Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

zelda82

Koukam, ze si Rock asi chtel vyzkouset, jak velika cast filmu se da odehrat s jednim jedinym vyrazem....Naprosto jasny videt a zapomenout ()

FilmWave

Správně oldschoolová pomalá jízda za pomstou. Dwayne Johnson od "Útěku na Horu čarodějnic" zase pořádně nabral hmotu a jeho kukuč "I will kill them all" řádně připomene klasiky z osmdesátých let. Škoda, že se film moc často odkloňuje od hlavního hrdiny a úplně zbytečně se rozptyluje bočními postavami. Billy Bob Thornton je ok, ale příběh nájemného zabijáka je jak pěst Dwayna Johnsona na oko. ()

solid

Vůbec ne špatný film, který ovšem dojíždí na svém titulu a poněkud předimenzovaném traileru. Snímek samotný je ovšem pomalejším vyprávěním o závislosti, boji s ní a o pomstě a jejím smyslu. Neříkam, že ve všech těchto bodech jde do opravdové hloubky, ale tím jak ukazuje bandu bad guys 10 let po zločinu, kdy každý dopadl nějak jinak, některý se změnil jiný vůbec, ale hlavně nikdo z nich není nějaký uberboss bohatý a megazlý, právě naopak. Jediný Killer má vše, ale je závislý na výzvě. Vůbec to představení mi přišlo až zbytečně stylizované, stejně jako název a trailer. Prostě zbytečně se zaškatulkovali někam, kam film vůbec nedošel, zřejmě ke zklamání většiny diváků. Nic jsem nečekal a dostalo se mi příjemné jedenapůlhoďky s velmi dobře zvoleným hudebním doprovodem. Takže zkuste se odprostit od názvu a traileru a třeba uvidíte úplně jiný film. ()

zabro

A ta jedna hvezdicka je za snahu. Film absolutne o nicem. Trailery nam slibovali poradny akcni narez a to se nestalo. Nekde na ceste z postprodukce do kin se akce vytratila a to je podle me skoda. ()

Wolvie

Já bych to neviděl zas tak černě.Ukázky lhaly,to je jasný,místo akčního nářezu jsme dostali skoro až přemýšlivý revenge-movie,což mi vůbec nevadí,naopak jsem si užíval pomalejší tempo a sympatický výkon Dwaynea Johnsona,který si svou roli užil měrou vrchovatou.K tomu božská dvojka Maggie Grace a Moon Bloodgood.Zklamaných diváků je koukám hodně,já jsem příjemně překvapený a to možná hlavně proto,že jsem Faster nijak toužebně neočekával. ()

Rokle

Faster je nablýskaný mix chutného guláše, se všemi klady i zápory, které z toho vyplývají. Spousta WTF momentů, kde nevíte, jestli se tvůrci nezbláznili (linie nájemného vraha a jeho přítelkyně), jenže je to tak sebeparodující vzpomínka na akční výplachy, že nemohu jinak. Dokud si Rock odepisuje položky ze svého menu, tak to jede jako jeho slušně naspeedovaná kára, ke konci už mu dochází plyn. V rámci žánru jsem si krásně pročistil hlavu... 70% ()

sadlokan

*** Za kecy o kovový destičce v palici a vyměknutí před polepšenym kazatelem.I když,teď mě napadá,že Eastwood si narval pod pončo plát od kamen,vono je to vlastně docela dobrý!A Johnson se tváří tak jak musí,nějaký šibalský pomrkávání by to poslalo úplně do hoven,Ještě sem neviděl špatnej film s B.B.Thorntonem. ()

montongery

Od začátku až do konce pořád stejné.. Občas se pokusí řešit humorně nějaké vážnější morální ‘dilema’, jako např. jestli můžu zabít gangstera, ze kterého se stal kněz, ale zabil mi bráchu, ale ani to filmu moc nepomáhá. Ale na druhou stranu snaha o nějakou zápletku byla, takže lepší než nic. ()

REBARB0RKA

Navnaděná trailerem, zklamaná filmem. Nechtělo se mi věřit, že film, ve kterém hraje Dwayne Johnson a který se honosí přívlastkem akční, bude nuda, ale po 98 minutách už tomu věřím. Akce minimální, dějová linka s cool nájemným vrahem naprosto zbytečná. ()

Puol

Tak trochu premrhaná príležitosť, škoda hlavne pre charizmatického Rocka, pre ktorého to mohla byť takmer ideálna postava a konečné potvrdenie jeho akčného potenciálu Napriek reklamnej kampani sa vôbec nejedná o akčný film. skôr drsnejší thriller. Nesympatický policajt Boba Thortona mi nesadol a ten elegantný zabijak mi prišiel ako z iného filmu. ()

Heroine

Nebýt tam Johnson, nikdy bych si takový film nepustila. Je to předvídatelné, směšně mačovské, a neoplývá to zrovna originalitou. ()

Wallis3

Zase jednou film, kde sou všichni strašně drsní, dokonce i ten dědek je drsně úchylnej, drsnej mladej vrah s ještě drsnější čičinou, a nejdrsnější je Dwayne, kterej si na všechny drsně došlápne a drsně přežije dvakrát střelu do hlavy (fakt dvakrát! :-D) takže film za drsný dvě a jedna za drsnej soundtrack. ()

Raziel_cz

Materiál s větším potenciálem na kultovku jsem snad ještě neviděl. Jo, třeba to není takový nářez jako v trailerech (které jsem neviděl, takže pro mě no problemo), třeba to má nejtuctovější plakát v historii a ta linie s hitmanem je tam vyloženě proto, abychom úplně, totálně, fakt jakože všem mohli na konci říct, kdo je záporák, kdyby to náhodou do té doby nepobrali, ale stejně je to zatraceně kulervoucí nakládačka s adrenalinovými přestřelkami a parádními postavami (Billy Bob ftw!) a střihy a zoomy jak ze sedmdesátých let. Za mě teda hodně dobrý. ()

helloween93

Béčko jak kráva z dob, kdy Dwayne hrál v samých průserech a áčková produkce ho teprve čekala. Story je prachsprostý revenge movie, bez jakékoliv invence, v závěru je předvídatelný zvrat, akce průměr. 2* ()

Harts

horda adrenalinu a svalu, jen chlapská záležitost, už stylem, jaké to je natočeno, ale prima oddechovka ()

ICE-GRADLO

Na to, jak jsem se na film tak dlouho těšil tak absolutní zklamání, Dwayne tam chodí jak nějaký robot, sem něco výjimečně s někým prohodí nebo ho rovnou odpráskne. Docela by mě zajímalo, kolik slov vůbec pronesl za celý film a tohleto má být hlavní hrdina? Nebýt nájemného vraha, jeho pěkný káry a fešný kočky, byly by to pouze 2*. Škoda, Dwayna teda pěkně dlouho teďka nemusíme :) ()

bararich8

souhlas s Isherwood - nuda, nuda, nuda... dle traileru jsme očekával nadupanou akční jízdu s horou svalů v hlavní roli a místo toho jsem několikrát viděl Johnosonův výraz - už mám několik dní zácpu - a výraz jeho obětí - á, konečně jsi tady, to ti to trvalo, nejdřív pokecáme jo... No, a pak přišlo velké finále v podobě kovové destičky. Takže se na to psychicky připravte, pokud se na to hodláte podívat. ()

foundation

Ja som vedel ze to nemam zapinat. Nakoniec si vravim ze sak na Dwaynov nasraty ksicht, do toho nejake Thorntonove opicky a Maggie Grace sa bude dat aspon pozerat a obcas zasmiat. Ked nie tak to jednoducho vypnem. Dopozeral som to do konca co povazujem za svoje velke vitazstvo a jedine preto tomu nevpalim odpad. Nedavno som pri The Resident napisal, citujem ,, jeden z najzbytocnejsich filmov za poslednu dobu,,. Faster je ten druhy. :D S tymto filmom nemoze byt spokojny ani priemerny akcny fanusik. Boze a tie dialogy. Ved nejde o zivot ale to sa naozaj neda vymysliet aspon jedna normalna veta za cely film? :D Katastrofa. ()

Yancl

No konečně pořádná role šitá na tělo pro nabouchaného "Rocka" .. bohužel né tak krutě vychytaná, jak by asi měla být. Ony plakáty a trailery sice nasvědčují opak, ale skutečnost je kapánek pod tou drsnou hranicí, pod tím spravým odvarem, který by přinesl celému filmu to pravé ořechové. A přesně v tomto duchu se odehrává i 'Faster' .. z prvních minut cool nasraný 'The Rock' za zdmi věznice (škoda,že se tomuto prostředí tvůrci nevěnovali více) a posléze postupně klesající napětí i zábava. Film je to dobrý, ale velká škoda, že po svou dobu upadá k průměru. [60%] ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu