Pomocník

• Maďarsko

A hentessegéd

(Maďarsko)

Československo / Maďarsko, 1982, 92 min

Československá klasika.Miluju tyhle filmy ze života a navíc z téhle doby.Pomocník byl kus chlapa a nedivím se že postupně přehnul obě-jak manželku chudáka podnikatele(řezníka) tak jeho dceru.Jen je mi líto že konec neměl žádné vygradování.Taky nevíme jak řezník s rozežranou manželkou dopadli:-(((Ale jinak pohlazení po duši:-))(20.8.2012)

Velmi dobře zvládnutý slovenský film, zejména díky Romančíkovi. Křupanky ze slovenských huor, co čichnou k penězům, stávají se démony. Milé překvapení slovenské televize.(9.4.2011)

Magyarok Galagyopák!!(24.2.2016)

Jeden z najlepších slovenských filmov na začiatku 80tych rokov. Atmosférou Južného Slovenska mi to pripomína Južnú Poštu.... Nezabudnuteľný Elo Romančík na ktorého sa dnes absolútne zabúda. Výborný aj maďarský herec I. Pécsi. Film hodnotím 80%.(15.10.2010)

Film o povojnovych rokoch /1946, 1947 a 1948/ a o tom, ako sa na juznom Slovensku zilo po vojne. Viem aj bez nich : tazko, asi ako v celom CSR. 68 %(13.3.2013)

• - Film sa natáčal v Leopoldove, Bratislave, Ostrihome, Györi a Budapešti. (dyfur)