Veronika s Michalem jsou spolu pět let a jejich vztah dospěl na křižovatku. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Odjedou proto spolu do Skandinávie a zažijí obyčejně neobyčejné dobrodružství, které dá jejich životům nečekanou reflexi. Drama z produkce HBO režíroval Jaroslav Fuit, v hlavních rolích Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner a David Máj.

Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a chce se bavit. Žijí vedle sebe aniž by spolu skutečně byli. Pod tlakem hádek a strachu z rozchodu vymyslí Michal pro Veroniku tajemnou dovolenou. Od začátku je ale všechno jinak, než si to pečlivý Michal připravil a Veronika dává najevo zklamání. Cesta po Skandinávii a situace, do kterých je staví, jim samým a jejich soužití nastavuje zrcadlo. Všechno se zdá být jen potvrzením toho, že by už spolu neměli být. Setkání se Šimonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál. (oficiální text distributora)

Jevablo

Velmi prostý příběh o vztahu, který pomalu zaniká, ale ještě před tím si musí projít pořádným kataklyzmatem. Jeden z nejlepších českých filmů roku 2009, a nejlepší pokud beru poměr cena/výkon. Herci neprovozují žádné "velké umění", neříkají žádné vzletné věty a snad právě proto má film šanci zaujmout skutečně každého. A kromě hlavních postav nelze zapomínat ani na malé velké herce ve vedlejších rolích, nezapomenutelná je scéna na benzínové pumpě:-) ()

tahir

Tragedia, pribeh by sa aj dal, ale spracovanie a herci na urovni materskej skolky. Este ze sa to da zvalit na to, ze to autor tak fakt chcel. ()

tomkat

I když bychom rádi měli partnerské vztahy idylické jako dovolenou někde v Karibiku, občas to spíš dopadne jako výlet ke studenému severskému moři a pak je na nás, jak se k tomu postavíme. Díky tvůrcům za to, že tohle uměli nenásilně a mile civilně sdělit. A že to párkrát vypadá těžko uvěřitelné? Ale přece přesně tak občas vypadá i náš život... Dogma počesku s nekonvenční hudbou. ()

mahulenka

herecke vykony vcelku ujdou, hudbu, kterou pousti mam taky rada, ale obcas se tam moc nehodi. ale nijaky extra zazitek to nebyl. odkaz na manifest dogma 95 se projevil strohosti a nekdy az moc rozklepanou kamerou, coz v ceskem podani pusobilo spis jako neprofesionalita. ale pokus o vybrednuti ze zajetych koleji ceske kinematografie je to zajimavy. jsem rada, ze jsem takovy film podporila ()

nihiliste

Na české poměry je Dvojka velice výjimečný film, podle mého názoru i dost podhodnocený. Kancelářský blbeček Michal, jehož jedinou životní "zábavou" je hraní fotbalové simulace na PS, se snaží oživit a zachránit naprosto nesmyslný vztah s rebelkou Veronikou, která narozdíl od něho touží po dobrodružství a "živé" zábavě, společnou dovolenou ve Skandinávii. Shodou náhod se jim do cesty připlete podvodníček Šimi, který do jejich vztahu přinese jistou reflexi. Jejich společná dovolená se nakonec promění v něco jiného, než oba očekávali a vyústí v poměrně nepřekvapivý závěr. Amatérská kamera v šikovných rukou dodala filmu realističnost a musím říci, že perfektně doladila celkový dojem z filmu. ()

sedlis odpad!

Nevim,zda jsem koukal na stejny film jako zdejsi znalci..pro mne ale spatny scenar, odporni herci(chapu, hl.hrdinka protekcne obsazena), jedna z nejhorsich kamer co jsem videl a stupidni dialogy..hnuj ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010