Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

brasek

Prečo horor? Podľa mňa ide tak maximálne o popletené psycho s troškou atmosféry pripomínajúcej thriller. Finále snímku je však šeredné a odhalenie tajomstva, ktoré sprevádza diváka celým príbehom je menej ako iba obyčajné a nezáživne podané. Snímok by som teda neodporučil ako dobrý film k príjemnému večeru. ()

moriero

Hodně podhodnocený film na ČSFD. Ale kdyby přišel dřív než Šestý smysl a Ti druzí, měl by úplně jiné hodnocení, to mi věřte. Škodí mu jen závěr a trochu šablonovitý rámec příběhu. Já měl tu kliku a moc si nečetl anotaci, takže mi při (před)finálním zvratu spadla brada. A jakmile se to nějakému snímku podaří, nemohu mu dát průměr. A moc se mi líbilo nepopiratelné jiskření mezi skutečnými manžely Weisz & Craig. Dodávalo to (SPOILER) duchům sympaticky životný rozměr. ()

kolly13

A nakonec proč se nepodívat na již ohrané téma, když je tak dobře natočené i zahrané (včetně dvou malých slečen)? A nevadí, že nejškaredší (i když sympaťák) Bond se trošku točí v kruhu a zapojení padouchů je trapně slabé. Celkově jsem nenudil ani nebyl zklamán, což bych i čekal při pohledu na ČSFD hodnocení. ()

Staramater

Keď sa človek zamyslí a pospája udalosti niektoré veci sú tam dosť nelogické. ale inak dosť pozerateľný film. dala by som tri hviezdy ale jednu musím dať neuveriteľne zlatej malej Dee Dee :D ()

ewus

V ukazkach film posobi trochu hororovo a tak som mala obavy ci to zvladnem (hlavne v kine:P) ale dream house je predsa len hlavne tou dramou. Ked nad tym spatne rozmyslam, pride mi to ako dobry namet na film a v podstate nieco co sa mne nemoze nepacit ale jeho stvarnenie uz take dobre nie je. Mozno ani tak nejde o konkretnosti (opakujuci sa zaber v dvoch nasledujucich nociach) ako o celok, ktory posobi miestami ospalo...tam kde by mali prist prekvapive zavery a velke odhalenia tam to trochu stagnuje a nie je to az tak dych vyrazajuce ako by mozno filmu pomohlo keby bolo. Nazvala by som to rodinnou dramou s kvazi pokojnym priebehom, ktora urcite neurazi ani nesklame ak od nej neocakavate nervydrasajuci thriller, strasnostrasny horor alebo mysterioznu fantasmagoriu :P...Davam 3 a pol hviezdicky. ()

Bodega_Bay

Velmi dobře natočeno, velmi dobře odehráno, nevím, co komu může extra vadit. Rozhodně doporučuju, pro všední večer určitě lepší pokoukání, než kdejaká ptákovina v televizi. Ohledně logiky několikrát zde spílané.....vodítka fungují velmi dobře, pointa se dá velmi dobře rozklíčovat pěkných pár chvil před filmovým rozuzlením, a to vám jistě udělá stejnou radost, jako mně. Téma filmu je možná párkrát převařené, fajn...ale které není? Prostě jde o film z určitého šuplíčku, ten film se tak chová, je tak postavený a dá vám přesně to, co se od něj očekává............Teď jsem koukla na trailer...panebože, to je žrádlo, kterej vůl to dělal? Tohle je jako referát.....rozhodně, rozhodně si to nepouštět před filmem!! ()

Pavlo

Podľa mňa povedený thriller so zaujímavým dejom a jeho trocha "šokujúcim" vyvrcholením (i keď je to z trailera v podstate zrejmé). Síce nejde o skvost, ale veľmi dobre som sa zabavil. Prispelo ku tomu hlavne herecké osadenstvo a rýchly priebeh deja. ()

dudel3333

strašna haluz....................v istych momentoch fascinujuca ale stale ta ktora bola už videná.No škoda že autori tam nedali aj niečo nove ()

montel

Spisovatel Will Atenton (Daniel Craig) se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a dvěma malými dcerami přestěhoval z města na venkov, kde chce trávit více času se svou rodinou. Idylka končí ve chvíli, kdy Will zjistí, že se před pěti lety stala v domě několikanásobná vražda rodiny, která zde bydlela před nimi. Hlavním podezřelím byl otec rodiny, který jako jediný přežil, ale z vražd nebyl pro nedostatek důkazů usvědčen. Will tedy začne pátrat po děsivém a krutém tajemství bývalých majitelů domu...Zhruba po hodině filmu, jsem opravdu netušil která bije a měl sem strach, že se nic do konce filmu nedovím. Vše je ale dobře objasněno a mé obavy se nenaplnili. Film si vzal něco málo ze Šestého smyslu, ale tomu nesahá ani po kotníky. Ale i tak mě Dream House příjemně překvapil. Naomi Watts však mohla dostat více prostoru. 60% ()

chaosteory

Ač si nemyslím, že to za ty 4 stáry stojí, dám je. A kdyby ne pro nic jiného, tak pro to jak se mnou tvůrci vychcali. Čekal jsem další mysteriozní nervák o teroru v novém domě a ono hovno. Všechno je jinak, mě ulítly včely, Craigovi život a sousedům andulka. Celé se to nakonec zvrhne v celkem příjemný thriller, který vede mnou neoblíbený Bond, v honbě za pravdu, lásku, čest a vymalovaný dům. ()

fabregas1

Nebýt známých tváří, neměl by film co nabídnout.Dream House celkem zklamává.Chvilku se film tváří jako hororová duchařina z prostředí "starého domu se strašlivým tajemstvím", potom půl hodiny Daniel Craig zjišťuje, co je vlastně zač a nakonec dojde na setkání se zlem, které musí být podle všeho blbější než okresní idiot.Máte-li ale pro tento žánr slabost, Dream House pro vás nebude tak výrazným zklamáním.Nejlepší je na něj do kina vyrazit bez jakýchkoliv očekávání. ()

Kanty

Myslel som si že film bude aspoň trochu strašidelný, ale bohužiaľ absolútne priemerný thriller mizerný tisíc krát opakovaný scenár 55 % ()

wilks

Možná mi něco uniklo, ale od dob Šestého smyslu jsem až teď viděl film, který se mě dotknul podobně. Někomu může připadat, že tohle téma tu už mockrát bylo a co, tak bylo, jako mnoho jiných. Mě se film líbil a nebojím se dát 4 a 1/2 * ()

kecka007

Mám prostě strašně moc ráda tyhle mysteriózní dramata jako Počátek, nezvaná nebo Shutter Island, kde se z hlavního hrdiny stane psychopat, který žije v iluzi, kde má supr čupr rodinku. Tenhle snímek je něco hodně podobného, tady je však psychopat ještě ke všemu vrahem. Na konci se ale objeví fakt, že psychopat vrahem není a je to na něj tak trochu ušité od žárlivého blbečka od naproti. K dokonalosti tomu však chybí pečlivější propracování děje. U Shutter Islandu se mi strašně moc líbilo to, že jsme až do poslední půl hodinky filmu žili v tom, že hlavní hrdina je fakt hlavní HRDINA , ale tady zlom přichází už v půlce filmu, takže se tak trochu dá předpokládat, co se stane. Takže proto strhávám hvězdu. Nicméně za zmínku stojí skvělá hudba a myslím si, že film stojí za to shlédnout. 4* ()

McMcMeki

Zvrat přišel, přišel v polovině filmu, ale se smyslem, proč právě tam. Bylo třeba nechávat diváka na pochybách, zda vraždil či ne. Musel se k tomu dopídit a proto zvrat přišel tak brzo. V profilu mám napsáno, že jsem milovníkem zvratů na konci, ale sem se to možná do toho prostředka hodilo a já se nezlobím, film se mi moc líbil a když už jsem ho chvílema nevnímal, přemýšlel jsem nad situacemi, které začínaly dávat smysl. Pro mě pecka, která mě zaujala, nehodnotím střihy, efekty, režii nebo scénář, ale prožitek z filmu. ()

Ivuska71

Hele a proč ne? Uvěřila jsem a prožívala to. Skvělý Daniel Craig a ještě skvělejší Rachel Weisz mě přesvědčili. Kašlu na to, že se některé situace daly předvídat, že už bylo něco podobného natočeno. Taky kašlu na to, že při zamyšlení některé věci nesedí. Celkově na mě film působil tak, jak zřejmě působit měl. ()

Monniques

Mé dvě oblíbené herečky pospolu a Craig k tomu, to bylo pěkné. Žánrově jsem byla doma. Pak ten příběh, šokující a divný zároveň, ale jakési svoje kouzlo to má, i když možná nepatrné. Hodnocení zcela trefné. Tečka. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)