo a postavy sa zrazu začnú správať diametrálne odlišne. Záporák je nudný, nezaujímavý a s príčinami jeho konania sa divák stotožňuje len veľmi ťažko, ak teda vôbec. Zamrzia tiež niektoré nepodarené vizuálne efekty a na môj vkus nedostatočné využitie jednotlivých schopností, s ktorými si dalo ešte pohrať. Nová Fantastická štvorka rozhodne nie je pre každého. Nesie so sebou síce Trankov osobitý prístup, ale zásah zo strany štúdia je až príliš do oka bijúci. Každý z nás má iný vkus a keď niekomu jednoducho nesedí komorná atmosféra bez nahláškovaného humoru a neustálej akcie, s veľkou pravdepodobnosťou bude chcieť na tento film čo najrýchlejšie zabudnúť. Tým chcem podotknúť, že úplne chápem všetky tie negatívne názory, ktorých je momentálne na svete toľko, že ak by sa dali jesť, neexistoval by už hladomor. Mám taký pocit, že by snímka dopadla vo finále oveľa lepšie, keby mal režisér voľnú ruku po celý čas. To sa už, žiaľ, asi nedozvieme, určite sa však zhodneme na skutočnosti, že sa podaril premrhať obrovský potenciál. () (méně) (více)

BlackHood

Efekty, herci, masky a akce (zabrala jen 10 minut) byly povedené. Jediné, co bylo na nic, kvůli čemu to má takové hodnocení, je stavba příběhu. Nechápu ty tři scenáristy. Ani režiséra, jak to vůbec mohl natočit. První hodina byla vlastně jen ůvod. Žádná akce. Pak se tam objevil nepřítel. Vezme 4 s sebou na jinou planetu (a že tam mohli dýchat nám nevysvětlili). Pak se porvali. Určitě každý si říkal "to už je konec?" A ano, byl. Nebýt toho scénáře, byl by to skvělý film. Proto doufám, že tato scénáristická trojka nenapíše už nic jiného, než dopis na rozloučenou, kde se omluví za to, jak zkazili tuto fantastickou sérii. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)