Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

J. T. Kirk

Není vůbec na škodu se dozvědět co bylo před Rallyem smrti, ale určitě bych to nepojmenoval Rallye smrti 2, když se nejedná o pokračování. Herečky byly pěkné. Předpokládám, že to byl záměr. Herci byly slušní, takže není co řešit. Docela dobré akční scény, ale na předchozí díl to zdaleka nemá. Dobrá akční oddychovka, ale nic víc. ()

BOURQUE

Na úvod jedna dôležitá vec. Death Race s Jasonom Stathanom bol fakt skvelý a celkom som si to užíval. Vtedy som v sebe povedal, že keby bolo ďalšie pokračovanie a nehral by v ňom Jason, tak by to boľ jeden veľký omyl. Ako vidím, tak teraz som mal pravdu. Už len podľa toho, ako to hodnotili ostatní užívatelia CSFD. Neviem čo, ale niečo veľmi chýbalo vo filme. Možno dej bol príliš obecný, možno herci neboli originálni, možno režisér a kameraman sa navzájom pohádali. Neviem – asi všetko dohromady. Hlavne so záverom som nebol spokojný. Jedine krásna dvojica: Lauren Cohan, Tanit Phoenix mi spravili radosť. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Lyžař

Konečně dvojka, která je jedničkou..a nemá to v názvu..o to víc jsem byl překvapen, když se film po polovině plné mlátiček "chlap na chlapa" překulil v to, co všichni čekali - v závody aut na život a na smrt. První půle je "jiná", ale..musím říct, že mě překvapila mile..a přechod mezi jedním a druhým typem boje byl pro mě dostatečně plynulý stejně tak jako dovysvětlování věcí, které nebyly v prvním díle vůbec zmíněny. Pro mě holt je tahle "jednička" ještě lepší, než "dvojka", sic jen o kousek.. ()

Hapretor

Protagonista filmu má do J. Stathama daleko jako já do prezidenta zeměkoule. Děj je až céčkový a film těží jen ze svého předchůdce, který stejně nebyl bůhví co. Otázka pro pana Zdeňka Pohlreicha - Co vznikne, když se vaří z vývaru? Pára? Myslím, že dále komentovat netřeba. ()

Olík

Nejprve to vypadalo na můj odvěký hříšek =nejprve mrknu na dvojku, pak dám čtyřku, první díl si nechám až nakonec a trojku možná úplně vynechám=, ale nakonec se mé počínání ukázalo jako značně prozíravé a nevědomky promyšlené. Rallye smrti 2 je totiž prequel Andersonovy parodie na stav českých silnic a jako taková mi alespoň objasnila „kde, kdy a proč“ předtím než se vrhnu na mistra volantu Stathama. Ano, televizní Rallye mi objasnila „kde, kdy a proč“, ale bohužel stylem =nasedám do staré dobré stopětky, řadím za jedna…..Běžící muž, přeřazuji na dvojku…..Aréna smrti, třetí rychlostní stupeň…..Rychle a zběsile, čtveřička…..Zabij, nebo budeš zabit, za pět....…..šajze, přejel jsem Muže se železnou maskou!?#?= a to nebylo právě to pravé kaučukové. ()

drankeryth

Druhe pokracovanie Death Race sa nesie v podobnom duchu ako jednotka, takze ani povodny film neprekonal, ale ani sa pod nim nesklana. V skratke by som dej opisal, ako nejaky prequel pred jednotkou, pretoze pocas plynutia deja filmu som si vsimol, ze to vsetko je o Frankesteinovi, ako k tomu menu prisiel a co sa mu stalo pocas jeho zivota pred jeho pseudonymom. Zo zaciatku filmu ma to nejako nudilo a myslel som si, ze to asi ani nebude o tych pretekoch na ozbrojenych autach, pretoze tie znacky vyzbroj a obrana sa len tykala zapasov medzi vaznami. Ale ked film sa dostal dalej dopredu, tak som to pochopil, ze film je aj o zrode tych pretekov v tej vaznici. Preteky vyzerali o nieco slabsie, ako v jednotke. Boli take menej adrenalinove, taky dojem som z toho mal. Klasicky priemer, ktory vas neohuri, ale ani nesklame. ()

char_t

Po přečtení místních komentů jsem se trochu bál - vždyť to přeci nemůže bez Stathama fungovat, no ni? A dočkal jsem se příjemného překvapení. Místo hloupé sequelové dvojky jsem dostal obstojnou akci, navíc s nenudícím a kupodivu i smysluplným příběhem o vzniku Death Race, a kde se tam vlastně vzal Frankenstein. Jen ten konec trochu přehnali. ()

mourinho

Prequel, ve kterém se dozvíme, co předcházelo jedné z nejůspěšnějších reality show a jak se vůbec zrodila legenda jménem Frankenstein. Do hlavní role sice režisér Roel Reiné neobsadil takového bouchače, jakým byl Jason Statham a Luku Gossovi divák jeho neohroženost jen těžko uvěří, myslím si ale, že je to jediná vada na jinak parádní akční jízdě, která svou destrukční atmosférou není prvnímu dílu vůbec vzdálená. Hodnocení tady na ČSFD ve mě proto budí velké rozpaky. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o honosném smrtícím závodu ve věznici si jde zcela svou cestou. Zatímco ten předchozí sázel hlavně na akci, zde už jde přeci jen i o příběh. Kvalitou nijak nezaostává a opět je na co se dívat. Ony závody se sice začnou jezdit až v druhé polovině celého dějství, ale to neznamená, že by byla před tím nuda. Naopak, akce střídá akci už od samotného začátku. Nový aktéři rozehrávají další smrtící podívanou, která vyráží dech. ()

Heroine

Málokdy se vidí, že by hlavní hrdina dopadl tak, jak tenhle. Není to žádný film pro intelektuály, ale celkem originálně pracuje s postavama, není nudný, a je sympaticky obsazený. Protože mám Jasona Stathama na černé listině, první film neznám, nemám tedy porovnání. Ale tohle nebylo hrozný. ()

Johny M.

Na direct to dvd sequel (resp. prequel!) celkem slušná záležitost. Zábavná, akční a lehce brutální podívaná, na kterou Andersonova Death Race docela solidně navazuje... 3,5* ()

Grimlok

Asi první direct-to-DVD film, u kterého jsem nechtěl spáchat sebevraždu. Pořádná akční jízda, sem tam někdo dostane do držky, sem tam z někoho cáká krev, sem tam někdo umře. Dozvíme se všechno, na co jsme se během jedničky ptali. ()

Viky.05

Co na tom, že to vykrada jedničku ve všem, co se da?? ubrat těch zpomalenych, strašně "tvrdackych", momentu, přidat nějaky ten zavod na vic a trochu napadu a DR mohlo byt kralem bečkovych akčnich filmu. Ale za ty ženy 1* nahoru ()

Stíba

Přimáčkla vás jednička do sedačky a vy se bojíte vykradačského odpadu? Tak to vážně nemusíte! Rallye smrti dva je totiž hutným prequelem, který nejenže prvnímu dílu neduělá ostudu, ale dokonce ho u mě i leckdy předčil. Dlouho jsem se u čistého akčňáku takhle dobře nebavil, neužíval si nadupadnou akci a neměl tolik tolik adrenalinu v krvi. V době kdy dodatek "(video film)" vyvolává automaticky o 2-3* nižší hodnocení jsem dostal naservírován laciný nelacině vyhlížející, dobře obsazený rachot. ()

Pekisan

Death race 2 krasne ukazuje aky je maly rozdiel medzi akcnou zabavou a trapnym kopirovanim. Ono totiz dvojka sa nezmohla vlastne uplne na nic len to skusila akoze pribehovo. A prudko romanticky avsak stale dostatocne chlapacky drsne. Lenze...a to budu tie rozdiely oproti pomerne slusnej jednotke. Akcne to je ale nic nevidite pretoze to ma sialeny strih takze nie lenze vacsinu filmu netusite kde sa to vlastne bije ale ani kto a s kym. Specialne plati na preteky aut. No a este su tam milion nudnych spomaleni typu: ja sa pozeram, ty sa pozeras, oni vybuchuju. Ano su tam aj sexy zenske...teda vlastne nie su. Ono zenske tam su, aj vyzeraju sexy ale asi tak ako umele kvety vyzeraju ako kvety. Su umele a dalej to uz nikoho nezaujma. A vzhladom na ten strih aj tak nic ...ale to uz je kazdemu jasne. No a kedze cely koncept s pretekmi vo vazeni tu uz bol vlastne netusim preco tomu davam kvalitne dve hviezdy. ()

cerbygerby

Nechápu proč tento film vůbec vznikl... není tu nic jiného než kopírování jedničky, ale s tím že na ní to vůbec nemá, jak herecky - Dany Trejo a hlavně Luke Goss byli trapný, tak dějově.. hodně slabé 2* ()

kuces

První půlka filmu naprosto zbytečná a druhá baví jen díky svižnejšímu tempu závodů, které jsou slabým odvarem předchozího filmu. ()

Mandalorian

Myslel jsem si, že ten film stojí na Stathamovi a ukázalo se, že ani ne. Dany Trejo mě mile překvapil a celkově dobře obsazený prequel ani v nejmenším nezklamal. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra