Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

cukorek

Face/off, Knowling či Bad Liutenant sú filmy v ktorých N. Cage odkryl svoju chladnú tvár a úspešne zvládol slušnú dávku akcie so svojským, až typickým prevedením, príznačným pre jeho vystupovanie. Aj Seeking Justice patrí do tejto “klasickej zbierky motýľov“ v ktorej na prvý pohľad nevýrazný motýľ predsa zaujme, keď naplno roztiahne svoje farebné krídla, na ktoré sa dobré pozerá. Film neoplýva žiadnymi prevratnými efektmi prinášajúcimi ohúrenie, ale zdravou a jednoduchou spomenutou klasikou, kde hlavným ťažiskom sa stáva herec. Menšia zápletka príbehu a občasná akčná vlna posilnila Willove (N.Cage) reťazové reakcie na pád do priepasti s nečistou prácou tajuplnej organizácie. Celkovo film ma zaujal a žáner krimi bol naplnený, takže odo mňa zaslúžených 70%. ()

nash.

Slušná žánrová jednohubka, která sice díru do světa neudělá, ale neurazí a nenudí. Odsýpá to, nechybí tomu napětí, použitá klišé zase tak moc nepřekáží. Jediný zásadní problém je zápletka, na které je celý příběh vystavěn. V Soudcově noci fungovala a možná by fungovala i tady, kdyby se nezvrhla v nesmyslnou megakonspiraci, která se vymkla kontrole zdravého rozumu před kamerou i za ní. ()

Arsenal83

Nicolas bol už v tomto prípade hojný zberateľ malín a aj tu sa mu dostalo nominácie - dodnes nepremenil 16 a tak na oficiálne potvrdenie hereckého úpadku stále čaká, čo mu je určite u prdele. Ale príbeh to bol silnú hodinku veľmi, veľmi zaujímavý. Až sa to dostalo do kruhu neustálych príkazov a z toho sloganu "hladný zajac skáče" sa mi postupne chcelo odskákať mimo rozuzlenie niekam ku chladničke. A dobre by som zrobil. ()

iamek

Když už scénař stojí za ho*no, tak je tak už nějak jasné, že i film bude na nic. Tohle jsou přesně filmy už dělané pro Nicolase Cage. Guye Pearce je v takových nudných paskvilech škoda. Má na víc. ()

Chrustyn

Nic Cage jako nevinný občan, který se zaplete do vysoké hry, ve chvíli, kdy se někdo rozhodne, že jeho krásná žena už nebude tak krásná a trochu jí srovná fasádu. Překvapivě Nic není tak mizerný jako dříve ale stále to není ten Nic, kterému jsem před lety fandil. Tentokrát je na vině i fádní režie Rogera Donaldsona, který nikdy nebyl dobrým řemeslníkem a občasné světlé chvilky v jeho kariéře, byly pouhou náhodou. "Seeking Justice" není ničím jiným, než snadno přehlédnutelným thrillerem, který nestojí za pozornost ani z nudy. ()

SeBig

Jako neříkám že to bylo špatný konec konců Cage mám rád ale já od toho čekal akci a né drama. Tady je akce opravdu minimum spíš jen trochu toho napětí ale zažil jsem i lepší filmy a Cage mám radši s pořádnou brokovnicí rasícího záporáky a chrlící hlášky tady neudělá ani jedno ztoho. Bohužel. Ke konci možná nějaka akce se najde ale furt minimum. ()

klerik

Pozrieť sa to dá. Do žánra "Ak nespravíš, čo chceme..." neprináša veľa nového. Film má zdanlivo hlavu aj pätu, ale problém je v samotnom systéme nútenia bežných ľudí robiť špinavú robotu - niečo také je myslým v prípade vrážd vyslovene neuveriteľné... ()

korbitch22

Hladový Nicolas skáče.....z filmu do filmu a divák jen žasne,nad tím ubíjejícím počtem bezvýznamných béček.Seeking Justice je film na provařené téma samozvaných ´´ochránců´´ spravedlnosti,akorát pojaté spíše z té negativní stránky této organizace.Začátek filmu má co říct a je napínavý,Nicolas si hraje svoji stravitelnou rutinu,problém je ovšem že film je strašně obyčejný a zoufale průměrný a jak moc je průměrný,snaží se rádoby efektivními zvraty v příběhu vymanit z té škatulky a pokoušet o vysoce napínavý áčkový thriller.Tahle snaha schazuje film ještě o třídu níž,jelikož ty momentky a zvraty sou průhledné jak plexisklo a vytváří tak prostor pro tuny dialogového pekla,nelogických scénáristických chyb a tuny klišé.V několika komentářích sem četl,že Guye Pearce je na takové filmy škoda,ne není.Tenhle australský vomastek se přesně do takových průměrných filmů a vedlejších roliček hodí,za to Nikkiho je víc než škoda.Protože ve filmu několikrát dokazuje ( když zrovna neběhá :D ) že hrá pořád umí výborně.Další mínus je nulové herecké napětí mezi Caegovou postavou a jeho ženou.Když kdysi Nicolas zabil 3 tejpky aby ochránil milovanou ženu v Con Air,tak jste mu až skoro věřili že tu herečku šuká i ve skutečnosti,jenže tady ňufikuje nějakou bezvýznamnou komparzistku a evidentně si to s ní Nikky nerozdal ani na záchodě,protože spolu na plátně vytvářejí dokonalý herecký blok.Víc už se asi rozepisovat nemá cenu,ve všech ohledech průměrný film,který se zoufale snažil být něčím větším a režisér se pokusil natočit veliké konspirační drámo.Natočil ale jen hodně obyčejnou vykradačskou kriminálku se zajímavými menšími či většími roličkami pro známějších tváří.New Orleans je navíc příšerná lokace na točení filmů,když máte totiž o trošku víc peněz v produkci,aby ste všichni nemuseli letět točit do Bulharska nebo Rumunska,jedete točit právě do Orleans :) Další bezvýznamný zářez do Cageovi filmografie,který na hoďku a půl zabaví,neurazí, ani nenadche a za týden si vzpomenete leda,že v tom hrála Dextrova sestra :D o trochu lepší než Nicův poslední Tresspass. 55% ()

Yardak

Když vezmeme v potaz poslední filmy Nicolase, tak se tohle dost povedlo! Thriller, jenž je zajímavý námětem, také má i pár slušných scén (hlavně akční) a ještě k tomu velmi dobré herecké obsazení. Z herců je opravdu dobrý Guy Pearce, pak tu máme krásnou January Jones a navíc seriálové hvězdičky jako křoví v pozadí:)). Režisér je spíše rutinér, ale tohle si zaslouží alespoň 65 %, proto lepší 3 hvězdy zaoukrouhlím tentokrát nahoru. Hladový králík stále skáče... ()

Roman.Ticka

Nicolasi Nicolasi už se neptám, kde máš vlasy, ale inspiraci... Líná ryba skáče, to víš že jo, leda tak zdechne, bo ji zežere větší pracovitá macatice. A opět January v létě, to už tu jednou bylo, vršek ujde, ale ten spodek je stejně děravý a křivý jako scénář k filmu. Mocně zvedám palec a kývám jím ze strany na stranu - ty ty ty Nicu, vypadá to, že nejvíc pasivně líný jsi Ty a tomu nějak pořád nechci uvěřit. ()

ARI50

Nicolas se ničeho nebojí a tak mám někdy strach co z toho nakonec vyleze, tady jsem překvapený a dobře se bavím. V thrilleru který umí být mírně napínavý nám příběh dodá i akci a tak je to dobrá podívaná. ()

Beastmaster4

Nicolas Cage je pro mě dneska známkou propadáku, každý z jeho posledních filmů byla jedna šílenost za druhou. Postupně mě přesvědčuje o tom, že vůbec neumí hrát. Je absurdní, že většinou to u herců bývá naopak. SEEKING JUSTICE je průměrný thriller, který nemá absolutně co nabídnout. Všechno tu už bylo 100x a mnohdy o dost lepší. Podobný filmy by se měly dávat dopoledne v TV místo seriálů. Z námětu bych byl překvapený tak před 15 lety a herecky to bylo taky kus pod laťkou průměrnosti. ()

JASON_X

Co v mých očích vyvyšuje tenhle kriminální thriller z obrovské množiny jemu příbuzných a podobných? Třeba herci - Nico v nejlepších letech (i když ne herecky), krásná January, zlověstný slizák Guy... Nebo můj oblíbený model "hlavní hrdina proti všem", protože nepřátelé jsou všude, na přátele není spoleh a vším prostupuje tísnivě paranoidní atmosféra... Nebo místy slušná akce (nejlepší scéna je Nicovo zdrhání před třemi bastardy na mimoúrovňové křižovatce)... Chtělo by se mi říct ještě i "záživný a dobrý příběh", ale to bych už asi vypadal jako cvok, protože i když je děj opravdu napínavý, příběh je šablonovitý a hlavně zápletka o tajné společnosti, organizující absurdní vražedné akce a prorostlé do státního aparátu, je dost uhozená. Ale u oddechovek nesmyslnost scénáře většinou neřeším. ()

Morholt

Opět spravedlnost v nepovolaných rukou, ale tentokráte se nejedná o osamělého mstitele, ale vše je zastřešeno jakousi organizací. Možná nic nového, ale přesto se z toho něco vytřískat dalo. To by to ovšem nesměl mít na hrbu Cage, který se z béček nezadržitelně řítí do ještě větší hloubky. Pearce, který snese jako jediný přísnější měřítko, to sám táhnout nemohl vzhledem k prostoru, který dostal. 30% ()

Kamca_

Normálně na tenhle typ filmů nejsem, ale tohle mě vážně mile překvapilo. Od začátku až dokonce jsem se vůbec nenudila, takže dávám 80%. Docela mě překvapuje, že to tady má tak málo. ()

Lacike

Zaujimavy namet podla ktoreho mohla vzniknut dobra drama, ale namiesto toho nam tvorcovia naservirovali prekombinovany thriller. Za zmienku stoja posobivo prevedene kaskaderske kusky v tych par akcnych scenach, ktore film obsahuje. Keby sa tvorcovia rovnako starostlivo venovali aj scenaru, tak by z toho mohol byt aj dobry film. Ale kedze ho odflakli, tak vysledok plny zvratov je skôr vtipny ako napinavy. A co sa tyka Cagea, tak si zasluzi mensiu pochvalu, lebo tu ma minimum svojich klasickych infantilnych scen. Ostatni herci su dost nevyrazni, co najviac zamrzi u Guya Pearcea. Toho je na taketo filmy skoda. 4/10. ()

Gary

PRŮMĚRNÝ.......stačilo by vlastně napsat jenom to. Jako je PRŮMĚRNÝ student, na kterého učitelé do dvou let zapomenou, tohle je PRŮMĚRNĚ natočený, zrežírovaný, nasnímaný i zahraný a hlavně PRŮMĚRNĚ napsaný film. Cage možná slyšel na jméno Rogera Donaldsona, ale tomu akce nikdy nešla. Myslím, že se ale stačí podívat na zdejší PRŮMĚRNÉ hodnocení a (pozor!) skutečně podPRŮMĚRNÝ "pistolový" plakát a víte, do čeho jdete. ()

Terva

CITÁT - New Orleans, město, které kráčí do Pekla........... Klasický scénář o šťastné rodině které to štěstí nevydrží moc dlouho. Něco se stane a ten druhý má hned důvod k pomstě. Jenže tady je to trochu složitější. Někdo chce pomstu udělat za něj, ale požaduje nějakou zpětnou službu. No a člověk plný nenávisti a emocí mnohdy svolí. Jenže když přijde na "odplatu" může být i trošku tvrdší, než by člověk čekal. Příběh, který jsme v trochu změněné podstatě na filmovém plátně viděli již stokrát. Akorát tu figurují jiní herci a děj je trochu předělaný. Vlastně jsem na to koukal hlavně díky Nicolasi Cagemu. Mám toho herce rád, tak proč se nepodívat, jak se z touto rolí vypořádá. CITÁT - Líná ryba skáče........ Hned od začátku je jasné schéma. Něco jako hra Letadlo, jenže místo peněz se jedná o vykonané skutky. Samozřejmě, že v pozadí jsou peníze, ale to není to podstatné. Příběh se ale celkem vleče a má málo akce, připočtu-li povedenou hudbu, můžu napsat, že se jedná o průměrný film. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)