Pomocník

• Maďarsko

A hentessegéd

(Maďarsko)

Československo / Maďarsko, 1982, 92 min

Film o povojnovych rokoch /1946, 1947 a 1948/ a o tom, ako sa na juznom Slovensku zilo po vojne. Viem aj bez nich : tazko, asi ako v celom CSR. 68 %(13.3.2013)

Magyarok Galagyopák!!(24.2.2016)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (3x s ... Gábor Koncz): ČST 2 = 4.3.1984, slovenský film (3.1.2012)(3.1.2012)

Velmi dobře zvládnutý slovenský film, zejména díky Romančíkovi. Křupanky ze slovenských huor, co čichnou k penězům, stávají se démony. Milé překvapení slovenské televize.(9.4.2011)

Československá klasika.Miluju tyhle filmy ze života a navíc z téhle doby.Pomocník byl kus chlapa a nedivím se že postupně přehnul obě-jak manželku chudáka podnikatele(řezníka) tak jeho dceru.Jen je mi líto že konec neměl žádné vygradování.Taky nevíme jak řezník s rozežranou manželkou dopadli:-(((Ale jinak pohlazení po duši:-))(20.8.2012)

• - Film sa natáčal v Leopoldove, Bratislave, Ostrihome, Györi a Budapešti. (dyfur)