Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

RADX1

Tento prequel mi nepřišel o nic horší než jednička, to jest 3* s odřenýma ušima. Určitě je kvalitativně méně stabilní, ale má své světlé stránky oproti jedničce a celkově mi přišel zábavnější. Ze záporů mi nejvíce utkvělo v paměti pár níže zmíněných věcí. Hlavní postava nikterak extra sympatická, první třetina až polovina má svůj opodstatněný smysl ale je hrozně amatérská vyjma úplného začátku. Především systém bojiště a bojování je nesmyslný a poměrně to nudilo. Mezi ty kladné věci patří zajímavější děj v druhé půli a přijde mi že film dává celkově více hlavu a patu než jednička. Jen ještě pro "odbornost" dodávám že jsem byl ve svých dobách vášnivý hráč Death Rally. :-) ()

padlar

Vyložená slabota. Jasný případ toho, jak nedělat akční film. Před odpadem film zachraňuje jen to, že jsem nedávno viděl ještě mnohem horší Kill Buljo. ()

bengelis

Je to škoda že vždy natočia skvelú jedničku a dvojkou sa chcú vrátiť na tzv, úplny začiatok pred jedničku a tým to doslova pokazia. Aj tak veľa akčných scén ale film začína až od polovice keď nasadnú do áut, dovtedy je to celkom nuda. takže 50% ()

DavidAAAA

Jeden z mála případů, kdy dvojka neklesne zas o tolik níž od prvního dílu. Oproti většině ostatních mi nepřijde, že by tahle dvojka byla takovou sračkou. Jo, prvních cca 10 minut je divnejch, typický béčko a když jsem si to pustil zpomaleně, tak bylo hodně vidět, jak jsou ty triky slabý. Ale jinak jsem se celou dobu dobře bavil a nemám proč hanět. Slušně krvavý, solidně akční, nemám s tímhle pokračováním problém. A Dannyho Treja prostě žeru. 75% ()

movie_fan

Veľmi dobrý film, ale jednotka bola o niečo lepšia. Hlavný predstaviteľ mi zo začiatku pripadal nesympatický, ale v priebehu filmu som si ho obľúbil. Film je plný akcie, krvi, bitiek. Lauren Cohan zahrala sexi potvoru :D. Celkový dojem je veľmi dobrý, aj keď ten koniec mohol byť lepší. Danny Trejo super ako vždy. ()

Jirkacek

Snímek Rallye smrti 2 z roku 2010 jsem si koupil lednu 2020 na blu-ray disku za směšně nízkou cenu a tak jsme se doma na tento akční snímek samozřejmě časem podívali. Z názvu mi bylo celkem jasné, o co ve filmu hlavně půjde, ale pochopitelně jsem byl zvědavý, do jaké omáčky režisér Paul W.S. Anderson celý děj zasadil, což jsem zjistil už během sledování prvního dílu. Ten jsem si pochopitelně pustil před tímto druhým dílem, abych jaksepatří zachoval správný průběh děje, ale záhy jsem u dvojky pochopil, že tomu tak docela není. Dvojka totiž svými událostmi předcházela první části, která se odehrávala v roce 2012, kdy kolaps americké ekonomiky a následné zvýšení míry kriminality vedlo k vystavění privatizovaných věznic. Film začal představením velmi dobrého řidiče Carla "Luke" Lucase (Luke Goss), jehož si najal známý mafián Markus Kane (Sean Bean) na přepadení banky. Když však jeho komplicové banku vykrádali, do budovy náhodně vstoupili dva důstojníci. Luke jim vysílačkou řekl, aby vypadli ven, oni to ale odmítli. Vzápětí dovnitř padl také Luke, což mělo za následek smrt jednoho ze tří kompliců. Luke zabil jednoho z důstojníků a zmlátil jeho pomocníky, aby splnil Markusovo přání. Luke byl nakonec zajat policií po zběsilé honičce v autech a odsouzen na doživotí. O šest měsíců později byl Luke převezen na terminálový ostrov, který byl pod kontrolou Weyland Corporation. Ta pořádala Death Match, televizní soutěže pay-per-view, kdy byli vybráni dva odsouzení a byli nuceni bojovat proti sobě, dokud jeden druhého nezabil nebo se nevzdal. Vězňům byl umožněn přístup ke zbraním nebo předmětům k obraně, které mohly být použity během boje a to šlápnutím na označenou desku v aréně. Luke se setkal s muži, kteří se nakonec stali jeho posádkou v automobilovém závodě. Šéfem stáje byl Goldberg (Danny Trejo), dále Lists (Fred Koehler) jako nadšený sběratel dat, který se jako jediný herec objevil ve všech čtyřech filmech a Rocco (Joe Vaz), který je později zradil. Moderátorkou šílených závodů byla Jonesová (Lauren Cohan), bývalá Miss Universe, která ztratila svou korunu kvůli obvinění ze sexuálního vztahu se všemi porotci. Nyní pracovala pro Weyland Corp, aby vytvořila zisk od platících odběratelů za zhlédnutí Death Match. Luke byl ve sprchách osloven Jonesovou, aby bojoval také, ale on to odmítl. Jako pomstu Jonesová zmanipulovala jeden souboj, v němž se velkému černochovi jménem Big Bill měl postavit drobný Lists. Když to uviděl Luke, skočil do arény, abysvému příteli pomohl a k nim se připojila Katrina Banksová (Tanit Phoenix), odsouzená žena, která později jezdila s Lukem jako navigátorka. Během boje mezi Lukem a odsouzeným vypukly nepokoje kvůli rasovému napětí, protože Luke byl bílý a druhý usvědčený byl černý. Odsouzení rozbili plot, aby se dostali dovnitř, a někteří z násilníků zaútočili a snažili se znásilnit odsouzené ženy. Katrina se bránila a pomáhala ostatním ženám, které byly poté evakuovány. Když stráže zasáhly, Luke se vzdal. Markus, který se obával, že Luke bude vyměňovat informace o svých zločinech za imunitu, objevil jeho přítomnost na terminálovém ostrově a sledoval smrtící zápas. Markus na Lukovu hlavu vypsal odměnu 1 milion dolarů a přesvědčil některé vězně, aby ho zabili. Mezitím Jonesová přišla s plánem na zvýšení svých zisků přeměnou Death Match na „Death Race“, kde soutěžící budou muset závodit tři dny. Osoba, která by dokázala vyhrát pět závodů, bude propuštěna z vězení. Luke se připojil k závodu, během kterého se ho ostatní vězně pokoušejí zabít, aby získal Markusovu odměnu. Odsouzené ženy byly přivedeny zpět jako navigátorky pro každého závodníka a Katrina byla spárována s Lukem. Během prvního závodu Luke zasáhl mezi dvěma dalšími závodníky a zachrání život 14 K (Robin Shou), o kterém bylo známo, že je spojen s triádou. Na druhém závodě selhalo Lukovo auto (sabotáž) a havaroval poté, co byly zasaženy raketou vystřelenou Big Billem, který byl později zabit vlastní navigátorkou poté, co zabil svou posádku v garáži. Lukeova posádka spolu s Katrin přiběhla k hořícímu autu Lukea a snažila se ho zachránit, ale bylo příliš pozdě a všichni byli přesvědčení, že Luke je mrtvý. Ve skutečnosti přežil s rozsáhlými jizvami na tváři. Připojil se k závodu jako nová postava "Frankenstein" s maskou, která skrývala jeho identitu před ostatními. Když začal třetí závod, Lukeovi noví přátelé z triády zabili Markuse v jeho domě. Následně Lists zabil zrádce Rocca, který manipuloval s Lukovým autem a Luke zabil Jonesovou tím, že ji přejel autem , než začal závodit s ostatními konkurenty. A byl konec. Nic moc jsem od filmu po první části neočekával, snad kromě pořádné akční podívané a tak jsem nebyl zklamán, když se mi vlastně ani nic jiného nedostalo. Surové souboje, nemilosrdné zabíjeni a zběsilé honičky v upravených autech byly prostě tím nejvýraznějším prvkem filmu a mně bylo docela líto, že ten sci-fi prvek byl naprosto zatlačen do pozadí. Vadily mne také chaotické záběry kamery, takže jsem si nemohl řádně vychutnávat souboje na trati a samotný příběh bylo tedy pořádně otřepané klišé. Celkově to však mohlo dopadnout ještě hůře a tak jsem byl rád, že to režisér natočil tak jak to natočil. Suma sumárum, snímek Rallye smrti 2 ode mne získal tři rallyeové hvězdy ***. () (méně) (více)

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra