abenino

Příklad toho, jak lze za poměrně malé peníze udělat film s tak silnou atmosférou. Jeden mrakodrap, z kterého někdo vyskočí a následně 5 náhodných lidí jedoucích výtahem v tomtéž mrakodrapu. Výtah se z nějakého neznámého důvodu zasekne a těch pár lidí ve výtahu začne být hodně nervozních, a pak z ničeho nic začnou umírat. Případ přebírá detektiv Bowden, který zrovna vyšetřuje u stejné budovy pád sebevraha. Dokáže přijít případu na kloub a zachránit zbylé lidi? Kdo nebo co je vrah? Hodně slušný horor. ()

bartias

Zajímavě rozehranou strašidelnou podívanou o hříšnících uvězněných ve výtahu sráží do nižších pater slabší pointa jako vystřižená z televizního seriálu vyčerpaného několikaletým pobytem na obrazovce. Hororové scény přesto fungují a John Erick Dowdle, kterému si vyhrál už s Karanténou, nacpal Ďábla vcelku ďábelsky zajímavými záběry. ()

sir-dave

Při scéně, kdy to konečně vyjde najevo, mi tělem proběhla solidní husina. Svůj účel to splnilo. Pointa je průhledná, pro diváka nic, nad čím by žasl. Spíše šlo o to pozorovat, jak se s dějem a odhalováním srovnávají postavy. Logan Marshall-Green by nemusel být herec jedné vážné tváře a může z něho být něco víc. ()

panMartin

Jednoduchý béčkový horor se zápletkou a kvalitní atmosférou. Mnohem napínavější než Paranormal, mohu říct po dlouhé době jsem se zas konečně bavil u hororu. Konečně zas koukatelný horor od Shyamalana. Takový reálný film který se může stát každýmu teda pokud jste něco udělal špatnýho. ()

Nivenx

Začátek docela povedený. Výtah s pěti lidmi se zasekne a začne kolotoč. Po určité chvíli pokaždé někdo z nich zemře a jeden obviňuje druhého. Když si security prohlíželi záznam a viděli tak ksichtík, který směřuje přímo na kameru, tak jsem si s údivem, řekl co to je za blbost. Dále jejich chování bylo opravdu nepochopitelné a trapné. Kdybych měl hodnotit zvlášt' chování lidí ve výtahu a zvlášt' security a policistů, tak je to pro lidi ve výtahu za pět hvězd a pro lidi kolem za odpad. Takže celkově film nenudí, má dobrou atmosféru a celková stopáž je akorát. 55% ()

Radiq

No, řekněme si to upřímně, žádná sláva to nebyla. Hlavně mě zklamalo rozuzlení, na ktery jsem tak dlouho čekal, jak to dopadne. No, moc inteligence to nepobralo, postavy se taky někdy chovaly dost idiotsky a celkově jsem už při sledování věděl, že od toho nemužu moc čekat. Obzvlášť trapnej byl ochranka mexikánec, kterej asi hned věděl, o co jde a hned to svejma stupidníma úvahama každymu v posvátné panice hned řekl, a dokonce aji policajt tomu hned začal věřit, tak proč by tomu neměl věřit divák, že... No prostě trapárna. Ale tak nějak jsem se chtěl dozvědět, co všechno se tam ještě stane. Pojmenovat to jako Ďábel asi taky nebylo nejchytřejší, spíš by se to mělo jmenovat Ďábel ve výtahu nebo tak něco. Každopádně jsem to dokoukal, nelituju toho, ale jednou stačilo a podruhy by to už bylo extrémně nudny... ()

Deyw

ty vole takhle kvalitne napsanej hororovej film jsem dlouho nevidel..pecka napeti jako prase..skoda toho konce debilniho meli vsichni chcipnout a byl bych spokojenejsi.. :D ()

Cedr

Horory v uzavřeném prostoru bez možnosti úniku jsou vždycky zajímavé. Nevím jestli "ďábelský" námět je kdovíjaká výhra, ale z nějakého důvodu to působí neskutečně chytlavě a překvapivě (vzhledem k prostředí) i hezky vizuálně. Nečekal jsem příliš, ale jsem přesto spokojen. Povedená atmosféra a díky krátké stopáži i velmi svižné tempo. ()

FilMiki

nudný, nelogický, odborný poradce pro technické detaily nejspíš chyběl na celém natačení, pointa nezáživná a poslední scéna se 2 hlavními hrdiny v aute? no comment...anebo jo: trapny!!! ()

miguel_111

Na tento snímok som sa tešil dlhšiu dobu a po konečnom zhliadnutí som mierne sklamaný lebo som od tohoto filmu čakal podstatne viac ako som nakoniec dostal. Atmosféra v určitých momentoch bola fakt hodne desivá a korunovaná aj krásnou korenistou hororovou hudbou, ale tých svetlých momentov bolo podstatne menej ako som čakal. Je síce pravda, že v poslednej dobe som fakt nevidel kvalitný nový hororový snímok a Devil bol určite jeden s tých lepších za posledne obdobie. Herci až na pár výnimok boli fakt otrasný a chvíľami mi to pripadalo strašne hlúpe a postavené dosť na hlavu, ale ja som sa celkom bavil. Pre mňa 60% ()

Copacabana

Na začiatok ma zaujal obsah, nevedela som si celkom dobre predstaviť to spracovanie, veď predsa človek už ako-tak vie, okolo čoho sa bude film točiť. Pomyselná laťka teda nastavená vysoko, pretože takýto viac-menej statický film je podľa mňa ťažké natočiť zaujímavo, s atmosférou, myšlienkou a bez logických výpadkov. Okrem tých nelogickosí sa to podarilo, ktoré v tomto prípade odpúšťam, pretože myslím, že bez nich by sa to dalo asi ťažko natočiť. Počas sledovania, som mala v niektorých momentoch mierne déjà vu z Final Destination. ()

Doudis19

Obrazová i zvuková stránka filmu funguje výborně, stejně tak i budování posléze zatraceně hutné atmosféry. Trošku však skřípe logika, nevýraznost všech hlavních postav a za Všemohoucímu "vlezdoprdele" vyznění se nakonec ze slušných 70% přikláním k té méně dělitelné možnosti. ()

Triple H

Znesiteľná žánrová jednohubka. Nič viac. **1/2, zaokrúhlené hore lebo tvorcovia mali rozum film stlačiť pod 80 minút. ()

žvanimírek

Spíš než by se člověk bál, tak přemejšlí nad tím, do kterýho těla se schoval ten tvor z pekla..... Proběhne zde pár matoucích indícií, ale cca po 30 minutách vám je jasný, která bije. Není to špatný, za těch 80 minut se ani nestihnete začít nudit, nicméně hororový mi to moc nepřislo. ()

ivan_drago

Velice slušná "vosumdesátiminutovka", která až ne ten konec ničím nezklame a napětí buduje s jistotou ostříleného borce... uvěřitelné herecké výkony a taková komorní (výtahová) atmosféra a stísněnost z filmu přímo čiší. Bavil jsem se.... ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana