StrYke

Film má sice místy poměrně slabší atmosféru, ale při každém zhasnutí světla mi naběhl mráz po zádech a pokaždé, když se ukázaly následky, mi naběhla přímo husí kůže. Nejvíce za zmínku stojí pád na střechu výtahu, oběšení a naprosto zlomený vaz. Ďábla jsem typoval teda někoho jiného, než se nakonec ukázalo, ale skutečný pachatel byl má volba číslo dvě. 90% ()

easaque

hvězdičku si zaslouží snad jen díky zajímavé kameře na začátku, ale kam se to pak dostane - hrůza a děs. Ale to co myslím, asi autoři nezamýšleli. ()

M.i.k.e

na minimálním prostoru vytvořený thriller,který sice není úplně dokonalý (ďábla sem prokouknul hned zkraje),ale pracuje s velmi slušnou atmosférou a i díky minimalistické stopáži vás ani nestihne nudit.Na hororo-thrillerové scéně po dlouhé době příjemné osvěžení.Otázkou zůstává,proč Shymalan nedokáže něco podobného stvořit i sám za sebe...80% ()

Giggo

Horor? Nevím Horory si představuju jinak. Nemusí nutně jít o filmy s hektolitry umělý krve i atmosféra dokáže děsit. Tento film mi však svým pojetím mnohem víc připomínal detektivku. Možná méně střihů do racionálního světa se sympatickým policajtem a více potemnělé atmosféry výtahové šachty by mi pomohlo navodit děsivější atmosféru. Přitom se dají točit děsivý horory, kde téměř nic není vidět a vše je jen o atmosféře ... chodí mezi námi satan, antikrist ... Omen je vynikácím příkladem této tématiky. Nic překvapivýho neukáže, přesto vás vyděsí až do morku kostí. Devil má výborný nápad, ale bohužel jej neproměnil, přesto není to zcela nudná podívaná :) ()

rakovnik

Slibný začátek, slušně vygradovaná atmosféra, napětí a očekávání, co se stane a...a pak nic moc, bohužel. Ve výtahu toho opravdu moc nelze vykouzlit, ale (pozor, spoiler) při každém problému zhasnout, zašustit a pak ukázat výsledek u mě fungovalo pouze jednou. Navíc, kdyby byl jeden z uvězněných "pouhý" vrah, ještě by se to dalo, ale protože to byl ďábel, výledek měl být o to víc šokující a překvapivý. Opět bohužel nebyl. Nejvíce ovšem film utrpěl v pointě - nepointě. Škoda. Takto hodnotím jako průměrné béčko na jedno shlédnutí a zapomnění. ()

Chen

Zajímavý nápad, ze kterého se ovšem určitě dalo vytřískat více. Stejně jako z atmosféry, která napjala, ale ne k prasknutí. ()

Hennes

V poslední době jsem moc dobrých hororů neviděl. Tenhle určitě patří mezi ty lepší. Malý prostor výtahu s pěti pasažéry, ďábel někde nablízku a problémy jsou zde. Dobře navozená atmosféra a také závěr je povedený. ()

MartinNDL

Rady do života: Když odcházíš ze záchodu, umyj si ruce. Když pojedeš s cizími lidmi výtahem, chovej se slušně (neřvi, neprď, nebodej je sklem do krku). A když se budeš chovat jako svině, přijde si pro tebe ďábel, nezapomeň se hlavně omluvit. Navážu na konec filmu "If the Devil is real, then God must be real too" - Jestli Ďábel trestá ty špatné, jaká je úloha Boha? ()

Martin741

Bal som sa. Sice iba dementneho scenara a amaterskej rezie, ale bal. Ale budiz, dnes sa horor moze odohravat aj vo vytahu. A zevraj tam strasi nejaky vrcholny demental, asi satan / v South parku - peklo na Zemi na tento demental vyspal a vysexoval Saddama/. Takze dotycneho odvtedy permanentne zosmiesnujem. Taketo "horory" ma zaplatGanesha zdaleka obchadzaju. Za rok 2010 by som dal vyssie Black Death alebo Vlkodlaka Joea Johnstona. 35 % ()

Rajesh_K.

Předně je třeba říct, že mi zde chybělo více   nápětí a děsivých scén. Když už se něco dělo, tak byla tma, takže jsem byl o okamžiky akce připraven, ikdyž ten mrtvolný výsledek potom stál za to. Je mi jasné, že na tak malém prostoru jde kvalitní horor natočit dost těžko a zrovna tady se to nepovedlo. Chválím aspoň za to, že film měl i nějaký příběh se závěrečnou pointou. Zvraty já rád. :-) (70%) => 4★ ()

LTeez

Řekl bych velmi dobrý nápad, jen velmi špatně realizován.... Ocenil bych asi jen určité napětí při rozřešení toho,kdo vlastně je ďáblem.Závěr mě bohužel rozesmál,protože odpustit někomu smrt svého syna a své ženy! Nemyslitelné....! Celkově tedy drtivý podprůměr. 2* ()

O´Neill

Na to, že byl celý film zavřený ve výtahu, to nebylo vůbec špatné. Hudba byla perfektní, a navazovala vcelku slušnou atmosféru. Herecké výkony byly nanejnvýš v pohodě, a nemohl jsem si na ně stěžovat. Film utíkál jako voda, a v podstatě to co můžu vytknout (včetně pár slabších momentů) by byl asi konec - ten se mi prostě nějak nezamlouval. Za mě slušných 80%. ()

WoWoW

Horor o lidech ve výtahu, hm. Nevím vůbec mě to nechytlo a hlavně ten film neměl vůbec žádnou atmosféru. Bylo tam pár dobrých scén a prvotní nápad nebyl k zahození. Jen se z toho dalo vyloudit mnohem více napětí, které mi tu naprosto chybělo. Navíc nevím proč, ale ze všech lekaček jsem se leknul jen jednou a to je sakra málo. ()

bourec

No ,nevim,ale podle mě jen průměrnej snímeček.Pět postav,zhasne světlo,a máme mrtvolu,A tak pořád dokola.Nápad dobrej,ale celkový vyznění filmu mi přijde takový nedotažený,něco tam prostě chybí.50%. ()

Jino

Hororové béčko, které bohužel postrádá nějakou hustší atmosféru. Do karet mu však hraje jeho sympatická délka, díky níž film ještě než začne viditelně nudit, tak se pozvolna doplazí k závěrečným titulkům. Já se však obehrát jen tak lehce nenechám ... slabších 50% ()

Mefistofelle

Musím uznat, že je to překvapivě dobré. A hned na úvod si neodpustím poznámku, že jako horor odehrávající se na extrémně malém prostoru jednoho výtahu se to povedlo znamenitě. Považte, kabinka veliká 3x3 metry nenabízí moc s čím by se dalo pracovat. Většina hororů pracuje s exteriéry i interiéry mnohonásobně většími, po ruce jsou zajímavé místnosti, předměty, je kam utíkat a podobně. Ze začátku jsem tudíž byla k tomuhle filmu skeptická, protože jsem si nedokázala představit, jak s takovým prostorem mohou pracovat tak, aby to mělo vše, co horor potřebuje. Naštěstí jsem se zmýlila. Jediné, co mi zde vyloženě chybělo, byla výraznější sympatická postava, se kterou by se šlo ztotožnit. A ani ten polda to nezachrání... I děj je poněkud předvídatelný, minimálně v tom ohledu, že není tak těžké přijít na to, kdo z lidí ve výtahu zemře jako další. A poslední věc: posledních pár moralizujících minut si mohli odpustit, bylo by to dobré i bez nich... Tak jako tak, ani chvíli jsem se nenudila a nápad to rozhodně má. ()

Flaxik

Zajímavá konverzačka ve výtahu, sice nikterak božská zábava, ale dalo se to. Rozhodně zábavnější, než žvanění narcise s narušeným psychopatem v telefonní budce. Rozuzlení a zakončení malinko nasere, ale jak řekl jeden z nejmenovaných komentátorů zde, je to v plně katolickém duchu. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana