Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

salalala

Dost slabý film, který promarnil svůj potenciál. Prvních pět deset minut vypadá dobře, a kdyby to takhle nekompromisní bylo celou dobu, bylo by to prima. Bohužel se místo akce začne povídat, objevují se tu zbytečné a šíleně nezajímavé postavy, kterým vládne Killer. Vůbec nechápu jeho význam, a kdyby se jeho scény vystřihly, nic by se nestalo. Rock tu moc nehraje, ale je to korba, tudíž lze věřit, že z něj jde strach. S tím problém není. Billy Bob Thornton už taky bere kdeco a tohle mu moc nesedlo, chvílemi mi přišlo, že ani neví co hrát. Jsou tu některé cool a povedené nápady, hezká kamera, ale co je to platné, když ten scénář je fakt "debilní". Všemu navíc podráží nohy zoufalý konec, který je jak z jiného filmu. V tu chvíli se fakt spíš divák směje než cokoli jiného. Vůbec se nedivím, že se tohle našim kinům vyhlo. Ono totiž v celku není o co stát. Tři hvězdy dávám jen díky pár hezkým záběrům a údernému začátku. Jinak ale nic moc. 50% ()

Derek

viac než o zbesilú akčnú jazdu ide o revenge flick akoby priamo vystrihnutý z filmov zo sedemdesiatych rokov. Rock pripomína viac nezastaviteľného terminatora ako muža idúcim za svojou pomstou a celé jeho počinanie by v skutočnom svete netrvalo viac ako pol hodiny, o logiku a realistickosť tu však nejde. Hlavne že to vyzera pekne (zvolené filtre sa mi celkom pačili ako i rôzne eye candy shots) a ma to vynikajúci soundtrack od Mansella. Rockove charizma je tu ako bonus na tejto príjemnej jednohubke... ()

grogodil

Rutinný akčný sajrajt bez poriadnej akcie (pár výstrelov s krvavými prskancami nie je akcia) s prehrávajúcou a nie zrovna šťastnou castingovou voľbou menom The Rock v popredí a smiešnym modelom, hrajúcim sa na nájomného vraha idúcom mu po krku, v pozadí. Neohrozené odškrtávanie si zoznamu obetí sa nesie opäť podľa predvídateľných a ohraných klišé. Ako, dá sa to bez ujmy dopozerať ak si k tomu neľahnete a budete sa nejak umelo udržiavať pri vedomí, no jediné, čo si človek z toho na druhý deň pamätá je tak závarečný twist a zistenie, že Carla Gugino očividne nestarne. ()

TominoLa

Tohle je průser s velkým P. Něco tak stupidního jsem dlouho neviděl. Nejvíce smutného na tom je, že The Rock měl být nástupcem Arnieho. Zatím je, ale o proti němu tak maličký, že by se schoval i za jeho biceps. Ač měl potenciál stát se akčním hrdinou tak díky výběru rolí jako např. téhle působí spíše směšně. To jako Víla Zuběnka mě dokázal alespoň trošku pobavit a tak bych řekl, že mu zatím o něco více sedne komedie, než akce. Snad se to změní. A Billy Bob Thornton? Každého slova škoda. Kde jsou ty časy. :-( ()

Dexter1

Taký novodobý western, ktorý sa akčnej výbušnosti vyhýba, kde len môže. Príbeh o pomste, odpustení, či vykúpení však pôsobí lepšie na divokej prérií. ()

Skip

Žádné velké umění, jen jedna z mnoha popcornovek, která má ale jisté kouzlo, protože si vůbec na nic nehraje. Je prostě tím, čím je, chce bavit a to se jí svou přímočarostí bez zbytečných řečí navíc docela dobře daří v rámci svého žánru. ()

Mickalle

Tady se nám Rock upsal hodně špatnému snímku, jsem jeho velký fanoušek už od dob wrestlingu,takže tohle hodně zabolelo. Hodí se do každého akčního filmu,ale tahle sračka byla nad jeho síly. Celé se to tváří jinak než ve skutečnosti vypadá, scénky se defakto opakují, každá druhá hláška na ***, zkrátka, nic nového to nepřineslo a zbytek byl vykradenej špatně. ()

Dubro

Aby som sa pre istotu moc nerozpisoval, tak poradím len jednou vetou: Stačí pozrieť trailer a ušetríte si krásnych 98 minút života, počas ktorých určite stihnete uštrikovať rukavice palčiaky, jednu modrú ponožku veľkosti 43 a na záver vyprázdniť hrubé črevo, ak ste mali na večeru vlka. ()

Gereth

Usoplená jedna hvězda za slušnou hudbu, která jediná aspoň trochu zaháněla nápory nevolnosti. Akční film se dvěmi víceméně identickými statickými přestřelkami se o akci pravděpodobně učil z komiksu. Na kolech to svištělo o malinko lépe, ale lépe než zbytek téhle nudy působí i průměrný díl teletubbies. Ten je navíc i o poznání chytřejší. Velké morální rozpory a snaha o to mít každou postavu pořádně pošahanou a tedy zřejmě podle tvůrců dostatečně komplikovanou na to, aby jakoby z reálného života vypadla, působí s prominutím dementně. Stejně jako celý Prásk - Cesta - Prásk příběh. Nojo, ale co jsem čekal, když jsem si pustil akčňák s The Rockem? Zřejmě na nějaký zázrak v podobě herectví B.B.Thortona. Bohužel zázraky se dějí jenom v těch lepších pohádkách. // 20% ()

Eldrick

Dwaynu "The Rock" Johnsonovi konečně došlo, že nemá cenu hrát si na něco víc. Jestli chce jít ve šlépějích Arnieho, musí začít nějak takhle - moc nemluvit, hlavně zase nabrat svalovinu jako z dob WWE éry, tvářit se nasraně a semtam utrousit správně načasovanou suchou hlášku. HARD to KILL meets THE USUAL SUSPECTS. FASTER nechce být jen tupá vzpomínka na revenge akčáky z 80. let, chce být něco víc - což se mu daří tak napůl. Ale je to prostě tak stylově a sexy natočené, že oldschool guilty-pleasure fandové musejí pookřát blahem. ()

kinderman

Ambiciózní pokus naroubovat na akční film nosnou dramatickou zápletku selhává, takže ve výsledku neuspokojí nikoho. Skutečné akce je pomálu a chtít po představiteli Drivera dramatické herectví je stejné jako přesvědčovat skupinu nadržených puberťáků o pohlavní zdrženlivosti. Ještěže nakonec padlo rozhodnutí vyhodit z filmu finální konfrontaci s Killerem (na DVD v bonusech), ta zaváněla přímo trapností. ()

dee-key

Na dnes přehlceném trhu akčních filmů, na kterém dominují ty o pomstě. Proto je Faster v podstatě zbytečným filmem, i když musím samozřejmě uznat, že to mělo své světlé momenty, ale pokud má divák kam sáhnout, proč si kazit apetit něčím takovým? ()

Cl3ricK

Pomsta je skvělý hnací motor. Faster je ale dost velké zklamání. Trailery slibovaly hory doly a zatím skutek utek. Méně keců, více Rocka. Postrádám charakteristiku postav, akce jsou slabé, jediná honička stála za hovno. Doufám jen, že Rock bude ve Fast Five daleko lepší. ()

Fíla

Přežít průstřel hlavy. Hmm, panečku. Snad mi zvedlo náladu jen to autíčko. Celý film bych mohl mluvit jen o něm. Dwayne za celý film prohodí snad jen pár vět, a to mi vážně nelahodí. Ano, ani Cohen mě nebavil. Lehce nad 1,5* ()

M.i.k.e

Upřímně sem od Faster očekával něco jiného,takže moje pocity jsou přinejmenším smíšené,nicméně ani tak nemůžu říct,že bych se u Faster nudil.Místy je sice lehce zmatené,Rock ve své roli není evidentně ve své kůži,nájemný zabiják je tak trošku psycho a celé je to ukončeno rádoby šokující pointou,ale pokud k tomu všemu člověk přistoupí s tím,že jde o akční béčko bez větších ambicí,dá se v pohodě odkoukat.Je ale pravda,že vše mohlo být drsnější a stylovější a byl by to velmi dobrý nástupce "mstících" Segalovek z 80.-90. let...60% ()

Chen

Slušná akční jednohubka, která ovšem spíše zaujme svou depresivní atmosférou, než samotnou akcí, která je průměrná a ušitá horkou jehlou. Hlavním tahákem je samozřejmě The Rock, který je opět charismatický až na střechu. ()

Joe321

Nakrklý monstrum Dwayne Johnson předvádí nekonečnou sérii nádechů a výdechů, která by mohla sloužit jako instruktážní video při porodu. První záběr, jeho přiblížený neskutečně nabušený hrudník. Klasika. Jediný, co mi vadilo bylo vyřešení muže číslo čtyři na Johnsonově seznamu a "překvapivý" zvrat na konci. Jinak poctivý lehce stylizovaný béčko. -"God can't save you from me." ()

Jack_D.

Až ná závěrečné rozuzlení byl děj docela přímočarý, Dwayne Johnson toho moc nenamluvil a zřejmě byl nesmrtelný. Nebyl to žádný zázrak, koukat se ale na to dalo a docela to i bavilo. ()

zdenotvor

Ja proste filmy s Dwayneom môžem. Stačí len aby tam pobehoval s jeho nadupanou postavou a už mam úsmev na tvári. Hneď úvodná scéna vo väzení ma upútala, film naberie pomerne rýchli spád a vyvrcholí dosť zaujímavo. Thornton ako policajt závislí na drogách bol ideálnou voľbou, role alkoholikov a trosiek na heroine mu idú veľmi dobre a Cohen v roli killera taktiez fajn voľba. Určite sa oplatí vidieť. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu