Píše se rok 1911. Profesor Marie Joseph Esperandieu, odborník na starý Egypt, koná experimenty na základě své knihy o posmrtném životě. Nešťastnou náhodou se mu podaří oživit pterodaktyla, který se po 135 milionech let vyklube z vejce v Přírodovědném muzeu a uletí. Pterodaktylus napadne taxi s bývalým prefektem Raymondem Poitrenaudem, který si veze tanečnici ze šantánu. Taxi skončí v Seině. Nazítří je tisk plný zpráv o prefektovi a tanečnici i o obřím ptákovi. Vyšetřováním případu je pověřen potřeštěný inspektor Léonce Caponi, velký milovník jídla. V té době se prostořeká a svérázná cestovatelka a spisovatelka Adéla Blanc-Sec vydává do Egypta k vykopávkám. Chce uzdravit svou sestru dvojče Agátu, která je už několik let v kómatu. Při tenisu jí jehlice z kloboučku probodla lebku. Adéla hledá mumii Patmosise, největšího lékaře starého Egypta a osobního ošetřovatele faraona Ramsese II. Chce ho oživit podle Esperandieuovy knihy. Je zadržena jako vykrádačka hrobů a odsouzena k smrti. Před zastřelením se jí podaří uniknout a po dobrodružných peripetiích se s mumií vrátí domů do Paříže. Profesor Esperandieu naláká ve svém bytě pravěkého ptáka na maso. Přichází k němu Caponi a k svačině si dá vajíčko. Pterodaktylus zvyklý chránit svá vejce, je napadne, zdemoluje celý byt a uletí. Caponi nechá Esperandieua zavřít do vězení. Adéla si v novinách přečte, že je Esperandieu odsouzen k trestu smrti a rozhodne se ho v přestrojení z vězení opakovaně dostat. Nepodaří se jí to. Do Paříže je povolán z Afriky slavný lovec šelem Justin de Saint-Hubert, aby pterodaktyla zneškodnil. Šílený lovec však nadělá víc problémů než užitku. Mezitím profesor Ménard a vědec z botanické zahrady Andrej Zborowski, který je do Adély zamilovaný, objeví v muzeu zbytky vejce pterodaktyla. Zborowski v botanické zahradě naláká pterodaktyla na sezení na zbytcích skořápky jeho vejce. Adéla si ptáka ochočí a osedlá ho. Odletí na něm k popravišti, kde vyrvou Esperandieua ze spárů smrti. Lovec šelem však pterodaktyla zastřelí. Umírá i profesor Esperandieu, který s ním byl spojen. Adéla dopraví profesora rychle do svého bytu. Esperandieu z posledních sil probudí mumii Patmosise a umírá... (TV Prima)

Trilobajt

Zapnu film a čekám, kdy se objeví mumie... Po deseti minutách filmu se objeví... Pterodaktyl?!? Dojde matka a zdrbe mě, že si furt pouštím nějaké filmy a ani na jeden se nedodívám. Tak jí říkám, že to je pořád ten stejný film. A co ona na to? Že prej kde je teda ta mumie?? :) A co já na to? Že sem dlouho neviděl takovou blbost o mumii (téměř) bez mumie:) ()

Idoviren

Už je to delší dobu co jsem to viděla, ale dodnes si pamatuju, že se mi to moc nelíbilo. Vlastně to byla nuda k uzoufání s hlavní hrdinkou, která je docela na facku. Líbily se mi tam vlastně jen dvě věci. První je ta nehoda s jehlicí do vlasů na tenise (docela k tomu sedí hláška Leslieho Nielsena "Když má někdo dítě v šedesáti, to je náhoda, ale když na někoho spadne piano z desátýho patra... To je holt smůla"). A druhá byla nějaká vtipná odpověď, kterou pronesla ta oživená mumie, ale já si nemůžu vzpomenout co to bylo... A to je v kostce celých 107 minut utrpení z Paříže roku 1912. ()

brasek

Nie príliš zaujímavý film, ktorý sa rozbehne až v poslednej štvrťhodinke... zo začiatku silný mišmaš, nie je tam kúsok niečoho čo by diváka zaujalo. ()

Karlosik_4

Film, který mi dal ze začátku naději na zajímavý archeologicko-historický Céčkový film. Avšak jak šlo stopáž dál, až do samotného středu, začal jsem ztrácet naději. Ano, takový humor by ocenil rok 1970, ale na rok 2010 je tohle už trochu pase. Ustřední postava je někdy geniální a humorně zábavná,  rázem v druhé scéně je z ní tupá ´´bloncka´´. A když jsem si myslel že pasáž s vězení je absolutně nudná a přitažená za vlasy, scéna s pterodaktylem a záchranou byla totálně přes čáru, a jediné co mě drželo u filmu byla Louise Bourgoin a mumie.  Z ní sem čekal kapku tajemna. Ale je zde jen jako komický EX Machina- Mumie prvek co udělá doslova jen čaj. Samotná pasáž v muzeu byla celkem pěkná, a vtip se vznikem Louveru je to, co tomuto filmu zajistilo 2 hvězdy. ()

JaguarN

Na komedii málo vtipné a na dobrodružný film zase málo akční, zkrátka takový kočkopes. Celé mi to připadá takové roztříštěné a málo kompaktní. Zbytečně moc postav, které ovšem nemají skoro žádný prostor (včetně té hlavní), takže jsem si k žádné nevybudoval kloudný vztah. Ano, ta probuzená mumie je jednoznačný sympaťák, ale objeví se až na konci, aby vzápětí odkráčela s faraonem kamsi do noci, a to je trochu málo. Prostě mi to přišlo jako všechny filmy z posledních let, kolem nichž se motal Luc Besson, takové nedotažené až odbyté. Škoda, začátek vypadal nadějně a potenciál to určitě mělo. 50% ()

skodovak

Na mě tentokrát až moc franczouské, více než jen bessonovské. Ale za hezkou reportérku Adélku a rozkošného profesora-pterodaktyla zaokrouhluju svých 2,5 hvězdy směrem vzhůru! ()

HMTD

smůla já to nemohu s klidným svědomím ohodnotit na víc jak 40 procent. Skvělé nápady tam jsou ale tak chabě využity že je to až hrůza,já bych tento film roztrhl na 3,tím nemyslím udělat tří dílnou sérii ale vzít jeden hlavní nápad a z něj udělat film a ne toto. Jako celek už to začíná vypadat jako ptákovina. Skvělí výkon předvedl Jacky Nercessian a hlavní hrdinka není k zahození,jen mi chvíli přišla jako drsňačka a jindy jako křehounké stvoření. Pterodaktilus byl podle mě trochu odrazující faktor. Mumie rozhodně plus tady bych to rozvedl a ne použít asi tak deset minut, ale chápu že dosti zvyšují náklady. Ze začátku mi to připomínalo řekni kdo tě zabyl(styl vyprávění), pak něo jako lara croft no a dál je to mišmaš který si bere od všeho něco. Shrnutí závěrem,ale jo dalo se na to koukat a byla to celkem zábava. ()

Monyfik

Toto Céčkové dílo se v kinech nemělo ani objevit. Efekty nesahající ani po kotníky efektů 13 let starého 5 Elementu, kombinace všech možných filmů od Lary Croft až po Mumii a Francouzský humor=šílený guláš na který je nejlépe si nechat zajít chuť. ()

snupko13

Na Bessonove mierne zvrátené, chaotické besnenie si už pomaly zvykám, v niektorých scénach sa proste nerozpakuje ( poprava kata:)) ), ale nemôžem zatiaľ s určitosťou povedať, že ako celok ma to uspokojuje alebo dokonca, že to obľubujem. Už pri Arthurovi dvojke som pomaly lámal nad ním palicu, no možno práve tá jeho neobvyklosť, nepredvídateľnosť a drzosť k divákovi ma vždy dostane, pozrieť si niečo ďalšie od neho. Možno sa viacerí na to takto dívate, nechávam to otvorené, 3* . ()

Mort09

Neprostá slátanina, s nesympatickou hlavní hrdinkou, Bourgoin se celý film tváří jako by ji bylo ukradené, co se děje, a hromadou zcela zbytečných postav a scén. Jediné co film zachraňuje od úplného propadáku, je poslední půl hodina, která se fakt povedla. Celkové hodnoceni 35% s přimhouřeným okem (ten konec si to fakt zaslouží). ()

Littlebag

Náhodou docela zajímavý film. Viděla jsem ho na dnech francouzské kultury, šli jsme na něj místo francouzštiny. Celkem povedené. Ušel :) ()

martinexa odpad!

Pustili jsme si to s rodičema na DVD a mysleli si jaká to bude zábava. Po půl hodině marného snažení jsme to vypli a šli spát. Nechápu, že to má tak vysoké hodnocení tenhle ksindl už nechci nikdy vidět! ()

gizi

Nenáročná komedie, která je roztomile příjemná, dobře plynoucí, bez nudy - prostě dobře jsem se bavil. 4.1.13, 75%. ()

tinss_18

Mám rada dobrodružné filmy. Od tohto som čakala viac, dosť sklamalo. Niečo tomu chýba, možno viac akcie v niektorých scénach. Tak len 2 hviezdičky. ()