Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Shitonit

Z basy vyleze týpek, co má svaly jak terminátor. Větší. A místo aby sekal dobrotu a byl rád že je venku, naseká na holou všem jinejm týpkům, co ho před tím než vlez do tý basy nasrali. A jak se tak motá tím světem, rozmlátí na co příjde, a nikomu to dvakrát moc nevadí. Dobrej film. ()

Uberlord

Film jsem si užil, až na závěr, ten mohl být trochu duchaplnější. Když hlavní hrdina nechal žít pánbíčkáře, čekal jsem, že se děj trošku rozuzluje, ale ono nic. Trošku mě překvapilo také to, že celé město je paf, z dvoumetrového zabijáka, ale například v klubu, či nemocnici ho nikdo nepozná... Ale jsou to jen drobné chybičky, v porovnání s tím, jak mě film bavil. Z recenzí, co jsem přečetl, jsem se trochu obával, ale film je skvělej, narvanej testosteronem a chladnokrevným jednáním, které v sobě nese ducha akčňáků z 90. let. 4/5 ()

L3G1ON4R

Čitelně nudící prácička s občasným povyražením. Takových filmů tady už bylo, že se tomu ani nechce věřit. Stejně tak jak Dwayne projede rychle kolem své oběti, je potřeba shlédnout film rychleji. Na takový titul je to škoda, marketing zapracoval velmi dobře. A to jsem se na tenhle snímek před rychlou pětkou docela těšil. ()

PigNick

Tak tohle je teda zatim nejvetsi zklamani roku 2011 (sice sotva zacal ale pochybuju, ze prijde jeste naky vetsi). Ne ze by to byl spatnej film, to rozhodne ne, ale po perfektnich trailerech je tohle opravdu promarnena sance. Kdyby byl celej film jako zacatek a v podstate cela prvni pulka tak by to bylo perfektni. Tak jsem si rikal, ze aspon ten konec bude dobrej protoze jsem vedel, ze v trailerech byla paradni scena Ferrari vs Chevelle ale ono porad nic a najednou naskocily titulky. Takze z naprosto nepochopitelnych duvodu vystrihli nejlepsi a nejdrazsi scenu a misto toho tam dali uplne nudnej a nezajimavej konec. No proste to mohl bejt skvelej film ale z nakyho me zahadnyho duvodu vystrihali ty nejlepsi veci. ()

RyanRainheart

Vyloženě špatný film to není, spíše než akční film ho berte jako drama. Scény se zabijákem naprosto zbytečné a filmu nijak nepřidaly, závěrečná pointa byla dobrá. ()

vieriX

Tak konečně se Dwayne Johnson přestal brodit v rodinných filmech a vrátil se tam kde ho všichni chceme mít čili do akce. Příběh je jednoduchý zabili mu bratra a všichni kdo s tím mají něco společné za to budou pykat a to dost tvrdě. Rozhodně scénář není nic moc originální ale vidět The Rocka s kvérem po takové dlouhé době je velmi příjemný. ()

Chicony

Eh? Wtf? Akční film? Akční tam byla snad jedna přestřelka na chodbě, která se ještě ke všemu v prakticky stejné podobě po nějakém čase opakovala, vynikající. K tomu se Rock občas projde a někoho zastřelí, aby pomstil svého bratra. Toto je korunováno dost předvídatelným závěrem, kdy se Rock "podruhé vzepře smrti". Pak tu máme nájemného vraha, který se normálně trefí během zlomku vteřiny do čehokoliv, jen když má trefit do Johnsna, tak to lítá všude kolem... Nudné podání, minimum akce i děje. Dvě hvězdy v podstatě jen za to, že jsem to dokoukal (+ hudba). ----- "And I am the demon who crawled up out of it." ()

4k7

Nevím co místním na filmu smrdí, ale podle celkového hodnocení jsem čekal větší blbost. Je to sice béčková záležitost, ale hodně povedená a se zajímavým vývojem příběhu. Někomu se může film zdát bezduchý, neprocítěný a možná i ne moc akční. Nějak jsem ale u Dwayne Johnsona už zvyklý na to, že nepotřebuje po lidech řvát jako domovnice a s každým se nejdřív 10 minut vykecávat, než ho oddělá. Film možná není akční na každém rohu, ale to naopak vidím jako plus, protože jestli něco nesnáším, tak jsou to půlhodinové přestřelky, pravidlo že každá neživá věc musí vybouchnout a borci, co dostávají do držky celou obědní pauzu, aby ve finále měli jen jeden monokl. U filmu Faster nehrozí naštěstí ani jedno. Snímek musím pochválit taky po vizuální stránce - výborná kamera a stylový střih. To mé oko může ()

driftm

Tenhle herec je sympaťák a jako mstitel bez soucitu byl opravdu dobrý!A v tomto filmu o něco lepší než dobrý.Dále můžu konstatovat soundtrack,který je také dobrým zpestřením filmu.Proč né 5* protože jeho nadlický výkon zůstat živý je trochu trapný,když ho nakonci zabili měl být mrtvej a měl být oslavován jako hrdina pomsty který padl v boji.Vím možná by to bylo trochu drastické,ale filmu by to přidalo víc!!! ()

RoninNiro

Film o tom, ze Dwayne Johnson ma tak maly modzocek, ze ho nejde trafit :D. Obcas clovek vyhlada aj oddychovku tohto typu, pretoze ked si vycerpany pri takom filme schrupne, nestrati nic z deja ani pointy filmu. Nieco mi vsak do buducna tento film dal. Ak niekto natoci cokolvek v com Oliver Jackson-Cohen umrie krutou a nasilnou smrtou, pozriem si to, nech je to prepadak aky chce. ()

DJ Kritik

Ak si chcete pozrieť takýto druh filmu, tak určite nebudete očakávať sofistikovaný druh filmu. Jedná sa o akčný film, ktorý sa nezamýšľa nad tým, čo je možné alebo nemožné. Scény sú drsné, akčné a skutočne majú spád. Nájdete tu rýchle autá, prestrelky a akčných hrdinov. Typicky americký typ podania filmu, bez akejkoľvek nadstavby príbehu je plný akcie a streľby s dôrazom na efekty nabíjania zbraní. Vtiahnutie do deja: *** Akcia: **** Brutalita: * ()

Peter-1307

The Rock , you miss your step. Začiatok je pekný, ale ďalej to ide len a len dole vodou. Neviem jalová osová línia, postavy skutočne ako výraz tváre The Rock-a vo filme - úplne mŕtve. Billy sa snažil síce, ale málo čo mohol urobiť, aby tento film zachránil. Suma sumárum čakal som viac. Trailer - ten som si pozrel po prezretí filmu ten teda sľubuje poriadne "nadupaný film". Avšak skoro presný opak je pravdou. FIlm kategórie PO - -pozri a odlož. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu