Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

MartinNewman

Tu jedničku jsem dal jen z lítosti. To je úlet tady toto dílo. Neskutečná sračka u které mě mrzí že mi ukradla 94 minut mého života. Nefunguje tu nic. Takový příval ubohosti, tupých dialogů a neherectví se jen tak nevidí. Shit na entou. Fuck. Hnus. ()

charles3

The Rock jako lidský Terminátor na cestě pomsty, dosud málo známý Jackson-Cohen v roli profi-zabijáka, který ho má zastavit, Thornton jako polda, který chce vzniklé vraždy ještě pár dní před důchodem vyřešit a k tomu jejich manželky, bývalky, přítelkyně, kolegyně... Zajímavá zápletka, pár nečekaných zvratů, ale také nezbytná klišé. Za mě 69 %, tudíž zaokrouhluji dolů. ()

wairau

Na film jsem se díval s velkým očekáváním, které se s postupem času nenaplňovalo. Přes to zůstává Faster velmi solidní zástupce akčního žánru s motivem pomsty. Slyšet hlavního hrdinu promluvit se vám zase tak často nepoštěstí, Billy Bob Thornton je prostě nesympatickej a nájemný zabiják je fakt "divná" postava. Představení hlavních postav beze jmen (driver, cop, killer) sice není originální, ale přesto k filmu sedí. A jelikož mám slabost pro americkou klasiku, musím vyzdvihnout úžasné Chevy Chevelle... ()

dogzila

+1*za množstvo úchylov, +1* za B.B.Thorntona, +1*za absolútne fantastický soundrack, +1*za autá, +1*za kameru, -1* za napumpovaného The Rocka, -1*za pripečený názov a amícke bigotné žvásty %= čisté 3 :) ()

majky.20

Nadupaná kára, nadupanej Dwayne, nabitá bouchačka, jednoduchá zápletka, přímočarej konec. Co víc čekat od akčního bijáku, který rychle odplul jak rychle připlul. I tak, ale musím hodnotit více jak kladně, protože tohle není na přemýšlení, ale na relax. ()

Filtthy

Bohužel zklamání.Už mi opravdu přijde,že potenciál Rocka nedokáže nikdo naplno využít.Je sice fajn vidět jak je Rock nasraný a chce všechny zabít,to je ale vše.Ve filmu není ani jedna pořádná rubačka,Thornton je nulový,zabiják zbytečný.Tyto filmy akorát zapříčiní to,že bude Rock natáčen jen a jen rodinné komedie a má po slibné filmové kariéře.Raději se měl vrátit do wrestlingu,tak byl akčnější a byl tam někdo. ()

Pecca007

Co vám na tomhle sakra vadilo? "Faster" jen zkrátka není typická mlátička s Johnsonem. Příběh to má ale nápaditý, Tillman vi, jak tuhle látku zrežírovat, Johnson je kouzelně nemilosrdný a Thornton je zase důvěryhodná troska. Tak kde je ta chyba? BTW: Maggie vem si mě. ()

Pellik

S komentárom Lateefa sa nedá nič iné len súhlasiť. Mňa zaujalo prvých 10 minút filmu a hudba, ktorá je žiaľ nerovnomerne rozložená. The Rock má naviac ako točiť takéto doslova jednorázovky. ()

redme

Hvězda za Dwaynův maraton běh k vozidlu po propuštění z vězení. Ale jinak je to jeho nejslabší film. Mám toho kluka rád, ale tohle nevychytal. Zbytečný film. ()

StandikK

Průběh filmu mě docela chytl, bohužel toho konce. Kdyby si dali tvůrci trochu více práce s vymyšlením nějakého originalnějšího scénaře na konec, než jaký je napadl, měl by film ode mě mnohem lepší hodnocení. ()

degoom

je to drsnej a akcni film je fakt ze rock tam promluvy asi 3x za celej film ale tohle mu fakt sedi konec je prehnanej ale jinak sem se opravdu bavil ale ten hezounske najemnej vrach mmi tam nesedel. ()

JeyJ odpad!

Tak tohle byla příšerná nuda. Celou dobu jsem se musel strašně přemáhat abych se na to zvládl dodívat do konce a stejně jsem se neubránil neustálému odbíhání a dělání všeho možného ostatního jen abych nemusel soustředit příliš velkou část mozku na tuhle otřesnost. Milý Dwayne Johnson si hraje na drsňáka a už je skoro tak dobrý jako Steven Seagal... narozdíl od něj by ho ale, dle mého názoru mohl zachránitl komediální žánr. Sotva si vyleze z basy začne si střílet do lidí ze svého "blacklistu", rozhodně tu ale nejde o žádné dechberoucí souboje mezi záporáky a "hlavním hrdinou", Dwayne si jen přijde, pif paf a jde zas dál. Hned na začátku si můžeme povšimnout jak kuriózně oddělá prvního človíčka na seznamu... Přijde vystřelí, všichni ho vidí, ale nikdo ho stejně nechytí. Jsem jediný komu to přijde divné? Dialogy jsou neskutečně plytké a možná, že kdyby Dwayne po celou dobu udržel to mlčení, co předvedl zpočátku, byl by to lepší herecký výkon a film by byl alespoň něčím zajímavý. Billy Bob Thornton jako zdrogovaný policista po odvykačce co znovu bojuje se závislostí na mě taky kdo ví jaký dojem neudělal (možná jen byla mizerně napsaná postava) a ten... zabiják radící se s psychoterapeutem.. jediné co se mi tam od něj líbilo byla ta sestava co tam předvedl na začátku, v ostatním nestál za nic. A ten pokus ke konci, který měl asi v divákovi vzbudit dojem jak neskutečně dobře byl film celou dobu promyšlený (viz odhalení posledního z lidí na seznamu) byl předvídatelný a přišel mi spíš jako trapná snaha než, že by u mě dosáhl požadovaného efektu. "Naštěstí" to zase na poslední chvíli bylo všechno pohřbeno plechovou destičkou, docela vtipné. škoda že to není komedie, možná bych to ohodnotil lépe. Přemýšlel jsem že bych dal aspoň za vizuální stránku 1*, jenže ani ta za nic nestála, dokonce i ten úvodní plakát je jen stupidní kýč. ()

Novik

Proč ne, mě se to celkem líbilo. Některé scény byly docela vypilované, The Rockova nasranost a jeho nemluvnost byla na správném místě a potěšil Billy B. Thornton. Akorát se film nesmírně táhne, mít o 10 - 15 minut kratší byla by to svižná jízda která neurazí ani svou nelogičností. U mě dobrý 3*. ()

Chuck_69

Rock jako můj největší idol by mohl dělat reklamu i na tampóny a stejně by se mi to líbilo. Podle mého to nebylo zas tak špatné a věřím, že každý kdo má tohoto herce rád jak já, tak si tuhle akci nenechá ujít. Normálně bych dal 3 hvězdy, ale že je tam Rock, tak dávám 4 :) ()

Petrval

Dwayne Johnson jde nekompromisně za odplatou za smrt svého bratra a klidně zabije i svýho otce (kdyby už nebyl mrtvý) aby si odškrtnul položku ze seznamu. Takhle "složitě" se dá popsat celých 98 minut velice nudného děje. Jen občas tam problikne zajímavá část a super soundtrack a to je vše. Špatný výkon Thorntna, zbytečná postava zabijáka, která prodlužuje děj jinak Johnson vyřídil svůj seznam už po 30 minutách a jen jedna pořádná přestřelka a jedna velice krátká honička. Hodnotím film pouze 2* ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu