poster

Pomocník

 • Maďarsko

  A hentessegéd

  (Maďarsko)

Drama

Československo / Maďarsko, 1982, 92 min

 • farmnf
  ****

  Velmi dobře zvládnutý slovenský film, zejména díky Romančíkovi. Křupanky ze slovenských huor, co čichnou k penězům, stávají se démony. Milé překvapení slovenské televize.(9.4.2011)

 • tom88
  **

  Ťažko ohodnotiť starší, menej známy slovenský film. Možno som ho podcenil, ale myslím že filmy takéhoto typu už dávno vyšli z môdy. Možno pred 15 až 20 rokmi to bolo výborné, cenené dielo. Film má slabší, nerozvinutý a dosť nudný dej, herci sú už lepší aj keď hrajú ako v nejakej inscenácii alebo divadle. Kamera, strih a hudba je určite podpriemerná. Myšlienku to má možno dobrú, ale to nestačí. Spomedzi slovenských filmov je to na 4*, ale celkovo je to ledva priemer. 46%.(5.8.2007)

 • Rosana
  **

  Zajímavé bylo sledovat, jak se ze skromných žen stávají dravé fůrie, ale jinak nic moc zásaního. Spíš ukázka života po válce.(3.8.2009)

 • Kovaja
  *****

  Československá klasika.Miluju tyhle filmy ze života a navíc z téhle doby.Pomocník byl kus chlapa a nedivím se že postupně přehnul obě-jak manželku chudáka podnikatele(řezníka) tak jeho dceru.Jen je mi líto že konec neměl žádné vygradování.Taky nevíme jak řezník s rozežranou manželkou dopadli:-(((Ale jinak pohlazení po duši:-))(20.8.2012)

 • klúčik
  ****

  Jeden z najlepších slovenských filmov na začiatku 80tych rokov. Atmosférou Južného Slovenska mi to pripomína Južnú Poštu.... Nezabudnuteľný Elo Romančík na ktorého sa dnes absolútne zabúda. Výborný aj maďarský herec I. Pécsi. Film hodnotím 80%.(15.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace