Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

RAFT

co to vlastně bylo za film aneb herec necolas cage hraje furt v samých sračkách.nezajímavej až příliš nudnej film. ()

Shitonit

Nejsem si jist, kdo to posral. Ani po tom nebudu pátrat. Nerad bych se dopátral něčeho, co by mi mohlo způsobit bolestivé deprese plné zmatků a nespavosti. Zdál se mi sen. Sen o tom, že Roger Donaldson, stojí, a čůrá. Jak jsem ho v tom snu zálibně pozoroval, postupně jsem si uvědomoval, že nečůrá, ale že je čůrák. Čůrák kterej se snaží svojí vychcaností přelstít přechytralého čumila. . . Tak vymrdanou píčákovinu bohužel nezachrání ani vytupěle čučející Nick Cage !!!!!!!!!!!!! ()

UnholyEvil

Začalo to tak nudně, že jsem byla nucena si v zájmu duševní pohody prvních dvacet minut přetočit, a to (bohužel pro snímek a jeho pověst) bez jakýchkoli obav z toho, že by mi později chyběly informace, nebo bych to snad i nedejbože nepochopila. A když už se to začínalo rozjíždět, přispěchal Nicolas Cage se svým prkenným neherectvím, řídícím se heslem: ,,Jeden film, jeden mimický výraz", což mírně přidusilo příval pozitivních emocí z mé strany. Jeho filmová žena, ač pěkná, mě nedala nejednou nepomyslet na fakt, že kdyby se to celé odehrávalo nějakých deset let nazpátek, bylo by to ilegální. Občas to sice bylo vzrůšo (nechceme nikomu křivdit, že), ale i tak (kromě toho, že to bylo slušně natočené) zůstává jediným výrazným pozitivem hlavní záporák, jeho perfektní čelist, a ten proslov, co má na konci... ()

MillaJ

To, že Nicolas Cage je opravdu skvělý herec, o tom není pochyb. A tímhle filmem to opět potvrdil. Akční film vendeta mě velice zaujal a to od začátku až do konce. Po dějové stránce není ani co vytknout, pořád se něco děje. Skvělé napínavé akční kousky, napětí a nečekané zvraty. Příběh je vsazen do reality, kdo v dnešní době nezná touhu po pomstě že?! Tento film si zaslouží plný počet hvězdiček. ()

vieriX

Fakt už asi nastává kdy hvězda filmu Skála se pomalu z kin stěhuje na direct-to dvd. Příběh není úplně špatný, ale je hodně těžkotonážně prezentován a ani není úplně vysvětleno proč a jak. K žádné postavě si nevypracuje žádný vztah a je vám v podstatě jedno jak to s ní skončí. ()

borohub

Za mě takový průměr, asi nebýt nicka cage tak se na to ani nekouknu, film rozhodně nápad má, má i docela rychlý spád, ale ke konci už mě příliš nebavil. 65% ()

DonBraso

Mám rád tyhle rádoby akční jednohubky,kde se nehraje na text a velký herecký výkony,hlavně aby to jelo až do konce.Od začátku do konce to jede na ty dobrý a shodou okolností i zlý.Musim říct,že po hodně dlouhý době Nicolas hrál aspoň trochu přesvědčivě,v Trespass taky nehrál nejhůř,musíte vzít v potaz,že už hold není v letedla Con Air.Příběh lehký jak dětská prdelka o jedný organizaci a vskutku docela přesvědčivá,jak by mohl být New Orleans prohnilé do morku kostí(taková akční 80 léta) a Nicolas prostě na to kápne a ten konec byl dobrej to jo,to se vážně zažere do hlavy(Hladový králik skáče).Na výměnu zásobníku to vážně není,se vystřelí nejvíc tak leda do vzduchu,ale nahánečka je do konce do filmu.Já se bavil. ()

Mikecat

.....keď sa "pán učiteľ" nudí..... takto nejak sa začína, prebieha a končí dobrý film. Akcia, napätie, výborné herecké výkony, silný príbeh, hudba navodzujúca správnu atmosféru... až na ten koniec, ten mohol skončiť reálnejšie, výborný nápad na scenár! Ponaučenie: "Nič nie je zadarmo" ()

CrazymanM

Zase tak špatné to nebylo!Samozřejmě žádný převratný film,ale sledoval jsem ho se zaujetím,nějaké to napětí tam bylo,takže já jsem spokojen,slušná oddechovka!!! ()

smith22

Tak špatný jak to hodnotí místní odborníci to rozhodně není a upřímně nevím co všem tak moc vadilo – připadne mi to jak kdyby to hodnotili podle posledních Nicolasových filmů a bez jákékoliv snahy o tom přemýšlet automaticky všichni dali nízké hodnocení. Já Nicolasovi šanci vždycky dám, ikdyž mě tou béčkařinou posledních let pěkně štve.Cage je dobrý herec a fakt by mě zajímalo proč teď jede tímto sebevražedným tempem a fláká jedno béčko za druhým.Taky sem si všiml, že čím dál více upouští od akčňáků, které mu přinesly dobrou reputaci(Con Air, Skála, Tváří v tvář) a vybíra si filmy a scénaře naprosto rozdílných žánrů.On je herec, který nepotřebuje 4 filmy za rok.Stačil by jeden vynikajcí, který by mu vydělal za 4 béčka a hlavně by mu stoupnul rating.Nevím kam tím míři. Jinak zpět k filmu: Za mě rozhodně jeden z těch lepších z jeho poslední tvorby – dávám 70% ()

shioo

Film je postaven na dobrém nápadu, ale zpracování už je horší... Nicolas Cage je snad nejhorší akční hrdina co znám (teda druhý, prvním je pro mě Steven Seagal s těmi přiblble nagelovanými vlasy), no přesto dávám ***. Dívat se na to dalo a místy jste se s dějem i sžili. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)