Veronika s Michalem jsou spolu pět let a jejich vztah dospěl na křižovatku. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Odjedou proto spolu do Skandinávie a zažijí obyčejně neobyčejné dobrodružství, které dá jejich životům nečekanou reflexi. Drama z produkce HBO režíroval Jaroslav Fuit, v hlavních rolích Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner a David Máj.

Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a chce se bavit. Žijí vedle sebe aniž by spolu skutečně byli. Pod tlakem hádek a strachu z rozchodu vymyslí Michal pro Veroniku tajemnou dovolenou. Od začátku je ale všechno jinak, než si to pečlivý Michal připravil a Veronika dává najevo zklamání. Cesta po Skandinávii a situace, do kterých je staví, jim samým a jejich soužití nastavuje zrcadlo. Všechno se zdá být jen potvrzením toho, že by už spolu neměli být. Setkání se Šimonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál. (oficiální text distributora)

Heroine

Není špatný. Poměrně odvážný, ani atmosféra není špatná. Všechny postavy opravdu slušně nesnesitelné, doufejme že záměrně. Mám i známé ve Švédsku, kteří mají s čechama v Dánsku a Švédsku dost podobnou zkušenost. Prostě si budeme "půjčovat", protože tady nikdo nepočítá že se něco takového stane. Naneštěstí jsem se ale na film dívala kvůli Dykovi, který se objevil na pět vteřin a neřekl ani slovo. To mne trochu odradilo, proto tak nízké hodnocení. Příště dejte Dykovi větší roli. ()

Hpatrik

Na české poměry docela kvalitní psychologické drama se zajímavou zápletkou a povedeným scénářem. Ten Michal byl teda na zabití už od začátku. ()

spacylemon

Pokud se člověk sžije s tou protivně realistickou kamerou a promine všechny ty dialogy o trenclích a plakátové postavy, tak je to vlastně docela dobrý... ()

radeckator

Zajímavý pohled na pár ve vztahu před jeho zánikem. Tolik práznoty, lhostejnosti, odcizení, nucenosti, zvyku a povinnosti se jen tak nevidí. Vůbec jsem nechápal proč ti dva jsou ještě spolu. Vcuclo mě to a na konci s tupým výrazem vyplivlo. Dobře zahraný (přišlo mě, že všechny postavy osobně znám ze svého okolí) a i ruční kamera, kterou jinak nemusím tady moc nerušila. Jako celek to působí příjemně smutně, ale ne depresivně a bezvýchodně. ()

Šňůra

Natočit film víceméně jen se třemi herci není lehké, snadno se z toho může stát nuda. Natočit dobrou road movie je mnohdy ještě těžší. Jaroslav Fuit se s tím popasoval velmi slušně a natočil docela zajímavý a neotřelý příběh. já se nenudil ani chvilku. ()

Black3R

Snažil som sa vžiť do filmu, ale chvalabohu do filmu vstúpil ten vandrák, pretože by som to ani nedopozeral. Sám o sebe ten film ani nič neprinesie, ale človek sa má aspoň nad čím zamyslieť. Asi som teraz potreboval vidieť takýto "rozvrátený" film...60% ()

FosaCZ

Překvapivě sympatický snímek. Po dlouhé době jsem v českém filmu zaslechl dialogy, které by mohl člověk z masa a kostí opravdu vypustit z úst. Jaroslav Fuit si vystačí se třemi postavami. Věnoval jim spoustu péče a ve výsledku se to rozhodně vyplatilo. K jeho hrdinům nelze zaujmou jednoznačný postoj... a přesně tak to v životě chodí. ()

Prubner

Je to hodně autentické, postavy, dialogy i spousta přesně odpozorovaných detailů, to vše je skutečně jako ze života. Musím přiznat, že při sledování filmu jsem si vzpomněl na vztah se svou bejvalkou (a není to hezká vzpomínka): u nás to vypadalo velmi podobně. Občas jsem měl při filmu pocit deja vu. Stejně tak mi to připomnělo Svěrákovu Jízdu, Kristýna Nováková jako by Geislerce z oka vypadla a hraje skoro stejně. Na druhé straně je na tom filmu bohužel až příliš znát, že vznikal v amatérských podmínkách. Každopádně mě ten film potěšil. P.S. Vzkaz těm, co píší, že ti dva by spolu nevydrželi ani týden, natož čtyři roky. Věřte mi, z vlastní zkušenosti vím, že je to klidně možné. ()

Edeltruda

Civilní příběh zachycený ulítlou kamerou aneb "Supr vejlet" tří supr nesnesitelnejch postav (a to bez výjimky). Neurazilo, nenadchlo. ()

Slick

Myšlenka filmu je dost kvalitní na současnou českou tvorbu...dialogy jsou celkem často hodně nepřirozené, ale pokud se soustředíme hlavně na děj, tak to není tak velký problém. Děj ve zkratce: Michal - milující partner, co splní přítelkyni jakékoli přání, nevděčná Veronika, která neví co chce a k tomu povedený týpek a rozvraceč vztahů Jiří Malina, který potvrzuje "dobrou" pověst Čechů v zahraničí... ()

maniacxl

Dokumentárně vyprávěná road movie s výbornými dialogy a slušnou režií.Místy se jeví zmateně,ale veškeré nedostatky nahradí supr herecké výkony.No spíše to vypadalo,jak jedna velká improvizace,což na škodu určitě nebylo.Já se na 90 minut zabavil.Zvláštní,jiný,ale dobrý.60%. ()

Alden_Larson

Velmi působivý snímek. Je to velmi jednoduchý film, ale jak už se někdy říká: míň je víc, a v případě tohoto filmu to určitě platí. Děj byl zajímavý od začátku do konce, postavy byly všechny krásně rozvinuté a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Herecké výkony byly fantastické, herci určitě často improvizovali, protože dialogy zněly velmi autenticky. Prezentace tohoto filmu nejspíš spoustu diváků odradí, mě se ale líbila. Není perfektní, ale líbil se mi styl natáčení, nevím, jestli vzhled podobný dokumentu byl záměr autorů, ale myslím, že se hodí. Hudba byla dobrá, ale pár písniček trochu nerušovalo tón děje. 8/10 ()

fujarik

První český film z produkce HBO, který mě zklamal. V podstatě se jedná o psychologický film, který už po pár minutách přestane bavit. Ve filmu ani žádné velké zvraty nečekejte. Prostě nudný film... ()

Fosgo

Dvojka …. nebo spíše trojka? To vztahově důležité prožívají až příliš racionální ale veskrze hodný a nudný Michal, jeho věčně nespokojená partnerka Veronika (které se nelze zavděčit) a náhodný známý Šimon, beroucí si od života vše, co mu život dává ( a občas i trochu více). Dovolenková cesta severní Evropou „konečně“ rozložila nepříliš pevný partnerský vztah …natočen byl film s jistotou toho, že takhle opravdu probíhají nevyvážené vztahy, se vším tím hádáním, naštvaností, drobnými poťouchlostmi , ukřivděností, nevěrou ….za použití občas roztřesené kamery a chtěnou civilností a autentičností. Větší část děje probíhala v Dánsku, v zemi vzniku manifestu Dogma...a odkaz manifestu je zřetelný. Sympatický film. ()

Flamik

Nojono, svině se najdou všude na světě. Tento snímek ale rozhodně není jen o jednom špatnym človíčkovi. Mě zaujala spjatost páru, který i přesto že se nachází v krizi, tak si po určité stránce rozumí a oba si vyhoví navzájem. Možná je to určitý stereotyp, který se mě prozatím úspěšně vyhýbá, ale na druhou stranu, nevím zda je tento stav účelem bytí. ()

Chlo0opek

Celý příběh v podstatě směřuje k vysvětlení, kdo je Šimon a proč naší dvojici vlastně tak pomáhá. "Buď dobrý" zní v jeho podání opravdu pěkně. Ale bohužel jsem nebyl uspokojen se zmíněným vysvětlením. Nakonec dávám slabší 3*. A ještě - scénu, kde ráno Michal najde na gauči - však uvidíte koho - bych opravdu nechtěl zažít.. Vážně dost deprimující... ()

montel

Verča (Kristýna Nováková) chodí s Michalem (Jakub Wagner) již pět let. Společně se rozhodnou jet autem na dovolenou do Švédska. Ubytování, které Michal domluvil přes internet jim nevychází a proto se dvojice začíná dost hádat. Verča na jednom večírku potkává čecha Šimona (David Máj), který jim za odvoz slibuje ubytování u moře v Dánsku. Někdy nesnesitelný Šimon začíná lézt Michalovi krkem, nejen kvůli drobným krádežím ale hlavně kvůli náklonosti k Veronice...Trochu mi to připadalo jako amatérský film, ale dosti pohodový. Kristýna Nováková hraje pěknou potvoru a také bylo zajímavé sledovat, jak jejich dovolená dopadne. 60% ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010