Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

badclown

Akcna jednohubka, ktora ma nijako neurazila, ale ktora mi uz po pol hodine vysumela z hlavy. Film ma pomerne pomale tempo a k tomu predvidatelny dej. Absolutne som nepochopil dejovu liniu s Killerom, ktora mi prisla vyslovene zbytocna. Som rad ze som nevidel trailer, aspon sa teraz necitim podvedeny :) S prizmurenym okom 3 hviezdy. ()

snupko13

Hotovo, dopozerané...a ako tu pozerám, väčšina, aj ktorých komenty rád čítam, ten film strhla na špinavú zem. Ja to nejako tragicky nehodnotím, aj keď pravda, trailer som si pozrel až teraz dodatočne :). To že trailer nenaplní očakávania je stará známa vec, takže tu len myknem plecom, už dávno kinematografia visí viac na finančných úspechoch a s tým súvisiacim prilákaním diváka ako na kvalite. Ale k filmu. Ja až na ten zlepený koniec, ktorý sa vymkol pri farárovi, hoci pri vyplatení zabijáka jednodolárovkou mi sánka spadla, to hodnotím na slušný priemer, niečo na spôsob Crank so Stathamom aj keď v inej podobe, inom tempe, v inej časti ameriky, inej spoločnosti, inej hudbe, ktorá ma tu veľmi bavila, atď. Na začiatku vyzeral The Rock poriadne nasratý a časom mu z tempa opadávalo, ale mne to príde aj logické. No možno za to mohol aj slabší scenár hoci to neznamenalo, že som nejako trpel. "Bočáky" od hlavnej dejovej línie sa niektoré vydarili viac, niektoré menej, no nakoniec nejako predsa len zapadli. Thornton zahral to, čo mohol aj lepšie, Cohen mi pripadal akoby nevedel, čo hrá, Berenger sa len mihol a Johnson? Keď ja neviem, on toľko málo rozpráva :))) ale rešpekt ide z neho riadny. Áááále, v pohode film, veď čo by ste od drsnej pomsty čakali, niekto to proste robí takto :) ()

zekon

Nic jsem nečekal takže mě překvapil začátek a vypadalo to na supr akčňák. The Rock má supr vražedný výraz. Jenže....pak přišli dva růžovoučcí zabijáci s tupýma kecama a naprosto nezapadající do scénáře. Nájemný vrah s obrovským jměním co vraždí za dolar a celá akce šla do kytek. Totálně zmršené, zahozené. ()

Mer-Em

Celkem slušný, jednoduchý příběh, stylově natočený, The Rock do role celkem padne, což se nedá říct o O.J. Cohen který vypadá jako kdyby právě slezl z přehlídkového mola, ale B.B. Thorton to příjemně vyrovnává. Film vám dlouho v paměti neuvízne, ale já sem se slušně bavil ()

xpluhace

Mam z toho smisene pocity, kdyby tomu dodali trochu stylu, coz by ale asi zahrnovalo jineho hlavniho predstavitele, a vykaslali se na par zbytecnych scen, mohl z toho byt solidnik akcnak, takhle je to jen slaby becko, po kterym za chvili ani pes nestekne...ale i tak jsou to myslim slusny dve hvezdy...dejte tomu sanci a sami uvidite :) ()

Patricio

Od tohoto filmu jsem nic nečekal a mile mě překvapil. Celý film jsem přemýšlel jakou roli má "killer" a až v závěrečné scéně se mi rozsvítilo. Pokud při hodnocení nebudu brát v potas absolutně nesmyslný "souboj" Pontiacu GTO (r.1966) a Ferrari F450 a závěrečnou scénu kdy "driver" opět přežije střelu do hlavy, tak davám 70%. ()

Flopps

Venku prší, není kam jít a v televizi zrovna nic nedávají. Pak je Faster docela solidní žánrovou hříčkou, při níž se budete za břicho popadat a ani v nejmenším vás neurazí. Dvě hvězdičky - ano, film je jen tisíckrát vyvařenou fuseklí, která bude stejně na konci smrdět zase stejně. Na druhou stranu filmu nelze upřít tempo a zarputilost hlavního hrdiny, který jde za svým hlava nehlava. ()

setina

Celý film bych shrnul, jako překroucený příběh o pravém hrdinství. Pochybuji, že by člověk mohl přežít jednu natož dvě střely do hlavy. I když, hlavní hrdina budí tak silný dojem, že má kolem sebe tak silnou auru, až se kulky od něho odrážejí. Příběh je postavený na silné vůli se pomstít, ze ztráty nejbližšího. V takovém případě je všechno možné. I přežít 3x střelnou ránu do oblasti hlavy? Film mě přišel moc odsunutý od reality a na druhou stranu jsem se ze začátku trochu zamýšlel. Ale, otázka drog ve filmu mě přišla jako docela uhozená a druhořadá. Nakonec byla asi důvod proč jsem se tajně ptal jak to tedy dopadne? Pokud tohle byl prvotní záměr celého filmu. Tak, prosím další takového typu už ne! To byl tvrdý oříšek. Na konci jsem se neudržel.." No to je, ale blbo** " Bez urážky-Černošský film s přídavky anglo/americké hlouposti a brutality 2x. +Jakoby Dwayne J. všechny kolem sebe mučil. A to jsem se ze začátku bavil a myslel, že jde o kvalitní ***** akční film. ()

montel

Muž přezdívaný Řidič (Dwayne Johnson) je právě propuštěn po 10-ti letech z vězení a vlastně okamžitě jakmile se nadechne svobodného vzduchu rozjede zběsilou honičku za vrahy svého bratra. V patách má však nejen policii ale také bezohledného nájemného vraha....Akční film u kterého nemusíte moc přemýšlet a přece jen se pobavíte. Typická role pro The Rocka coby osamělého mstitele. Co jiného bychom taky mohli čekat. 70% ()

kacudzde odpad!

Dvě rány kulkou do hlavy by snad nepřežil ani Chuck Norris :-). Další borec a bůh pomsty v jednom. Proboha, a co v tom dělá Billy Bob?! ()

Nakamura san

Mnoho jsem od filmu nečekal,ale nakonec jsem byl překvapen.Příjemná, né moc akční road movie o pomstě. Billy Bob Thorton má jistě širší rejstřík,ale i tak mu role seděla.Zcela skvělá scéna u posledního zastavení, kde se mluví o odpuštění.Opravdu dobrý oddechový film.Tři hvězdičky! ()

matthew_tv

Námet skvelý, film skvelo odsraný. Tých sračiek okolo odpustenia, porozumenia, atď. čo sa týka boha si mohli odpustiť, záver mohol byť tak isto viac premyslený, očakával som aj nejakú väčšiu bitku, už keď tam nasadili Dwayna... Ten pancierový štít v hlave vyzerá tak isto až priveľmi nedôveryhodne, viac k tomu proste nemám čo dodať...mohol som si miesto toho pozrieť aj niečo iné. Pôvodne som chcel dať tri hviezdičky, ale pre urážlivosť trailera, ktorý zavádza znižujem na dve. ()

Palizer

Ten to film vyzeral ako sľubný snímok, dokonca som sa tešil, že Dwayne konečne natočí poriadny akčňak, ale nestalo sa! Totálne sklamanie a zvlášť koniec-((( That suck ! ()

miromir

film mne mile prekvapil, podle recenzi sem od toho moc necekal a o to vic se mi to pak libilo, hlavne Billly Bob zahral uzasne, celkove to melo dobre tempo a stavu ()

ewus

Tak toto skutocne nie. Nestiham sa divit ako sa este filmy na podobnu temu (ak sa to vobec da nazvat temou) mozu natacat. Jeden velky muz, ktoreho je skratka nemozne zabit ani priamou strelou do hlavy (dokonca ani dvomi), je tu totalny likvidator a nic mu nezabrani vykonat tak „uslachtily“ cin ako je pomsta. Jednu jedinu hviezdicku davam za vyvrcholenie, ktore som odhalila az tesne pred samotnym zaverom ale aspon ten film vytrhlo z totalnej biedy nicoho co ponuka aj ked nan musite cakat az do uplneho konca a pretrpiet tak celych 98 minut. ()

schindler

Ve filmu se rozjedou tři příběhové linie a těžko říct která z nich je nejhorší. Profesionální zabiják který se však chová jako úplný amatér a když se to tak vezme je tady úplně zbytečný. Billy Bob Thornton s debilní patkou se taky tak podle toho chová a Dwayne Johnson alias The Rock není prostě herec, ale wrestler takže jeho křečovité pohledy s pulzující žílou ať si radši nechá do ringu. Jemu prostě sluší jednodušší filmy jako je třeba Král Škorpion nebo Vítejte v džungli. Na konci se všechny linie protnou a vznikne z toho absolutní hovadina. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu