Nix

Nechtěl bych být v takovém výtahu, atmosféra byla skvělá a herci taky šli, rozhodně řadím mezi lepší horory, na které se dá dívat a člověk se k nim i rád vrátí. ()

Hellknight12

Komorný film, ktorý rozpráva príbeh o pätici ľudí uväznených vo výťahu so samotným diablom. Skvelý nápad a dosť netradične spracovaný príbeh o diablovi. Film má veľmi zaujímavú myšlienku a dáva otázky na zamyslenie na ktoré vážne nie je ľahká odpoveď. Nenarážam len otázky pre postavy ale aj aj pre reálny život. Kto je schopný si priznať chybu a krutú pravdu sám sebe? Máme tu skvelé herecké výkony, dobrú hudbu a aj celkom krátku stopáž, čo je 77 min. Veľmi pekne prekreslené charaktery postáv a tiež kvalitnú kameru. Je tu aj pár krvavých scén. Nie je to síce najdokonalejší film a ma to pár malých chýb ale nechcem zbytočne do toho rýpať. Film môžem odporučiť, každému kto má rád napínavé horory s poriadnou atmosférou. Rozhodne to nie je film pre každého. Ak budete od tohoto čakať niečo na spôsob, Chráň nás od Zlého, Exorcista, tak budete sklamaný. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

merlik

Perfektní začátek, dobrý scénář s postupně přesunovaným podezřením, kdo že je ten ďábel, pěkná konečná pointa,chyběla mi větší provázanost mezi postavami a vadil mi hlídač Ramirez. Kamera i hudba se rovnocenně podílely na vyznění filmu. ()

coinneach

M. Night Shyamalan není režisérem tohoto hororu, jak jsme se mohli mylně dočíst dokonce i v celostátním tisku (!), nýbrž producentem, a po shlédnutí jeho spackaného fantasy, je nutno napsat, že je to asi dobře, protože skutečný režisér John Erick Dowdle odvedl víc než jen dobrou práci. Dá se ale tohle napsat i o celém filmu? Stěží. Devil krášlí bez nadsázky bravůrní kamera, do posledního puntíku vymazlený hudební doprovod, slušné herecké výkony a z toho vyplynuvší obstojná atmosféra. Kde je tedy chyba? Nemusí se hledat dlouho, viníkem je průhledný scénář, který na začátku napoví, jak to vše skončí a k závěru se tváří, jak perfektní pointu nachystal. Pointa vskutku nepatří k nejhorším, ale celý snímek s ní vyšumí do ztracena, jelikož sama o sobě předchozí lapsy nenapraví. Režie, kamera, hudba a herci jsou pak vůči průměrnému scénáři bezradní. Výtahový pekelný příběh časem vyšumí stejně jako jeho vyčpělá pointa. I přesto se za výše zmíněné klady snese hodnocení 70 %. ()

Euchrid

Docela to šlo, detektivně lehce zabitý čas. Jenom ten menšinový expert na ďábly ve výtahu mě vytáčel tak, že bych přesně vědel koho poslat do pekla. ()

Marty7CZ

Jo, tak tohle beru. Bylo to příjemně koukatelný a celkem nepředvídatelný. Fajnový překvápko. A ten skvělej nápad s obrácenou kamerou na ůvod.... ()

Lukaso1

Kam ta kinematografie spěje, na jedné straně obří produkce na druhé straně film o 5 llidech ve výtahu, ze kterého se ne a ne dostat. Nic mě neudiví posledně jsem se koukal hodinu a pul na boj o přežití z rakve, každopádně ani v tomto případě jsem se nenudil. Ač kvalitou se jedná o průměrný horůrek, film má jednoduchou záplatku a je i jednoduše natočen.Celé to prostě tak nějak funguje. Na to že jsem čekal nudu, jsem se dočkal koukatelného hororu který mě příjemně potěšil. ()

Tamdydam

Nebylo to špatné. Na tento film jsem se dostal omylem a když už jsem seděl v kině, tak jsem čekal nějakou opravdu hodně nechutnou vyvražďovačku, která se pokusí děsit právě jen tou nechutností. Nakonec se z toho ale vyklubala vcelku stravitelná záležitost se solidní atmosférou, která se hlavně zbytečně netáhla. ()

Sollozzo

Tentokrát jsem se na háček nechytil. 80 minut rozdělených na nezajímavou linku o detektivovi, o 2 securiťacích a o skupince lidí a jednoho čerta v zaseklém výtahu, kde při každém vypadnutí světel někdo umře. V některých klaustrofobických momentech mi to připomíná Buried, s tím rozdílem, že Buried si vystačil s 3x menším rozpočtem, 1 (dobrým) hercem a ušetřil za Ďábla a pár litrů kečupu. Celkově mi tento snímek přišel spíš jako nuda než zábava, ale je pravda, že některé filmy tohoto žánru dopadly mnohem hůř. 45%. ()

DjMetal

Krasne urobeny horor odohravajuci sa vo vytahu...Chybali mi tam este efekty stroboskopu a brutalneho vrazdiaceho ksichtu - (Diabla), ale aj tak sa to dalo. Mohlo to byt este o dost lepsie, kebyze to tam je. ()

Murdock

Nebylo to špatný a zejména práce s kamerou občas vykouzlila i docela napínavý momenty. Samotnej příběh mě ale celkem zklamal, pointa se vnucuje prakticky po prvních pěti minutách a to nejsem žádnej génius. První půlka mě bavila víc, strach z neznámýho tu byl docela účinnej. Naopak pointa samotná je dost laciná a v mých očích ten film sráží. Závěrečná výtahová scéna mě přišla vyloženě směšná. Na druhou stranu se mi líbilo, že dneska taky dokáže někdo natočit horor bez zbytečně přiblblejch násilnejch scén. Sečteno a podrtženo: lehce nadprůměrnej hororovej film, kterej se určitě shlídnout nechá. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana